Fonetyka

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o pomoc w nauce fonetyki, jakieś linki fajnych stronek, lub po prostu rozmowa przez gg. Już trochę straciłam nadzieję, bo przeszukałam tysiące stron i dalej nie znalazłam tego co chce.

Konkretnie to interesuje mnie wszystko dot. fonetyki angielskiej.
Najpierw zaczęłam od podstawy tj. co to jest fonem, i jakoś to było. Teraz zajmuje się czytaniem (jeżeli można to tak nazwać). Na większości stron pisze jakaś transkrypcja fonemiczna np./v(odwrócone)/ i przykład słowa np.cut i tyle. A mi chodzi o uzasadnienie, dlaczego "u" raz czyta się /v(odwrócone)/ a raz /ju:/. Jakiś spis digrafów i trigrafów itp. wraz z transkrypcją.

Jeżeli ktoś ma jakąkolwiek wskazówkę to serdecznie proszę o pomoc.
kup sobie 'wymowę anguielską' wyd. Philip Wilson
Ja polecam English Pronunciation in use - Cambridge za okolo 20 £ na amazonie albo gdziekolwiek. Ma te zalete, ze zawiera cztery CD z wymowa i cwiczeniami...
artur, pisz poprawnie
>20 £
:/
Na amazonie jest jedna pozycja za 19.49. Nie wliczam oczywiscie delivery... ;)

A mowiac okolo, mam na mysli naokolo... np. 23 £ to tez okolo 20 ;)
BTW znowu mam broadband (po przeprowadzce musialem troche poczekac i zmienic kompa) wiec czesciej bede zagladal... ;)
A co do kompa, to w Viscie polecam opcje Speech Recognition, ktora pozwala sterowac komputerem za pomoca polecen glosowych. Opcja o ile mi wiadomo dostepna tylko w jezyku angielskim wiec mozna to potraktowac jako cwiczenie z pronunciation... Swoja droga fajna zabawa...:)
arturo, mi chodzi o zapis £ badz € badz $, kiedy to owe symbole znajduja sie przed, a nie po kwocie w danej walucie
jak juz cos, to lepiej pisac waulte, ktora zawsze idzie po kwocie
20 pounds/euro(s)/dollars
>A co do kompa, to w Viscie polecam opcje Speech Recognition

ale mowisz, ze nabyles PC, czy laptopa (ja tez zmienilem swojego na cacko z Vista, ktora na razie uwazam za sliczny produkt, ale z duza iloscia niekompatybylnych programow, ktorych nie da sie uruchamiac)
Aha...nie zrozumialem cie. Masz racje z tym symbolem.
Co do niekompatybilnosci to tez masz racje. Moj provider np daje mi roczny abonamen na McAfee w cenie broadbandu, problem tylko w tym, ze ni chodzi on pod Vista ;)

Na szczescie kupilem w promocji Nortona 360 i z nim nie mam problemow... ;)
>A co do kompa, to w Viscie polecam opcje Speech Recognition,


rzuciłam się wypróbować, ale u mnie w okienku Speech Recognition Options jest pusto :-(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa