jaki perfect

Temat przeniesiony do archwium.
Znalazłem w ćwiczeniach taki tekst:
John's terribly upset. He's broken off his engagement to Megan. Jak rozumiem zerwał zaręczyny i już nie jest w związku z Megan. Wątpliwość moją budzi kolejne zdanie będące kontynuacją.
Apparently she's been seeing someone else while he's been in Africa.
Jak rozumiem to że Megan spotykała się z kimś innym podczas gdy John był w Afryce
było powodem zerwania zaręczyn. Tyle że on już zerwał te zaręczyny.
Więc dlaczego nie został tu użyty Past Perfect czy jakiś inny Past tylko Present?
edytowany przez Michael_Corleone: 13 wrz 2017
on jeszcze jest w afryce?
tu masz wątek na ten temat

https://forum.wordreference.com/threads/present-perfect-continuous-or-past-continuous.3081206/
Dziękuję za link do tej dyskusji. Jak dla mnie niezależnie od tego czy John znajduje się nadal w Afryce czy nie, to przedmiotem zainteresowania jest spotykanie się Megan z kimś w okresie poprzedzającym zerwanie. A jeśli zerwanie już się dokonało i stanowi nie tak odległą ale jednak przeszłość to ja bym o tym napisał w Past Perfect Continuous
o czym?
Apparently she'd been seeing someone else tylko nie bardzo umiem to powiązać z while he...
The reason why John has broken off his engagement was that Megan had been seeing someone else
nie
past perfect continuous odnosi sie do zdarzenw przeszlosci wczesniejszych od innego zdarzenia, ktore jest wyrazone simple past
Aha czyli Past Perfect nie można użyć wobec czynności która nastąpiła przed inną czynnością również przeszłą ale wyrażoną w Present Perfect a nie Past Simple? Czyli The reson why John broke off his engagement was that Megan had been seeing someone else byłoby już ok?
tak
reAson
Dziękuję za pomoc
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa