kilka zdań

Temat przeniesiony do archwium.
hej,

proszę o sprawdzenie kilku zdań:

1. może być When you were in high school, you had problems with math, is that right? czy musi być I've heard that when you were in high school, you had problems with math, is that right?

2. When you do sth, what happens then, they....

3. Czy można powidzieć They put him into London - w sensie, że wysłali kogoś do Londynu zapewniając mu tam pracę? I czy można powiedzieć They sent/put him into the show in London - w sensie, że wysłali kogoś do Londynu by grał w jakiejś sztuce?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
edytowany przez xxxyz: 21 mar 2016
i jeszcze

4. You know what, ...... czy You know what? .....
1. either one is ok.
3. np. They sent him to London to take part in a play. (jeżeli 'him' = małolatek)
4. Jako pytanie, piszemy 'Do you know what?' które potocznie jest skracane. Nie wiem w jakim kontekście to użyjesz więc nie mam opinii. Podobnie jak w #2.
2. When you cross a border, what happens then, you need to show your valid passport. - chodzi mi o sytuację, w której coś wyjaśniamy (oczywiście coś mniej banalnego niż w przykładzie, chodzi mi o wstawkę "what happens then")
3. a może być They put him to the show in London? (w związku z tym co jest tu napisane: http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/put-sb-to-sth)
4. Do you know what? Despite all this, I admire them for what they did. - czy zamiast znaku zapytania może być przecinek?
edytowany przez xxxyz: 23 mar 2016
...what happens then is that you neeed...
what happens when you are crossing a state border is that....

nie moze byc z put

napisalbym 'you know what' - ale ze znakiem zapytania
2. @zielonosiwy When/if you cross a border what happens then is that you need to show your valid passport. w ogóle bez przecinków?
3. They sent him to the show in London. ?
Cytat: xxxyz
2. @zielonosiwy When/if you cross a border what happens then is that you need to show your valid passport. w ogóle bez przecinków?

możesz dać przed what, ale mg podał stylistycznie lepszą wersję
Dzięki :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa