Prośba o sprawdzenie krótkiego opowiadania.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! :)

Czy mogłabym prosić kogoś o sprawdzenie poprawności mojego opowiadania i ewentualne wskazanie, gdzie popełniłam błędy? Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)

When I was a little girl, my plans about my future job have been changing kaleidoscopically. I panted for being a prominent actress, a chef, a chimney sweep, a well-thought-of teacher and ultimately a hair stylist-this occupation was my biggest dream.

Everything has begun when I had seen a commercial about a kit of tonsorial accessories for children. It shouldn’t be surprising that I absolutely have desired to get this toy. I was pestering my mom for a long time so she buckled and my dream came true. 89

That day I wanted to try my would-be skills of cutting hair I was in my grandma’s safekeeping. She has been knitting sitting at the table. I hid under it with my
plastic precious mirror, comb and the most important-scissors. My intention was having a fringe but unfortunately the scissors were so blunt that I creeped up on my grandma and took the real ones. I was so fascinated cutting my hair so I haven’t realised I shed a half of my locks. After a few minutes I saw what I had done and trust me, it wasn’t pretty. I crawled out from under table and started to howl at the top of my voice. I was begging my grandma for affix my hair back with glue what must have looked ridiculous! Since then I had to wear a headband and to wait over 6 months to look like a normal kid again. What’s more, I haven’t wanted to be a hair stylist again!
have been changing - zły czas
has begun - zły czas (poczytaj sobie o czasach present perfect i present perfect continuous)
have desired - źle
coś brakuje I was in my grandma's
she has been - źle
przedimek table
I was begging my grandma for (zly przyimek)
what which
to (niepotrzebnie) wait over...
haven't wanted - źle

masz z tymi czasami problem - jak zdajesz relacje z czegoś (to jest opowiadanie) to nie możesz używać czasu present perfect, na plus słownictwo
Dziękuję bardzo! :)

To moje pierwsze opowiadanie od ponad roku, dlatego trochę zapomniałam o zasadach tworzenia tej formy. Cieszę się jednak, że znalazł się ktoś, kto poprawił moje błędy. ;)
napisz to jeszcze raz, poprawiajac bledy - tam jest mnostwo innych do poprawienia.
terri

Prosiłam o wskazanie ewentualnych błędów, zatem Twoja wypowiedź (polska język trudna język, tak swoją drogą? ;) ), nie wnosi nic merytorycznego do założonego przeze mnie wątku, a pisanie postów dla samego ich pisania....no cóż, ciekawa sztuka dla sztuki zapewne. :)
nie ma słowa creeped
panted też bym zmienił /sugg/
Cytat: cytrynowy_sorbet
terri
Prosiłam o wskazanie ewentualnych błędów, zatem Twoja wypowiedź (polska język trudna język, tak swoją drogą? ;) ), nie wnosi nic merytorycznego do założonego przeze mnie wątku, a pisanie postów dla samego ich pisania....no cóż, ciekawa sztuka dla sztuki zapewne. :)

moja droga - jak twoje zdolnosci jez. angielskiego, beda na tym samym poziomie co moje zdolnosci jez. polskiego - to dopiero wtedy mozemy o czyms rozmawiac. :-)
Sama widzisz, ze tam sa bledy, lepiej napisac od nowa, zeby inne bledy jeszcze wylapac. Tak tutaj robimy na forum.
In my humble opinion:

1. I was a little girl, my plans about my future job have been changing kaleidoscopically.
Zły czas, kalka z j. polskiego. (

2. I panted for being a prominent actress, a chef, a chimney sweep, a well-thought-of teacher and ultimately a hair stylist-this occupation was my biggest dream.

Całe zdanie do rekonstrukcji. Pant for nie używa się w tym kontekście, w takiej konstrukcji. Drugi i kolejne przedimki można opuszczać, gdyż piszesz o jednej osobie. Złe użycie słowa 'ulitmately'.

3. Everything has begun when I had seen a commercial about a kit of tonsorial accessories for children.

Złe czasy. Zmień coś w pierwszym czasie i będzie ok. Reszta ok.

4. It shouldn’t be surprising that I absolutely have desired to get this toy.

'I absolutely have desired to get' co to znaczy? 'This toy' - którą?

edit: Terri ma racje - napisz to jeszcze raz. Zgadzam się z zielonosiwy, że fajne słownictwo. :-)
edytowany przez grudziu: 19 maj 2014
tonsorial /accessories/ to raczej przybory do golenia, do których nożyczki nie należą, imo;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka