Na co odpowiada rzeczownik ? Problem z tworzenime i rozpoznywaniem

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,
Mam spory problem z gramatyką... A mianowicie z rozpoznaniem czy słowo jest rzeczownikiem... Kurczę nie wiem na jakie pytanie odpowiada rzeczownik... wynika to niestety z braków ze szkoły z języka polskiego... Wstyd się przyznać ale nigdy się nie zastanawiałem dogłębnie czy to w to w j. polskim czy j. ang jak to wygląda... I niestety teraz to wychodzi... A w ang ważna jest umiętność rozpoznawania czy słowo to przymiotnik, czasownik itp. Oraz tworzenie z czasownika > rzeczowik... szczególnie w testach . I mi to nie idzie :(
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić (tak jak wy to rozumiecie) na co odpowiada rzeczownik?

Czasownik- co robi, co się dzieję (łatwe)
Przysłówek- jaki, jaka
Przymiotnik- jak
Rzeczownik... nie wiem... w polskim jeszcze jakoś się odmienia... a w ang nie mam pojęcia...
==
Liczę na pomocne odpowiedzi... Straszny wstyd... ale chce szybko nadrobić moje niedouczenie
rzeczownik - kto, co

podaj jakis przyklad, w ktorym miales klopoty z rozpoznaniem rzeczownika.
Nie bedzie przyslowek i przymiotnik na odwrot?
A tak... odwrotnie
przymiotnik- jaki, jaka np. nice
przysłówke jaki nicely
==
Rzeczownik...
Ok narazie po polsku. np otyły... no to jest to przymiotnik, a rzeczwnik jak będzie? Kto? co? nie wiem... Otyli?(kto)...
Kiepsko coś mi to idzie...
rzeczownik- część mowy
kto? Paulina, Adam, człowiek(ludzie)
co? krowa, koń, róża, dom, różne obiekty, pojęcia abstrakcyjne itd.

Cytat:
zeczownik... nie wiem... w polskim jeszcze jakoś się odmienia... a w ang nie mam pojęcia...

odmienia się przez przypadki i liczby(pojedyncza i mnoga)
akurat 'otyły' może być używany jako rzeczownik, ale jest też rzeczownik otyłość
Ok,
Zaczynam już czaić :) Teraz przyswajam i teraz mi już wychodzi rozpoznawanie rzeczownika. Trochę trudniej będzie nauka tworzenia czasownika > rzeczownik w ang... bo nie ma jako takich zasad...
Fajnie, że forum nadal "żyje" i ludzie służą pomóc :) (dawno mnie nie było tutaj)
Dzięki wielkie za pomoc

nie ma zasad, bo są różne końcówki dodawane do czasowników, ale im więcej bedziesz robił ćwiczen i ogólnie czytał po angielsku, tym szybciej zapamiętasz bez wysilku rózne rzeczowniki.
Cytat:
Fajnie, że forum nadal "żyje" i ludzie służą pomóc :) (dawno mnie nie było tutaj)
Dzięki wielkie za pomoc

wpadaj czesciej, jest tu wiele madrych glow, ktore pomoga ci w niemal kazdej sytuacji.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa