Articles

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, robilam cwiczonka z tej strony dot. articles i mam kilka =) a moze i nawet kilkanascie pytan. Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedzi =)

Czemu TE przedimki zostaly uzyte / sa poprawne?

1.) There aren't many words beginning with "AN" X. - czemu nieokreslony? przeciez w alfabecie jest tylko jedno x ?czemu nie pasuje THE

2.) This is an old book. It has been it the cellar for "A" couple of years. - nie dosc ze podana ilosc to i jeszcze l.mng. ?!

3.) I ve to clean "THE" flat before mu guests will come. - zasada jest ze jak to jest moje (home) to sie nie dodaje przedimka - czy dotyczy to tylko slowa home? ale juz w przypadku house, apartment itd musimy dac article?

4.)
a.) The plane leaves "-" J.F.K. Airport at 7:30 pm.
b.) I think " - " Glasgow Airport is bigger than the airport in Gdansk. - czyli ze do nazw lotnisk tak jak stacji pociagow dodajemy przedimek zerowy? czyli ze nic?

5.) I'd rather live in "THE" country than in "A" town. - czemu THE a potem A - w ogole czemu tak?

6.) They went to "-" Saint Paul's Church. - wiem ze zgodnie z zasadami do czercza chodzi sie w okreslonym celu i tu sie nie uzywa przedimka - ale jak to jest z tymi nazwami wlasnymi - gdzies w cwiczeniach bylo THE WHITE HOUSE.
Jak jest w przypadku wlasnie nazw wlasnych? np. ZARA jako sklep?


7.)
a.) You should try beef at "THE" Black Cat Restaurant.
b.) His pub's called " - " Paul's Bar.
Jak wyzej co w przypadku wlasnie nazw wlasnych? Nie uzywamy? ze niby w 1wszym zdaniu uzyto THE zeby podkreslic ta konkretna restauracje?

8.)
a.) Many people died in "-" World War II.
b.) Her grandfather fought in "THE" Second World War.
c.) "THE" Second World War was one of the most important events in history. - czemu w a nie uzylismy przedimka a juz w b i c tak (widze ze jest second ale czemu?)

z gory dzieki za podpowiedzi i odpowiedzi =) uwielbiam ta stronke =)
2 to wyrazenie idiomatyczne i tu sie przedimka nigdy nie zmienia
3 masz tylko jedno mieszkanie i wiadomo, ze twoje
4 tak
5 in the country - na wsi
6 church jako miejsce, pomija sie
7 a - jest tylko jedna o takiej nazwie
b - to jest nazwa wlasna
8 world war,the second world war
2. idiomatyczne?

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego