Zadanie z gramatyki opisowej POMOCY!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Dostaliśmy z gramatyki opisowej pewne zadanie. Nie dość że nie do końca rozumiem treść, to w ogóle pojęcia nie mam jak na nie odpowiedzieć
Treśc zadania : In your own worlds explain : what cardinal vowels are and how they are used for vowel description. Why nasals both can and cannot be treated as stop consonants.
Prosze o pomoc :(
po pierwsze poczytaj sobie o cardinal vowels
Rozumiem ze gramatyka opisowa moze nie jest tak fascynujaca ale sie zastanawiam jak ci studenci sie ucza. No dostaja temat, tak, i maja swoimi slowami, jak tu, przedstawic zagadnienie ale mowia ze 'w ogóle pojęcia nie mam jak na nie odpowiedzieć'
Rozumiem ze takiej informacji moze nie byc na facebook czy twitter-sicker ale przeciez nie sa w kolonii karnej ze brak im jest zrodel informacji w intenecie w ogole. Przeciez nikt nie wymaga od nich zeby robili wyklady akademickie na ten temat ... i teraz szukaja some naive drinking-the-kool aid patsy in the woods ktory to bedzie im to tutaj przezuwal.
Czy wszyscy studenci tak sie ucza? Chyba sporo bo trafiaja sie takie watki
Nie znasz sytuacji więc nie oceniaj. Nie prosiłam o wywody tylko odpowiedź na pytanie.
Nie interesuje mnie twoja sytuacja a to nie jest miejski osrodek pomocy spolecznej.
Mozesz poszukac informacji w intenecie i przedstawic swoimi slowami w kilku zdaniach i dac to tutaj na forum. Na pewno znajdzie ktos kto to merytorycznie bedzie mogl sprawdzic.
it has to be YOUR definition, not ours
cardinal vowels ma 516,000 wyników w google, może coś Ci pomoże
It would be something of a miracle to expect that to happen. Apparently some still have problems tracking down their own behinds with two hands, let alone the Hubble Telescope. What else is new?
Myslałam ze to jest forum, miejsce gdzie ludzie sobie pomagają, czasem ktos z większą wiedza będzie mógl pomóc. Mnie nie obchodzi Twoje zdanie. Jesteś na maxa złośliwy, nie znasz mnie a oceniasz sugerując że jestem kimś kto obraca się od facebooka do twittera. Zaskoczę Cię ale ani tego ani tego nie posiadam. Nie rozumiem tego jadu:) trzeba być zwyczajnie źle wychowanym wykazując taki brak kultury. A może mieć zbyt nieudane życie? Pozdrawiam, życzę wszystkiego dobrego:)
amity91

może ktoś ma odrobić pracę domową za Ciebie?
Tak, tutaj ludzie pomagają innym. Różnica między 'pomóc komuś' a 'zrobić wszystko za kogoś' jest jasna - jak widac, nie dla Ciebie.
Próbowałam zrobić, ale mam braki bo nie mogłam chodzić na zajęcia przez pewnien czas. W internecie szukałam i napisałam tyle na ile potrafiłam, ale tutaj wszyscy wiedzą lepiej co robiłam a czego nie.
to napisała czy nie napisała? zrobiła czy nie zrobiła? chce żeby jej sprawdzić czy za nią napisać?
zdecyduj się :-)
http://www.piffo.slp.vectranet.pl/fa3licencjat/ling/8.pdf

Napisałam gdzies że chcę gotowca? chciałam jakieś wskazówki, podpowiedzi, nakreslenie tematu. Ale deadline już dawno minął wiec dziekuje wszytkim, poradzilam sobie sama, bez waszej pomocy z dupy wziętej.
Zero od Ciebie, zero od nas.
A teraz nas jeszcze obraziłas.
Bardzo to niedojrzałe.
Miałam swoją wersje zadania i z stąd też chciałam coś zaczerpnąć, Obraziłam? Raczej niejaki savagerhino obraził mnie pierwszy, więc odpowiedziałam tak jak sama zostałam potraktowana
Cytat: amity91
Miałam swoją wersje zadania

"Nie dość że nie do końca rozumiem treść, to w ogóle pojęcia nie mam jak na nie odpowiedzieć"

Pilnuj spójności tego, co piszesz.
Mimo, że nie byłam pewna czy do końca rozumiem treść pytania, starałam się coś naskrobać o cardinal vowels, stop consonants. Jestem na 1 roku i byłam na jednych zajęciach, tylko na jednych z przyczyn ode mnie niezaleznych. Na głowie mam reszte przedmiotów do nadrobienia, pisząc w taki sposób moja prośbę miałam nadzieje że tym bardziej ktoś mi pomoże. Może lepiej byłoby cokolwiek napisać, a zakładać z góry że oczekuje gotowej odpowiedzi którą wg Was przepiszę i oddam jako swoją. "Proszę o pomoc" nie o "gotową odpowiedź"...
jasne, że powinnaś cokolwiek napisac, żeby nas przekonac, że nie oczekujesz od nas gotowej odpowiedzi.
Informacje o cardinal vowels niezwykle łatwo znaleźć.

Nie wiem tylko, po co to piszę po tym: " pomocy z dupy wziętej." Jasne jest, jakiej 'pomocy' oczekiwałas.
Ale ja nie chciałam info o cardinal vowels! Tylko czy nasals mogą byc traktowane jako stop consonants czy nie. Bo mimo iż poczytałam c.vowels, stop consonants w dalszym ciągu nie znałam odpowiedzi. Wiec nie wmawiaj mi że nic nie robiłam okej? Całą pierwszą czesc zrobiłam sama bo rzeczywiscie nie była trudna, ale na powyzsze pytanie odpowiwedzi nie znałam. Nie piszę tego zebys mi uwierzy bo mam to gdzieś, ale nie bądź z góry wszystkiego tak pewny jak jesteś, bo sie myslisz.
I konczmy te rozmowe
"Całą pierwszą czesc zrobiłam sama "

Dobre.
cieszę się ze chumor dopisuje!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie