glass paperweight - co to znaczy

Temat przeniesiony do archwium.
Czy moglby mi ktos pomoc z przetlumaczeniem tego zdania(cale jesli mozna)
The item inside the bag was a rather expensive glass paperweight with a gray haze of dandelion fluff caught in its center.

I wyjasnic co to jest to glass paperweight. Niby w slowniku pisze ze paperweight jest to przycisk do papieru ale z tego wzgledu ze stoi tam glass to to nie ma sensu. A gdy wrzuce glass paperweight do google image to ukazuje sie jakas kula. Co to jest.
szklany przycisk do papieru
przedmiot w torbie był raczej drogim przyciskiem do papieru z szarą mgiełką kwiatowego pyłku zamkniętą w jego środku.

[ten kwiatek, dandelion, to mniszek lekarski czyli mlecz, ale jakoś nie umiałam tego napisać, żeby nie brzmiało głupio ;))]
Dzieki wam bardzo.

Z tych obrazkow w google jakos nie wygladalo mi to zeby to moglo zszywac papier(zadnego zszywu tam nie widac :)). Moze dlatego ze mam przez soba obraz zwyklego zszywacza karte ktory nijak nie przypomina to co widac w google :).
Jednak chyba ten paperweight to chyba nie zaden zszywac tylko jakis trzymac papieru. Sorry ale nigdy nie mialem takiego czegos i nie moge sobie tego wyobracic.
glass paperweight jest to ciezka szklana kula, ktora kladzie sie na sterte papieru, przedmiot dekoracyjny, no i moze tam byc cos w srodku, np. 'zatopiony' kwiatek czy cos takiego, chociaz nie sa to rzeczy popularne w Polsce to widzialam takie glass paperweights na wyprzedazy w IKEA...chyba slabo schodzily :-)
No rzeczywiscie niezbyt to popularne w dzisiejszych czsach, ale przycisk do papieru, jak sama nazwa wskazuje, sluzy do przyciskania (papieru). Nie do zszywania. Po prostu jak masz sterte luznych kartek papieru a siedzisz na przyklad na plazy, gdzie wiatr moglby Ci to rozdmuchac w 3 sekundy w promieniu od kilku do kilkunastu kilometrow, kladziesz taki przycisk na te wszystkie papierzyska i jestes pewien, ze pozostana one na swoim miejscu.
Oczywiscie, do podtrzymywania kartek nie potrzeba zadnych super wyprofilowanych szklanych bzdetow. Moze to byc zwyczajny kamien, lub cokolwiek innego, co byloby w stanie utrzymac dokumenty w danym miejscu.
pzdr.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka