need help with two exercises. I'll be really thankful guys!

Temat przeniesiony do archwium.
1.W puste pola wpisać 'a', 'an', 'the', lub '-'

There is ....... wonderful scenery in ...... eastern part of ....... Turkey. The Internet, .... world's most popular communication medium, is ..... future for ...... data communication. Nowadays, ...... computers can receive TV signals, decode ...... video signals and function as ...... fax machines. There is going to be ...... fog and ...... cold weather all next week. ...... C/control of ...... access to the Internet will be ...... major project for the computer industry. ...... R/rapid changes in ...... global market have influenced ...... development of ...... management accounting. Further, ...... recommendations will be made on ...... basis of ...... discussion. How does ...... role of ...... management accounting differ from ...... past? This is no longer viable in ...... present competitive business environment of ...... rapid economic changes, where ...... consumer tastes are constantly changing, causing......rapid changes and ...... need for ...... innovative manufacturing processes. ......B/burglaries are definitely on ...... increase. ...... C/cocker spaniel is one of ...... most popular pet dogs.


2. To samo co w zadaniu 1

people used to believe that ....... Earth was flat.

Answer homeless suffer greatly during ....... winter.

He became Answer pilot although he used to dream of working as ....... architect.

Can you play ....... guitar?

I think that Answer bicycle is ....... best means of ....... transport and everybody should have one.

Do you think that ....... Thames is ....... clean river?

The wanted to go to ....... Canary Islands for ....... romantic getaway, but they didn’t have enough money.

If you go to Paris, you should definitely visit ....... Museum of Modern Art.

....... St. John’s Church has been redecorated recently.

We have to buy ....... furniture to our new flat.

He didn’t get .......permission to enter ....... building.

....... Chapter 5 is ....... most interesting part of ....... book.

What would you prefer – going to ....... school or being taught at ....... home.
na czym ma polegac pomoc? Nie widzę samodzielnych prób rozwiazania zadania.
zero od Ciebie, zero od nas.
oj, jest to zadanie z e-learningu. probowalem juz 3 razy, mam 4 proby, takze teraz wolalbym juz nie ryzykować, bo otrzymam przyslowiową lufww. Szukam, czytam o przedimkach, ale totalnie utknalem. Ładnie poprosilem o pomoc, czyli rozwiazanie tych zadan. To za dużo?
Nie prosisz o pomoc, tylko o zrobienie wszystkiego za Ciebie.
Tracisz czas, weź się do roboty.
Jeszcze raz. Wypełniłem to zadanie już 3 razy i za każdym razem wynik miałem poniżej 30%. Za 4 wypełnieniem zamknie mi się to zadanie, a z nim możliwość jego zaliczenia. Niestety nie moge wrzucic tutaj zrzutów ekranu na których widać jakie dokładnie błędy popełniam, dlatego owszem, proszę o pomoc, która polegać ma na zrobieniu tego zadania za mnie, jednakże to jest tylko prośba, dlatego nie rozumiem Twojej reakcji. Nie chcesz- nie pomagaj. Nie wiem czy jest to jakaś forma forumowej solidarności, ale licze, że pomimo Twych słów "zero od nas" znajdzie się jakaś dobra a zarazem ogarnięta duszyczka dla której rozwiąziązanie tego zadania będzie kwestią chwili.
Jest tu dużo dobrych duszyczek, które chcą Ci pomóc, ale Ty nie robisz nic, żeby nam to umożliwić.
Chcesz mieć zaliczone zadanie, nie zależy Cio na tym, żeby zrozumieć przedimki. Zrozumieć przedimki możesz, jeżeli zrozumiesz błędy, jakie popełniasz w tego typu zadaniach. Nie zrozumiesz błędów, jeżeli nie odrobisz zadań samodzielnie. Twój podstawowy błąd polega na tym, że nie chces zsię uczyć angielskiego, że chcesz mieć odrobioną pracę domową. By ć może tak samo pochodzisz do nauki w ogóle.
Tracisz czas.
Jeżeli sam odrobisz to zadanie na tym forum, być może ktoś to jutro sprawdzi.
Ależ mg, ja ucze sie pilnie, ba uwielbiam to!i rozumiem doskonale kiedy wstawia się a, an, the, czy zero form, czyli nic... w teorii. Mam powazny problem z odroznieniem co jest policzalne, co nie. Co jest w'general sense' a co nie itd. Poprostu nie potrafie mojej wiedzy nabytej przez ostatnie okolo 2 godziny odniesc do wiekszosci z powyzszych zdan. Coz z tego, ze powypelniam te luki skoro wiem, ze 70% z nich bedzie blednie. Ponadto jak juz mowilem posiadam zrzuty ekranu, tak wiec z cala pewnoscia odniose sie do bledow jakie popelnialem poprzednie 3 razy wypelniajac te zdania, jesli ktos wypelni je dobrze. Dodawac sobie pracy tylko po to, zeby mg, a moze mgR cos udowodnic? Nie wydaje mi sie
a i dziekuje serdecznie za analize moich postaw edukacyjnych. Niema to jak myslenie schematami. 'kiedy myslisz, ze Twoja perspektywa jest jedyna perspektywa, ty badz uprzejmy miec watpliwosc'. Just free your mind my friend
moge dodac, ze przedimka (a, an, the) to sa glowne bledy osob uczacych sie jez. ang. Ale trzeba je pokonac, i jeden sposob do pokonania tego, jest po prostu rozwiazywanie zadan do skutku.
We re only frightened of things we don't understand. Trzeba te przedimki polubiec albo nawet pokochac, a nie podchodzic do nich z nienawiscia.
szkoda gadac po proznicy
jemu sie po prostu nie chce
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa