Strona Bierna PILNE

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
Proszę o zamiane na stronę bierną tych zdań i wytłumaczenie dlaczego w ten sposób :
1. Haw often do they clean these rooms?
2. People don't grow rice in America
3. Mozart didn't compose' Hallelujah"
4.Japan produces a lot of cars.
5.When did Shakespeare write 'Macbeth'?
6.The boy took the knife from the table.
7.Do people speak Polish all over the world?
8.This firm sells computers.
9.She always invites us to her parties.

Dziękuje z góry
podaj wlasne propozycje, ktos byc moze poprawi i wytlumaczy.
In my opinion it's right but it would be good if somebody confirm it.

1. How often are those rooms clearned?
2. Rice in America is not grown.
3. Hallelujah wasn't composed by Mozart.
4. A lot of cars are porduced by Japan.
5. When was Macbeth written by Shakespare?
6. The knife was taken from the table by the boy.
7. If Polish is spoken all over the world by people?
8. Computers are sold by those firm.
edytowany przez uczen1234: 13 wrz 2013
Sam jestem początkujący i dopiero się uczę, ale podejmę próbę zamiany na passive voice. Nie gwarantuje, że jest prawidłowo

1. How often are these rooms cleaned?
2. Rice isn't grown in America
3. "Hallelujah" wasn't composed by Mozart
4. A lot of cars are produced by Japan
5. When was "Macbeth" written by Shakespeare?
6. The knife was taken from the table
7. Are Polish spoken all over the world?
8. Computers are sold by this firm
9. We always are invited to her parties by her

Musisz pamiętać, że "odbiorca" czynności staje się podmiotem w zdaniu. Czyli jak Maciek kosi trawnik, to w stronie biernej trawnik jest koszony (przez Maćka). Do tego dodaje się zawsze czasownik be w odpowiedniej formie (jest to taki pomocniczy czasownik, czyli np. is, are, was, were etc.) - stąd zwykłe zdanie w stronie czynnej np. "He washes a car" zamienimy na "A car is washed". Jak widać dodano tu czasownik posiłkowy be (is). Ponadto musisz pamiętać, że czasownik w zdaniu zamieniamy na trzecią formę, czyli w tym przypadku dodajemy tylko -ed do wash, ale trzeba uważać gdy są czasowniki nieregularne.

W twoich przykładach nie było zdań, które zawierały czasownik be, ale gdybyś miał takie zdanie
"He was washing a car" to zauważ że w tym zdaniu znajduje się już czasownik be (was), więc gdybyśmy chcieli teraz to zamienić na passive voice musimy użyć czasownika being, a więc tak: "A car was being washed", albo jeszcze prościej: "He is washing a car" -> "A car is being washed".

Musisz też wiedzieć, że możesz natrafić na zdania zawierające czasowniki modalne np. can albo have to, wtedy tylko dodajesz do tego czasownika be np. "I must clean the window" -> "The window must be cleaned"

aha no i nie jest w sumie istotne kto jest wykonawcą danej czynności, dlatego zazwyczaj się go pomija
>Musisz pamiętać,

Do kogo ta mowa? On szukal frajera i znalazl dwoch, ma odrobione zadanie domowe, nic wiecej go nie obchodzi.
A wam nikt powazny nie wytlumaczy bledow. Chcecie odrabiac prace domwoe za cwaniakow, odrabiajcie. Bede do was odsylal wszystkich nierobow.
EEEE tylko nie frajerów. Może komuś sie nie chce uczyć angielskiego a my sobie chcieliśmy zrobić to w ramach ćwiczeń. Ja pamiętam że kiedyś też tu coś wrzucałem i nikt nie chciał pomóc pamiętam jak sie czułem. Możesz poprawić błędy jak jakieś widzizsz pomożesz PRZYNAIMNIEJ nam :)
Jezeli sie nie chce, to nie warto tracic na niego czasu. Zastanow sie: czy Ty jestes chlopak na posylki, zeby ktos, kto pisze PILNE, mogl Cie wykorzystywac. Ktos Cie zaczepi na ulicy i powie, kup mi czipsy PILNE, to tez polecisz?
On nic nie robi, dlaczego Ty masz robic wiecej. Motto witryny to 'szlifuj swoj angielski', a nie "tu odrabiaja prace domowe'.

"Ja pamiętam że kiedyś też tu coś wrzucałem i nikt nie chciał pomóc "
jezeli chciales, zeby ktos odrobil prace domowa za Ciebie, to byla to sluszna reakcja.

"Możesz poprawić błędy jak jakieś widzizsz pomożesz PRZYNAIMNIEJ nam :)"

Nie, bo skorzysta na tym ten cwaniak.
To mam prośbę wyślij mi na priv jeśli widzisz jakieś błędy bo ja jestem tu by SZLIFOWAĆ ANGIELSKI oczywiście wedle twojej woli nie udostępnie tego.
Nie
Absolutely NO
Co to sie znowu tutaj robi? Bo naprawde szkoda naszego czasu, jak ktos bedzie odpalal robote za innych (i to jeszcze do tego blednie).
Przypomina mi to jednego studenta ktory mowi: Ten bezczelny nauczyciel kazal NAM sie uczyc.
Skoro błędnie to pokaż te błędy....
Cytat: uczen1234
Skoro błędnie to pokaż te błędy....

Nie, bo ja nie mam zamiaru pokazywac cokolwiek takiemu mistrzowi jak ty, bo po co?
Przeciez ty juz wszystko wiesz.
Dobra ta dyskusja jest bez sensu. Nie uważam żeby coś było błędnie a jeśli jest to PROSZĘ o poprawe jeśli nie chcesz POMÓC to nie wiem po co odposujesz może GRUDZIU lub ktoś inny mądry pomoże.
O co ten jazgot? Narzekają tylko ci, którzy nic nie zrobili, a przecież nie stała im się żadna krzywda.
@vulcanoc

wejdź na nasze profile, to zobaczysz, ile zrobilismy i dla kogo.
Ty, jak widac, wolisz robic na cwaniakow.
@mg

w żadnym wypadku nie kwestionuje twoich zasług, ale dalej nie rozumiem czemu tak bardzo troszczysz się o mój czas
To skocz po chipsy dla mnie, skoro odrabiasz prace domowe za ludzi, ktorym sie nie chce wysilic umyslu.
a jaki smak?
jak bedzie zly, to skoczysz jeszcze raz.
@mg

tak dla jasnosci, moze pomagam cwaniakowi, dla mnie to nie ma wiekszego znaczenia, sam jestem poczatkujacy jesli chodzi o nauke angielskiego, a w ten sposob utrwalam sobie wiadomosci i jesli pomagam cwaniakowi to trudno, jesli chodzi o mnie to nie uwazam tego za stracony czas, tylko za jedna z metod nauki i raczej taki byl moj zamiar, zeby bardziej pomoc sobie niz komukolwiek i nie czuje sie przez to wykorzystany
Jeżeli będziesz odrabiał za innych prace domowe, nikt poważny na tym forum nie bedzie tego poprawiał.
Wrzucaj ćwiczenia, które sam zrobiłeś.
Dziękuje jeszcze raz...a dla rzeszty którzy się wypowiadają to nie jest wasz interes jak wam się nie chce pomagać bo to ciężka sprawa przecież, to po co pisać głupoty, nie każdy jest dobry we wszystkim, ja uważam że trzeba się wymieniać tym co się potrafi, jeszcze raz dziękuje dla uczynnych oby takich więcej.
edytowany przez LOL2LOL2: 14 wrz 2013
"trzeba się wymieniać tym co się potrafi"

Po pierwsze: co Ty dajesz w zamian?
Po drugie: nie chce Ci sie uczyc, liczysz na frajerow.
Zero od Ciebie, zero od nas.
a z czym masz problem??
ja mam problem z angielskim...nie mam zamiaru prowadzic dyskusji która jest zbędna, a z tego co zauważyłam to moja pomoc raczej by tu bardziej zaszkodziła niż pomogła.
edytowany przez LOL2LOL2: 14 wrz 2013
Angielskiego nie nauczysz się, jeżeli ktoś będzie odrabiał za Ciebie zadania.
Wiązać sznurówek nie nauczysz się, jeżeli będzie to robiła mama.
Skoro mówisz 'dyskusja jest zbędna', to masz problem ze zrozumieniem tego, co napisałem powyżej.

I czym Ty się chciałeś wymieniać? Pokazujesz się tu jako nierób, który chce, żeby frajerzy odrabiali za niego prace domowe. Wszystko, co tu piszesz, zmierza w tym kierunku.
Jeżeli chesz się nauczyć angielskiego, zacznij sam odrabiać prace domowe.
Po pierwsze to Ty masz problem z czytaniem bo wyraźnie napisaŁAM 'zauważyłam', a po drugie skąd wiesz ze nie próbuje, gdybym miała daleko w.... to nawet bym nie chciala znać odpowiedzi na te pytania tylko bym to olała, a ja chciałam sprawdzić czy dobrze myślałam, a nie będę wypisywać głupot skoro nie jestem pewna, więcej szacunku, myślisz że jak potrafisz coś tu ogarnąc to już jestes naj naj naj, bez kitu myślę że wyłożyłbyś w innych kategoriach w których ja jestem lepsza.
"a po drugie skąd wiesz ze nie próbuje"

Bo tutaj nie próbowałaś

"a ja chciałam sprawdzić czy dobrze myślałam,"

samym myśleniem nikt nie nauczy sie angielskiego. Tylko robieniem.

"a nie będę wypisywać głupot skoro nie jestem pewna",

Dziwewczyno, przecież na tym polega nauka języka, że sprawdzasz się w akcji, a nie czekasz, aż będziesz bezblędna. Nigdy nie będziesz bezblędna.


"myślę że wyłożyłbyś w innych kategoriach w których ja jestem lepsza."

Prawdopodobnie jestem 3 razy starszy od Ciebie.
Z Twojego zachowania wynika że nie masz co robić tylko od rana denerować ludzi...i nie interesuje mnie ile masz lat
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

 »

Pomoc językowa