taki drobiazg

Temat przeniesiony do archwium.
1.proszę o potwierdzenie czy na pytanie Hello moge powiedzieć też Hello, czy zacząć się przedstawiać, czy mogę np. powiedzieć , na czyjes Hello i jego przedstawienie się moje nazwisko i Nice to meet you.
2. jestem na podstawowym poziomie, nauczyciel mi zwócił uwage że woda czyli water wymawia się jako łocer czy jakoś tak ale nie potrafię powtórzyć , w słowniku jest jakiś dziwny znak, czy mógłby mi ktoś napisac to po polsku fonetycznie, z góry dziękuje
2. Water czyta się 'łote(r)' bo 'r' u Anglików jest tylko na pół wymawiane :)
t,p,k jest aspirowane w jez.ang.,i dlatego moglo Ci sie wydawac,ze Twoj nauczyciel powiedzial "łocer".Pozdrawiam.
ok, co znaczy aspirowane, mój nauczyciel jest Anglikiem, który dobrze mówi po polsku, czy aspirowane oznacza jakąś inną wymowe tego "t" bo że " r" na końcu się czyta ciszej to juz wiem, pozdr
chodzi raczej o to, ze /t/ jest dziaslowe (polskie /t/ jest zebowe), tzn. jak wymawiasz /t/ po angielsku, to jezyk styka sie z podniebieniem nie przy samych zebach, tylko troche wyzej/dalej. To faktycznie brzmi troche jak /c/. A dziwny symbol w slowniku to dlugie /o:/
chyba jednak brakuje mi nauki takiej angielskiej fonetyki, dziękuję
a aspirowane to co innego. aspirowane jest wtedy, jak po p,t,k dodajesz takie /h/. Jakbys mowil 'phani' zamiast 'pani'. Posluchaj tego swojego Anglika, a na pewno uslyszysz, ze on tak wymawia p,t,k (choc nie zawsze)
wiem właśnie nic nie robię tylko słucham, myślałem że angielski jest łatwiejszy a ja się prawie na wymową każdego słowa zastanawiam, chociaz jakiś miesiąc temu w ogóle nauczyciela nie rozumiałem, na szczęście wtedy jeszcze mówił trochę po polsku, teraz juz nie chce za wiele mówić i tylko się śmieje i odpowiada po angielsku pod warunkiem, że my mówimy po angielsku, Polak z drugiej grupy robi to samo i wprowadził zakaz rozmawiania po polsku no koszmar jakiś, a może i dobrze; i tak chyba jednak mi coś na uszy nadepnęło, no więc kupiłem sobie dzisiaj do nauki dla siebie książkę do nauki wymowy, żeby nie myślał, że taki tuman ze mnie i dobrze że odkryłem Was czyli to forum, pozdrowienia i dzięki za pomoc
ksiazka do nauki wymowy nie pomoze zrozumiec innych. Proponuje filmy z oryginalnymi napisami. Napisy mozna tez znalezc w internecie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa