Tryby warunkowe

Temat przeniesiony do archwium.
1 If I play I will be winning

2 If I played I would be winning

3 If I had played I would have been winning

We wszystkich trzech trybach dałem continuous. Czy te zdania są wtedy błedne? Czy w jakiś konkretnych sytuacjach mogą być okej?
są blędne
jeżeli dodasz okreslenie czasu typu '30 minutes into the game', to beda mialy sens
2 nie mogłoby być że podkreśla że teraz ?. Znasz może jakaś stronę w interncie albo książkę która tłumaczy jak poprawnie mieszać czsasmi w tych trybach?
2 mogloby znaczy,c ze teraz, tak, nie zauwazylem tego
A co z książką albo stronami?
Pierwszy tryb z continuous mógłby być jeżeli chcemy pokazać że ktoś robi błaď np

You will be making a mistake if you let her go

Czy tak?
takie grzeczne zwrocenie uwagi
A co z książką albo stronami?
"Okresy warunkowe w języku angielskim" - przypomina mi się taka książka. Autor, chyba, Jerzy Pilch.
Po angielsku najlepiej:

Side i Wellman, "Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency"

Tam jest cały rozdział poświęcony różnym conditionalom, wraz z ćwiczeniami.
Tak, Side & Wellman jest super jako książka do poznawania gramatyki i slownictwa na wysokim poziomie znajomości angielskiego, ale Pilch (Tomasz) napisał ksiązkę wyłącznie o conditionalach.
Dzięki za proppzycję. Nestety ta od Pilcha jest niedostępna, za to druga bez problemu.
Wiem że możemy sobie pomieszczać tryb 2 z 3 i 3 z 2. Wcześniej napisałem że użycie formy ciągleś w 1 trybie może być użyte to zwrócenia uwagi podkreslenia że decyzja jest zła " If you let her go you will be making a mistake". Napisałem też że w 2 trybie forma ciągla może podkreślać że coś wydarzyło by się teraz. If I get this car I will be drving. Czy moglibyście podać mi jakieś przykłady kedy można tez tak pozmieniać. Coś w tym stylu co już napisałem?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa