Write a story about an incident on the road

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |
Jakm ja mam to napisac???!!!
W czasie przeszłym opisuj po kolei zdarzenia.
Napisz, że byłaś świadkiem albo uczestnikiem wypadku i opisuj całe zdarzenie.
ja nie umiem tego zacząc!!!!!!!!! Pomóżcie mi!!!!!!!!
Oglądałaś "Oszukać przeznaczenie"? Jak nie potrafisz wymyślić historyjki to opieraj się na filmie. Oni tam jechali na jakąś wycieczkę, więc pisz tak jakbyś była dziewczyną, która ocalała. Zacznij id tego, że pewnego dnia postanowiliście pojechać ze znajomymi np. nad morze do Sopotu.
Dobra, sama pisałam do tej pory zbyt mało opowiadań, więc zobaczymy jak mi pójdzie. Ale to nie będzie o "Oszukać przeznaczenie" to film jest zbyt szokujący ;-)

Last Friday I was going to the seaside with my friends. It was already dark and some of my friends, Agnes and Ryan, had already felt asleep. I was talking with the one who was driving, Mark. I was drinking a can of Cola and he asked me to give him some. I gave him the can but unfortunately it suddenly dropped out of his hand and he lost control over the car. Both of us shouted and others woke up with fear in their eyes. They didn't know what was happening and it was so dark that we were scared to hell, the more so because we hit something. "Oh my God, we killed someone!" shouted Agnes "What will we do now?! What will we do?! I told her to calm down and said that it might have been the piece of a tree or a stone but she was shocked and didn't want to believe it. We got out of the car and was trying to seek for a person or an animal we hit. After a while Mark noticed a pushchair in a distance of a few metres and we were convinced that we had killed a baby. While we were running up to it, Agnes fainted and Ryan had to stay to revive her. Mark and I approached the pushchair and... to our relief it was only a pushchair with a doll. It turned out that some girl had left it on the rode and had forgotten to take it home. We knocked on the door of a nearby house and told what had happened. The girl's mother apologized us for problems and suggested that we stayed overnight and set out on a journey in the morning. We agreed, rest, and continued our journey.
ps. Jak piszę jakieś wypracowanko od początku do końca sama, to po pewnym czasie umieszczam je sobie na stronce. To tak w razie, żebyś się nie zdziwiła jak kiedyś je gdzieś zobaczysz ;) Najlepiej pozmieniaj sobie trochę.
>We got out of the car and was trying to seek for a person or an animal we >hit

a nie had hit?

> The girl's mother apologized us for problems

apologized to us for
Tak, dobrze poprawiłeś oba zdania ;)
ładnie bardzo ładnie (troszkę advance vocabulary i gites FCE zdany:d)

he lost control over the car - just skidded
ładnie, bardzo ładnie jeszcze tylko troszkę advanced vocabulary i FCE zdany na A:d

he lost control over the car - he "just" skidded
a sorry za to coś mnie wywaliło:d
scared to hell = we were scared stiff = petrified = flabbergasted
scared to hell = we were scared stiff = petrified = flabbergasted = stared agape
scared to hell = we were scared stiff = petrified = flabbergasted = stared agape
scared to hell = we were scared stiff = petrified = flabbergasted = stared agape
scared to hell = we were scared stiff = petrified = flabbergasted = stared agape
o ku....... coś z systemem najwyraźniej
Kurcze mam problem... nie potrafię pisać na góra 180 słów :| Nie wyobrażam sobie tak krótkiego opowiadania. Można w nich używać form ściągniętych?
A ja wchodzę i patrzę co się tak ludzie rozpisali ;)
we killed someone = we knocked sb over
no nie rozpisują się CI ludzie jak by nie mogli już spać:DD
a jak tam przed FCE właśnie kiedy zdajesz??
Co ja bym dała, żeby móc już pójść do łóżeczka :/ W sumie szkoda, że nie piszą, bo chociaż miałabym powód, żeby zrobić sobie przerwę.
to calm down - to chill out
11 czewrca listening i speaking, a 17 reszta. Oczywiście jestem zestresowana jak cholera od kiedy dostałam Statement of Entry. Jak sobie pomyślę to jeszcze tyle mi zostało do przećwiczenia i przypomnienia, że nie wiem jak się z tym wyrobię. Ale póki co jeszcze kończę projekt do pracy magisterskiej i dzisiaj już nic z anglika nie porobię, ale jutro jakieś teściki i kilka wypracowanek muszę nadrobić ;)
tez już ide za chwilkę do łóżeczka:D
napisałem essay na 3000 words na temat Media (can be beneficial and harmful) For and Against:d

C U
wiesz jak Ci brakuje do tych 180 to staraj sie pojedyncze słówka zamieniac w frazale , np : to faint = to pass out . itd. vocab musi byc solidny jednak ;)

Martunia jak juz bedziesz PO fce , powiedz jak poszło :D .
ja jakoś się nie denerwowałem za bardzo:d

o ile pamiętam to przed samym egzaminem (speak) to luz na listeningu jakoś się zestresowałem

piece of advice:
Don't think that you are at disadvantage because of many things you don't know.
Think rather, I have a great knowledge of English, if I hadn't pass who would do this:D
Brag about your whooping scope of voc (you have to think like that) and show off,
as saying goes bring the house down:DD

Cheers Martunia
I'll be with you in your mind and I whisper you some words :DDd

Late, isn't it??
> ja jakoś się nie denerwowałem za bardzo

Bo faceci są zawsze bardziej opanowani. Thanks for advices ;)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |

 »

Pomoc językowa