Zadanie fonetyczne?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mógłby ktoś rozwiązać to zadanie i wytlumaczyc o co chodzi? Nie moge za nic zrozumieć tego zadania..

Link
http://zapodaj.net/01456ee612ecd.jpg.html

Dziekuje
podaj slowa zawierajace dany dzwiek.
Prosiłbym o rozwiązanie tego zadania, będe wdzięczny
daj spokoj, facet, jezeli nie kojarzysz wymowy, to sprawdz w jakims slowniku z transkrypcja fonetyczna, np. na wikipedii, i rob samodzielnie.
popros wykladowce o rozwiazanie
Spróbowalem zrobic samodzielnie i wyszlo jak wyszło. To jest e - learning na zadanie, dlatego proszę tu o rozwiązanie bo została mi jedna próba którą chcialbym zaliczyc pozytywnie. Z odpowiedzi na ktora tu liczylem mialem zamiar to przeanalizowac i to zrozumiec ale widze ze jej nie uzyskam
Pozdrawiam
Jest to typowe zadanie gdzie musisz dopasować dźwięk do podanego słowa. Podam Ci przykłady innych słów tak byś mógł wywnioskować jakie dźwięki pasują do jakich słów.
a: np. part, father
e step, lend
^ hut, mud
ai hide, right
i: sweet, read
ie here, hear
ou/eu go, low
au loud, crowd
ae cat, can
Na podstawie tego powinieneś sobie poradzić z tym zadaniem, przeczytaj sobie na głos te słowa i tamte z ćwiczenia, spróbuj dopasować je do prawidłowych dźwięków
Ale te dzwieki to mam mowic jako literki z alfabetu po angielsku czy tak jak sie pisze? nie rozumiem jakim cudem a pasuje do father ..
Za tepy jestem na to zadanie :(
Cytat: Szurawoj
Ale te dzwieki to mam mowic jako literki z alfabetu po angielsku czy tak jak sie pisze? nie rozumiem jakim cudem a pasuje do father ..

transkrypcja fonetyczna odzwierciedla wymowe. Troche przypomina nasza pisownie "czyta sie tak jak sie pisze'
Dokładnie, jest tak jak pisze mg :). Zawsze możesz też po prostu sprawdzić transkrypcję fonetyczną na jakimś słowniku online, tam będziesz miał jasno jakie słowo zawiera jaki dźwięk.
Temat przeniesiony do archwium.