Be to something

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |
Normalnie powiemy "he is to hold a party". Możemy zastosować formę comtinuous żeby pokazać że coś już będzie w trakcie np "he is to be holding a party when she comes to visit". Czy mam rację i to jedyny zasosowanie formy ciągleś czy może wogóle jej tu nie stosujemy?
ale 'is to' znaczy, ze mu to polecono. Bardzo nierealistyczne zdanie.
Mozesz dac ten continuous, żeby powiedzieć, że polecono mu, żeby w danym momencie coś robił.
Chodzi mi o to że mamy takie zwroty " be to something, be about to, it's likely albo be sure/certain/bound to"

1 I'm to do it

2 It's about to start

3 it'l likely to rain

4 This new girl is sure/certain/bound to make a lot of mess

Czy ja sobie mogę w tych wszystkich przykładach wsadzić continuous i będzie w porządku i praktycznie będzie to samo znaczenie czy jakoś inaczej to wygląda?
nie
Obie formy simple i continuous są tak samo ok?
Jeżeli to nie jest obojętne to proszę podaj które mogą być w obu formach a które nie i dlaczego. Nie mogę nic zmaleźć w internecie na ten temat
Bardzo proszę o odpowiedź mogę to mieć na tescie który się zbliża
Zapytaj się swojego nauczyciela. Ona/on najlepiej wie, co będzie na teście.
Niestety to bardzo specyficzna osoba nimiła. Ja wiem co będzie i dlatego proszę o odpowiedz czy do tych zwrotów które podałem forma ciągła pasuje czy i kiedy tak i kiedy nie.
Ja tu nie widzę continuous w tych przykladach.
1. U mnie się się mówi I am supposed to do it. I am to do it brzmi dziwnie.

Jeśli w 1 dodasz now: I am supposed to be doing it now.
I am to board the plane.
I'm supposed to do it- ogólnie

I'm supposed to be doing it-podkreślam że teraz

Jak to jest w przeszłość?

I was supposed to be working there for 4 years
Czy to zdanie jest on czy źle bo np ta struktura zachowuje się jak past simple i continuous ado powiedzenia że gdzieś pracowałem przez 4 lata należy użyć simple a nie continuois?
Ale tu może być taka możliwość że nie pracowales
i was supposed to work there for 4 years

I was supposed to be working there for 4 years

Tu oba są ok?
nie
we wszystkich tych konstrukcjach 'be doing' znaczy 'w danym momencie albo teraz bedzie w trakcie wykonywania czynnosci'
Po 'be about to' nie da sie uzyc 'be doing', bo 'be about to' znaczy 'zaraz cos sie zacznie', a nie mozna sie zaczac i rownoczesnie byc w trakcie
Super dzeki. Jeszcze jedno pytanie rozumiem że I was supposed to be working there for 4 years jest źle działa to jak past continuous a co z przyszłością. Możliwe jest powiedzieć I will be working there for 2 years jeżeli to jest powiedzmy nasz plan i dlatego I'm supposed to be working there for 2 years jest ok?
Jak mamy te dwie stuktury be sure/certain/ bound i be likely

Jak tam powiem
It's likely to rain - to gólnie

It's certain to rain- też ogólnie

It's likely to be raining i it's certain to be raining to że teraz w tym momencie.

Czy jak mogę powiedzieć?

He's like albo sure to be working here tomorrow or next or for 2 months
chodzi mi o to czy te dwie struktury w obu formach są wymienne (pomijajać że wiadomo że jak damy continuous to możemy pokazać że coś już będzie w trakcie zanim co innego się stanie a simple lepiej pokazujr sekwencję wydarzeń)?
Cytat: Bary123
Super dzeki. Jeszcze jedno pytanie rozumiem że I was supposed to be working there for 4 years jest źle działa to jak past continuous a co z przyszłością. Możliwe jest powiedzieć I will be working there for 2 years jeżeli to jest powiedzmy nasz plan i dlatego I'm supposed to be working there for 2 years jest ok?

nie 'nasz plan' - uzywajac Fut Continuous podajesz sucha informacje o tym, co bedzie w przyszlosci. Nie ma to przelozenia na continuous infinitive, ktory - JAK JUZ KILKA RAZY PISALEM - znaczy 'czynnosc w trakcie w okreslonym momencie w przyszlosci'.
Cytat: Bary123
It's likely to be raining i it's certain to be raining to że teraz w tym momencie.

niekoniecznie w tym momencie, moze w jakims momencie w przyszlosci


Cytat:
He's likeLY albo sure to be working here tomorrow or next or for 2 months

tomorrow ok
next - nie rozumiem
for 2 months - nie
Czemu tomorrow jest spoko a for months nie?
edytowany przez Bary123: 06 mar 2024
Mnie np uczono że nie powiem What were you doing yesterday, chyba że mam na myśli jakiś konkretny moment było mi też mówione że jak dodam What were you doing in the morning yesterday to wtedy jest ok że to jest wtedy wystarczająco dokładny czad Dlaczego się dziwię czemu tomorrow jest ok
Cytat: mg
Cytat: Bary123
Super dzeki. Jeszcze jedno pytanie rozumiem że I was supposed to be working there for 4 years jest źle działa to jak past continuous a co z przyszłością. Możliwe jest powiedzieć I will be working there for 2 years jeżeli to jest powiedzmy nasz plan i dlatego I'm supposed to be working there for 2 years jest ok?

nie 'nasz plan' - uzywajac Fut Continuous podajesz sucha informacje o tym, co bedzie w przyszlosci. Nie ma to przelozenia na continuous infinitive, ktory - JAK JUZ KILKA RAZY PISALEM - znaczy 'czynnosc w trakcie w okreslonym momencie w przyszlosci'


Bardzo proszę żebyś mi podał co to znaczy w określonym momencie np rozumiem że at 8 pm jest spoko ale jaki jest największe określenie czasu które jest traktowane jako okreslony moment czy to jest np yesterday albo tomorrow albo coś mniejszego albo większego
edytowany przez Bary123: 06 mar 2024
jezeli czyms sie zajmowales wczoraj przez caly dzien, to yesterday jest okresleniem momentu w przeszlosci.
To dlaczego nie for two months?
edytowany przez Bary123: 06 mar 2024
za długi odcinek czasu
To proszę podaj mi jaki jest najdłuższy odcinek czasu który jednocześnie łapie się do kategorii "określony moment w przeszłości czy przyszłości" na to samo wychodzi
Cytat: Bary123
Niestety to bardzo specyficzna osoba nimiła.

Jeżeli tak, to nie powinien być nauczycielem. A może tylko Ty go tak odbierasz. Jak się go zapytasz, to może chętnie wszystko wytłumaczy.
Pytałem, niechciał wytłumaczyć dlatego pytam was
Cytat: Bary123
To proszę podaj mi jaki jest najdłuższy odcinek czasu który jednocześnie łapie się do kategorii "określony moment w przeszłości czy przyszłości" na to samo wychodzi

Moģlbyś odpowoedzieć na to pytanie
Cytat: Bary123
Cytat: Bary123
To proszę podaj mi jaki jest najdłuższy odcinek czasu który jednocześnie łapie się do kategorii "określony moment w przeszłości czy przyszłości" na to samo wychodzi

Moģlbyś odpowoedzieć na to pytanie

nie wiem.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa