Email

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
mam napisać list o temacie:
Napisz e-mail do anglojęzycznej koleżanki,w którym opowiesz jej o filmie akcji,który ostatnio obejrzałeś w kinie.
*Wyjaśnij dlaczego chciałeś obejrzeć ten film.
*Opisz krótko jego akcję.
*Porównaj ten film z innymi,które widziałeś.
*Przytocz przeciwną opinię osoby,z którą obejrzałeś ten film

Zacząłem pisać tak:
Hi Jack,
I saw Fast and Furious yesterday. I chose this film because it was the new film at the cinema
Fast and Furious is a film about illegal street racing. The main charakters are two men - Brian Conner and Dominic Toretho. Toretho is an illegal driver wanted by police. He tries to find killer his girlfriend.
I teraz na ostatnie dwie kropki straciłem pojęcie jak i co napisać, dlatego proszę o pomoc.
*Porównaj ten film z innymi,które widziałeś.
*Przytocz przeciwną opinię osoby,z którą obejrzałeś ten film

Hi 'Jack' (oczekiwalam imie kobiety tutaj, bo polecenie pisze o 'kolezance'),
The main 'charakters' (blad ortograf.) are two men - Brian Conner and Dominic Toretho. Toretho is an illegal driver wanted by (brakuje przedimka) police. He tries to find (przedimek) killer (brakuje slowa 'of') his girlfriend.

Podaj tu jakis inny film, np. z szybka akcja, a wtedy napisz, ze kolega nie byl zachwycony F&F.
'killer his girlfriend' jest niegramatyczne
Hi 'Jack' (oczekiwalam imie kobiety tutaj, bo polecenie pisze o 'kolezance') - ok, poprawie np Anna niech będzie..

Toretho is an illegal driver wanted by the police. He tries to find of his girlfriend. - tak?

Dobra, próbuję coś wypocić
Fast and Furious is better than (The Expendables 3) - chodzi o Nieznisczalni 3 because action is faster and special effects are amazing
i teraz ostatnia część:
My friend wasn't impressed with the film because he doesn't like fast action (?)
edytowany przez blak2323: 01 lut 2015
cos wypadlo w zdaniu z girlfriend

akcja i efekty specjalne - zastanow sie, jaki przedimek nalezy tam wstawic i dlaczego
kolega pojawia sie znikad w ostatnim zdaniu, napisz na poczatku, ze poszedles z nim
Fast and Furious is better than (The Expendables 3) - chodzi o Nieznisczalni 3 because an action is faster and the special effects are amazing ?

To na samym początku mogę dać tak: I saw "Fast and Furious" with Anna yesterday ?

a do tego to: He tries to find of killer his girlfriend - z przedimkiem the przed killer, prawda?
nie rozumiesz zasad uzycia of?
tak, przed killer musi byc the
Matko, podalam jak na talerzu:

He tries to find (przedimek) killer (brakuje slowa 'of') his girlfriend.

..i jeszcze musze recznie karmic...?.
Pomieszałem kolejność, dziękuje i bez nerwów... przynajmniej nie dostałem wszystkiwgo na tacy, tylko sam pomyślałem.
edytowany przez blak2323: 01 lut 2015
Cytat: blak2323
tylko sam pomyślałem.

Widzisz, do czego my tutaj Ciebie zmuszamy...do myslenia :-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa