sprawa zycia i smierci...... blagam o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
wiem ze nikomu nic che sie odrabiac za kogos zadan domowych, ale to sutlacja naprawde bardzo nagla. jak nie napisze tego wypracowania to nie zlicze semasrtru nadodatek dostalam list formalny i musze go napisac na ocene bdb :(( wiec blagam pomocy. jak sie ktos zlituje to bede bardzo wdzieczna. oto moj temat : Jestes dyrektorem restauracji. Napisz moficjalne przeprosiny ndo klienta, który zareklamowal obsługe w twojej resauracji. 1.odwolaj sie do listu z zazaleniem od klienta i napisz ze jest ci przykro, ze jest niezadowolony 2. wyjasnij z jakich przyczyn tak sie stało. 3. napisz jakie dzialania podjąłes by nie bylo takich kłopotow. 4. przepros goscia i zaproponuj cos w ramach rekompensaty
napisz sama, poprawimy
A możesz nam wytlumaczyć jakim prawem wymagasz oceny bdb skoro z angielskim "nie blyszczysz"?

jak nie napisze tego wypracowania to
>nie zlicze semasrtru<

Nie Ty pierwsza i nie ostatnia. Trzeba bylo się uczyć przez caly rok. Nie rozumiem ludzi, którzy się obijają caly rok czy semestr a potem "zaliczają". Nie rozumiem też nauczycieli, ktorzy pozwalają na takie coś. To są ewidentne kpiny z nauki i z uczniów, ktorzy sie uczą systematycznie.
A jak już musicie zaliczać, to zaliczajcie na lekcji, najlepiej ustnie, a nie jakieś zadanka do domu, które nijak nie sprawdzają wiedzy z calego semestru i do napisania którego rodzice zatrudnią prywatnego nauczyciela.
wiem ze to troche nie wlasciwe. ale ucze sie niemieckiego i nie zwracam uwagi na angielski bo poprostu nie mam do niego cierpliwosci
To już któryś z kolei wpis, w którym ktoś pisze: nie umiem angielskiego, bo się uczę niemieckiego. Nudne się to już robi. Wymyśl inny język. Albo inny przedmiot. Dlaczego nie napiszesz: nie umiem angielskiego, bo mam w szkole w-f?
Evo74 mam prośbę, czy mogłabyś sprawdzić moją pracę kilkakrotnie czytałam twoje poprwki innych wypracowań i uważam że są bardzo trafne i na temat angielskiego dużo wiesz. Izakon
angielskiego sie nie ucze bo nie moge zrozumiec tej calej gramatyki. niemiecki jest dla mnie prostszy i dlatego na nim sie skupiam. chodze na korki z niemca i nie mam zamiaru wydawac na english bo i tak go nie bede umiec wiec po co??
Jeśli masz dobrego nauczyciela i chęci do nauki, nauczysz się wszystkiego, sama się o tym przekonałam. Angielski to piękny język i prawdopodobnie w przypadku wyjazów bardziej on Ci się przyda niż niemiecki, a w dzisiejszych czasach jeden język obcy to za mało. W przyszłości w innych szkołach oraz na studiach i tak będziesz miała 2 obce języki, jak nie więcej. Jeśli nie rozumiesz gramatyki angielskiej, poczytaj na tej stronie po kolei o wszystkich czasach jakich się dotychczas uczyliście, napisz dużymi literami na kartce schemat zdań i powieś to na ścianie. Jak nie będziesz wiedzieć co jak napisać, wystarczy spojrzeć i umieścić słówka w odpowiednich miejscach, pamiętając o najważniejszych zasadach. Wracając do tematu Twojej pracy, poszukaj najpierw słówek i wyrażeń, które mogą Ci się przydać przy tego typu listach i napisz go. Zacznij np. od "Dear Sir or Madam," a zakończ "Yours sincerely, XYZ" Początek i koniec już masz. Teraz już będzie z górki :-)
>angielskiego sie nie ucze bo nie moge zrozumiec tej calej gramatyki.

a może raczej nie możesz zrozumieć gramatyki, bo się nie uczysz?
dzieki za podpowiedz. jak napisze to prosze o sprawdzenie :*
uczylam sie 2 lata na korkach z angielskiego, czasow dalej nie umiem i nie dlatego ze nie znam form tylko dlatego ze nie wiem kiedy jaiego mam uzyc, wiadomo ze jakies oczywiste jak present simple czy continouse czy jak im tam to rozrozniam ale z reszta leze a do takiego zadanie nie uzyje akurat tych czasow, a nie mowie ze sie ucze czesto angielskiego bo tak nie jest, ale jakbys miala 5 h korkow z niemca i 3 w szkole to tez bys sie za wiele innego jezyka nie uczyla
Gdybym tylko mogła wrócić do szkoły, uczyłabym się głównie innych języków, niestety nie doceniałam wtedy takiej możliwości.

>>uczylam sie 2 lata na korkach z angielskiego, czasow dalej nie umiem

Miałaś złą nauczycielkę/nauczyciela.

W tej pracy widzę użycie Present Simple w przeprosinach, odwołując się do sytuacji oczywiście czasy przeszłe, przyczyny to samo, jeśli chodzi o podjęcie działań w celu zminimalizowania ryzyka powtórzenia się sytuacji, tu już może być Present Perfect, przeprosiny ponownie w Present Simple, ewentualnie Present Continuous jeśli piszesz co masz zamiar zrobić, jak zrekompensować straty. Prośbę napisałaś o 22:02, za 2 minuty minie godzina. Miałabyś to już z głowy i czekałabyś tylko na sprawdzenie, chyba że ktoś byłby na tyle szybki, że już by to zrobił :-)
Temat przeniesiony do archwium.