you have tossed mi a bone

Temat przeniesiony do archwium.
W książce, którą ostatnio czytałam znalazłam powyższy zwrot, nie umiem przetłumaczyć... podrzuciłeś mi kość?? o co tu chodzi?
Może. Ale ja podejrzewam że to jest idiom toss/throw a bone;)
dziękuję. czy ktoś zna znaczenie tego wyrażenia? nigdzie nie mogę znaleźć konkretnego wyjaśnienia.
mogłeś był poszukać w google, gdyż znaczenie tego wyrażenia można bardzo łatwo tam znaleźć

you have tossed a bone to me - zlitowałeś się nade mną
edytowany przez zielonosiwy: 13 lut 2014
dziękuję. widać źle szukałam.
Cytat: zielonosiwy
mogłeś był poszukać w google, gdyż znaczenie tego wyrażenia można bardzo łatwo tam znaleźć

you have tossed a bone to me - zlitowałeś się nade mną

Nie latwiej bylo napisac o co chodzi zamiast zaganiac pytajacego do google, hmm?
Cytat: 335
Nie latwiej bylo napisac o co chodzi zamiast zaganiac pytajacego do google, hmm?

No, it wouldn't, birdbrain.This is how you prevent such a zygote from becoming a full-fledged, single-celled spoon-fed goofball.
hehe
Szanowni Państwo, bardzo mi się nie podoba ta ilość jadu na owym forum. Odpowiedzi w google nie były satysfakcjonujące, dlatego zwróciłam się tu o pomoc. Naprawdę, mniej pychy i zgorzknienia.
Haha, jadu. U góry strony przełącz się na niemiecki i zobacz jakie tam jest zgorzknienie.
Tutaj czego by o ludziach nie powiedzieć, każdy pomaga. Tam nikt Ci nigdy dobrego słowa nie powie....
Rozumiem, to wspaniale, że są tu pomocne osoby:) a na tamto forum nie będę zaglądać, żeby nie tracić wiary w ludzi.
Sav, for crying out loud will you stop it? Mind you, it is a woman.
thx my sweet defender ;)
I'm nobody's defender. Sav is a really nice mucker underneath (in the British sense of the word).

edit: He likes to play along with us :-)
edytowany przez grudziu: 18 lut 2014
Cytat: difirenze
Szanowni Państwo, bardzo mi się nie podoba ta ilość jadu na owym forum. Odpowiedzi w google nie były satysfakcjonujące, dlatego zwróciłam się tu o pomoc. Naprawdę, mniej pychy i zgorzknienia.

gdzie masz pyche i zgorzknienie? co to za bełkot?
powinnaś raczej być wdzięczna, za to, że ktoś Ci wskazał, gdzie mogłaś wyszukać informacje, a nie tylko za dostanie odpowiedzi - pierwsze jest tylko doraźne, a drugie przyda się na dłużej
Cytat: grudziu
Sav, for crying out loud will you stop it? Mind you, it is a woman.

and what? does being a woman make her special? does she automatically get the right to speak gibberish?
sounds like a bull,,,,
It was a tongue-in-cheek statement. A mutual respect, not necessarily understanding, is needed regardless of the sex. May I most respectfully suggest that the whole spat was just so much nonsense? I think that in the whole dispute, as I read it, despite the fact there seems to have been a disagreement, both sides end up winning or being right, to some extent.

edit: Really, I am not in the least on anybody's side.
edytowany przez grudziu: 18 lut 2014
Of course, as the rest, I cannot agree on that 'existential PP', or whatever it was previously named.
@diffirenze

uwaga do Sava nie byla na Twoj temat
szkoda:(
Cytat: zielonosiwy
Cytat: grudziu
Sav, for crying out loud will you stop it? Mind you, it is a woman.

and what? does being a woman make her special? does she automatically get the right to speak gibberish?
sounds like a bull,,,,

There are proven studies that generally women 'like the sound of their own voice' and 'speak' whether anyone 'wants to listen or not'. Studies also suggest that men 'have limited ability in multitasking' - make that of it what you will.
Temat przeniesiony do archwium.