wymowa "deferential"

Temat przeniesiony do archwium.
Jak wymawia się "deferential" (chodzi mi o końcówkę)?

W transkrypcji jest ten znaczek podobny do "S", taki jak np. w wyrazie "shoe", który wymawia się jak "sz" a tylko w jednym słowniku internetowym znalazłam taką wymowę (mniej więcej defyrenszyl). Na ogół jest to wymawiane przez "cz" (defyrenczyl). Dlaczego, skoro źródła podają że ten znaczek w trkskrypcji mówi się "sz"? Jak wy wymawiacie?

Przy okazji, inne słowa z podobną końcówką wymawia się przecież przez "sz", np. potential, initial, itd.
co znaczy 'na ogól'? Kto tak mowi?
na ogół, czyli we wszystkich innych słownikach internetowych, w których sprawdziłam

mg, lubisz szukać dziury w całym a twoja odpowiedź nic nie pomaga. Jak wiesz to po prostu powiedz albo daj spokój
Po prostu źle słyszysz
To jest bardzo dobre pytanie zadane przez mg ponieważ dzięki Twojej odpowiedzi na nie wiemy, że nie powinnaś z tych słowników korzystać.
W tych z których np. ja korzystam wszędzie jest /ʃ/:
(ˌdɪfəˈrɛnʃəl)
Porównaj z:

Cytat: winia80
(defyrenczyl)
Specjalnie zawołałam drugą osobę i w takim razie ona też źle słyszy.

Jeśli można mówić przez "sz" to bardzo bym się ucieszyła, bo tak jest dla mnie naturalniej, mam dosyć wyjątków i wyjątków od wyjątków... Im więcej normalności tym lepiej...
Labtes, to daj link do jakiegoś dobrego słownika. Sprawdziłam w kilku bo nie dowierzałam. Na ogół korzystam z Diki i The Free Dictionary.
to nie jest zaden wyjatek
wymowa koncowki -tial przez 'cz' jest mozliwa, ale dotyczy wszystkich slow z ta koncowka, czyli np. takze potential
nie znam regulki dotyczacej tylko deferential
Dzięki mg, teraz mam konkretną odpowiedź. Chociaż wymowa np. potential przez "cz" jest dla mnie zupełną nowością.
Labtes, w słownikach, z których korzystam też jest w zapisie fonetycznym/ʃ/, przecież napisałam o tym (nie wiem jak się wstawia tu na forum fonetyczny zapis). Chodziło o to, że mimo takiego zapisu, była nietypowa (dla mnie) wymowa.
Tutaj słyszę bardzo wyraźne 'sz':
https://www.merriam-webster.com/dictionary/differential
Chociaż zaznaczono, 't' w nawiasie.

Tutaj spójrz na opcję 'spell':
http://www.dictionary.com/browse/differential

U moich native'ów też słychać wyraźnie 'sz'.
edytowany przez labtes: 12 lut 2017
@labtes: deferential
Blast!
Idę się przejść.
edytowany przez labtes: 12 lut 2017
Rzeczywiście, tu słychać idealnie, dzięki Labtes.

Czyli podsumowując, zgodnie z tym co słychać w różnych słownikach i zgodnie z tym co mówi mg, możliwe są obydwie wymowy.
Rzeczywiście, tu słychać idealnie, dzięki Labtes.

Czyli podsumowując, zgodnie z tym co słychać w różnych słownikach i zgodnie z tym co mówi mg, możliwe są obydwie wymowy.
Temat przeniesiony do archwium.