dwa zdania - czy tak może byc ?

Temat przeniesiony do archwium.
1)He told her that CCI, an existing customer, (have).... problems with the computer system in their werehouse, and they wanted to postpone delivery of a big order scheduled for the next day.

was having ja bym dał, a co z had? jaka różnica,bo dzis mi w szkole namotali w głowie.

2)

By the time the children (go/will go/will have gone) to secondary school, which Charles and Kate hope will be in Norwitch, the Walkers (will have been/have been/will be) living there for at least fifteen years.

ja dałem go/will have been, a nauczycielka powiedziała, że go nie może byc, ale will have gone jest dobrze O_o ? nie rozumiem
>was having ja bym dał, a co z had? jaka różnica,bo dzis mi w szkole
>namotali w głowie.

"Was having" sugeruje, że to przejściowe problemy.

>ja dałem go/will have been, a nauczycielka powiedziała, że go nie może
>byc, ale will have gone jest dobrze O_o ? nie rozumiem

Cała idea czasu future perfect polega na tym, że mówimy o sytuacji, która się skończy lub będzie trwała ileś czasu do określonego momentu w przyszłości. Po 1 skoro mówimy o czasie przyszłym to używamy "future", prawda? Po drugie, wszelkie "perfecty" służą do opisywania czynności, które mają odniesienie do innego momentu. Past perfect opisuje czynności zaprzeszłe, dziejące się lub rozpoczęte przed innym momentem w przeszłości. Present perfect opisuje m.in. czynności mające wpływ na teraźniejszość, a future perfect opisuje czynności, które do określonego momentu w przyszłości będą np. trwały przez dany okres czasu, albo do tego momentu zdążą się zakończyć.
martunia, nie wypisuj definicji bo ja je znam :)

Z tego co napisalaś nie wynika czy wg ciebie propozycja nauczycielki jest poprawna, czy nie,.

wg mnie powinno byc "go" i "will have been" a nie "will have gone" i "will have been" , a wg Ciebie?
spróbuję ci to wytłumaczyć. Twoje 'go' nie może być, bo oznaczałoby, ze dzieci chodza do szkoły, a sytuacja jest taka:

sa jakieś dzieci, dajmy na to mają 5i 6 lat teraz i Charles i kate Walkers (np ich rodzice) myślą sobie, ze jak ich dzieci pójda do szkoły średniej i mają nadzieję, że tą szkołą będzie jakas z Norwitch, to on wówczas będa mieszkali w tym miejscu od minimum 15 lat (bo to bedzie właśnie za jakieś 10 lat)

i tu masz miejsce na użycie future perfect simple - czyli ten moment pójścia dzieci do szkoły, który tak jakby się 'dokona' za te 10 lat
i future perfect cont - lata spędzone w ich mieście, za 10 lat będzie ich już 15
2. nie moze byc will po 'by the time'!
go / have gone - tego drugiego nie bylo wsrod mozliwych konstrukcji.
czyli tak jak męska intuicja mi podpowiadała THE TEACHER WAS WRONG :))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Studia językowe