Kto mi pomoze napisać list po angielski??

Temat przeniesiony do archwium.
31-48 z 48
| następna
zapytałam się tylko szkołe już skończyłam a że nie miałam angielskiego nie mam pojećia jak to napisać a to co napisałam znalażlam w księżce mojej siostry.
przepraszam ze zadałam pytanie. w takim razie postaram sie napisac to sama
Witam!
Napisałam to co potrafiłam po angielsku. Część znalazłam w słowniku więc mogą być błędy.
Greetings from Poland.
Best wishes to Ben, Yvonne, Peter, Gerard and Leo.
Thank you very much too commonly spent time and big thank you too good job. We invite you for visiting in our future of country.
They take care.
M&Ł
Napisze jeszcze po polsku.
Pozdrowienia z Polski.
Szczególne pozdrowienia dla Bena...
Dziękujemy wam bardzo za wspólnie spędzony czas i wielkie dzięki za dobrą pracę.
Zachecamy was w przyszłości do odwiedzenia naszego kraju.
Trzymajcie się
M&Ł

Bardzo proszę o sprawdzenie.
Z góry bardzo dziękuję!
>Thank you very much FOR 'too commonly' (nie, to nie znaczy 'razem' tutaj) THE 'spent time' (nie tutaj-niepotr) TIME WE SPENT TOGETHER and big thank you FOR 'too good job' THE GOOD WORK.
We invite you 'for' TO 'visiting' VISIT 'in' (niepotr) 'our future of country' (nie, nie tak ...OUR COUNTRY IN THE FUTURE.
'They' (nie, to niema sensu tutaj - lepiej ... Take care all of you.
Dziękuję bardzo!
mam jeszcze jedno pytanie czy skoro piszę kartkę do Bena i Yvonne to mogę ich umieścić w zdaniu Best wishes to Ben, Yvonne, Peter, Gerard and Leo?
>>Best wishes to Ben, Yvonne, Peter, Gerard and Leo
Tak, tylko to zdanie idzie na koncu, tam gdzie masz polskie 'trzymajcie sie'
Ok, dzięki za wszystko!
Pozdrawiam!
Mam pytank może mi ktoś przetłumaczyć ten tekst to jest bardzo pilne plissss:0


Informacje ogólne:
Stolica: Ottawa
Powierzchnia: 9976,1 tys. km2 (drugie pod względem wielkości, po Rosji, państwo na świecie)
Ludność: 30,3 mln mieszk. (1997)
Języki urzędowe: angielski i francuski
Jednostka monetarna: dolar kanadyjski
Święto narodowe: 1 lipca (rocznica proklamowania federacji 1867)
Podział administracyjny: 10 prowincji i 2 terytoria
Granica: z USA.
Głowa państwa: królowa Elżbieta II; gubernator generalny: Adrienne Clarkson


Historia
Wschodnie wybrzeża Kanady były znane żeglarzom z Europy jeszcze przed przybyciem do Ameryki Krzysztofa Kolumba. W 1497 roku zbadał je i zajął dla Anglii G. Caboto, a następnie Francuz J. Cartier , który objąwszy w 1534 r. ziemie w imieniu swego króla nadał im nazwę Nowa Francja. Jej kolonizację Francuzi rozpoczęli dopiero, gdy założono w 1608 r. Quebec. Utrzymywali oni dobre stosunki z Indianami .dzięki czemu, mimo niewielkiej liczby osadników rozszerzyli panowanie Francji na rozległe tereny, W 1713 roku utracili na rzecz Wielkiej Brytanii obszary nad Zatoką Hudsona. W latach 1752-60 Brytyjczycy zajęli całą Nową Francję, a na mocy traktatu paryskiego z 1763 roku wyparli Francję całkowicie z Ameryki Północnej. W 1867 roku nastąpiło zjednoczenie większości prowincji brytyjskich w Ameryce Północnej pod nazwą Dominium Kanady. Niepodległość uzyskała w 1926 roku.


Polityka
Monarchia parlamentarna, głową państwa jest królowa Elżbieta II. Dwuizbowy parlament: Senat (105 członków), Izba Gmin (308 członków)
Gospodarka

Kanada należy do najsłabiej zaludnionych państw świata. Najwięcej ludności mieszka w prowincjach: Ontario, Quebec, Kolumbia Brytyjska, Alberta, Manitoba. Największe aglomeracje miejskie to Montreal, Toronto, Vancouver, Winnipeg, Ottawa, Hamilton, Edmonton. Stolicą Kanady jest Ottawa.

Ludność
Średnia gęstość zaludnienia: 3,2 osoby/km2. Przyrost naturalny: 0,9% (2005). Analfabetyzm: 3%.

Skład etniczny: Brytyjczycy (34%), Francuzi (26%), Indianie i Eskimosi (1,5%), nadto ludność pochodzenia niemieckiego, ukraińskiego, włoskiego, holenderskiego, polskiego.

Religia: katolicy (46%), protestanci (41%) i in. Średnia długość życia: mężczyźni 77 lat, kobiety 83 lata (2005). 2005 Kanada staje się trzecim krajem, który zalegalizował małżeństwa homoseksualne.


Warunki naturalne
Około 3/4 kraju stanowią wyżyny i góry (Kordyliery). Najwyższy szczyt Logan (6 050 m n.p.m.). Na północy rozciąga się Archipelag Arktyczny, w części środkowej niziny otaczające Zatokę Hudsona, na południowym wschodzie dolina Rzeki Św. Wawrzyńca i niziny nad Wielkimi Jeziorami.
Główne jeziora: Wielkie Jezioro Niedźwiedzie i Wielkie Jezioro Niewolnicze oraz graniczne z USA: Górne, Huron, Ontario, Erie. Klimat od umiarkowanego po zimny. Dużą część kraju porasta tundra. Na południowym wschodzie i południowym zachodzie wielkie obszary leśne i prerie.

Kanada jest rozwiniętym krajem przemysłowo-rolniczym. Dochód narodowy na 1 mieszkańca 31 500 USD (2004). Inflacja: 1,9% (2004). Struktura zatrudnienia: usługi 63,4%, rolnictwo 4,2%, przemysł 32,4%. Dysponuje bogactwem surowców mineralnych. Do najważniejszych gałęzi przemysłu należy: papierniczy, wydobywczy, metalurgiczny, spożywczy i samochodowy. Rozwinięte jest także rolnictwo, nastawione przede wszystkim na uprawę pszenicy.
Te informacje znajdziesz po angielsku w google.ca
gubernator generalny: Adrienne
>Clarkson

Ta informacja przestała być aktualna we wrześniu 2005 :)
hej
moglby tos przetlumaczyc mi ten list na język angielski?
witaj jolu!
na wstepie chce cie przeprosc za to ze tyle nie pisalam, mialam sporo nauki w szkole i nie mialam czasu.
ostatnio wspominałam sobie nasze wspolne wakacje w polsce, pamietasz jak w warszawie podczas spaceru o miescie zlamalas nogę? spoźniłysmy sie na autobus i czekałysmy do rana na następy aby wrocic do lublina.
ja nadal sie ucze, ale takze pracuje w weekendy jako opiekunka do dziecka. mam rownież sporo obowiązkow w domu.
Za 2 tygodnie zaczynaja sie ferie zimowe, serdecznie zaprasam cie do siebie, spedzimy mile czas i porozmawiamy.
czekam na odpowiedź, pozdrawiam i caluje.
Witam wszystkich, zgłaszam się z prośbą o sprawdzenie oraz korektę pracy którą wykonałem, jest to praca dla bardzo bliskiej mi osoby. Potrzebuje jej na zajęcią z Angielskiego w szkole.

Praca ma tytuł: " Szczęśliwy dzień z Twojego życia"

Pisanie opowiadań nie jest moją mocną stroną,zauwazyłem że zrobiłem wiele powtórzeń, niestety nie potrafie zamienić zdań tak, aby wyszły bardziej poprawnie.
Jeśli to możliwe , proszę o korektę tej paracy.

Z góry dziękuję:


I'd like to tell You about one day of my life, which was very special for me.

It was saturday's morning, sound of mobile phone waked me up. It was a call from my boyfriend. I've piced up the phone, he told me that he's going to me, and I've one hour to prepare to go out.
I've got surprised, didn't known what he want, just after his call i've started to prepare to go out. After an hour I was ready, he came into my house, gave me a rose and we went for a short walk.
After this, we went to his car, I've asked him where we're going, but he told that's its a surprise. How it turned out, after half hour we were next to Manufaktura ( in Łódź). He taked me for a walk between shops, restaurants. After that, We've went to a café, and ordered a very tasty ice-creams.
When We've done it was like 4:30 p.m , we decided to east something in the restaurant. After that, it was like 6p.m , when I've got suprised again ! , We went to cinema, and watched a great romantic comedy film. I was so happy about that... When film ends We've went for a walk, it was a very beautiful night. I thought that after a walk we will go back to home. But it didin't happened, my boyfriend told me, that he won't let me to be hungry, so we went to the restaurant again...
At the end he delivered me to my home. It was a very nice day for me, even one of the bests in my whole life ! I'll never forget it, it was so cool.
Kupiles przez internet rzecz z ktorej nie jestes zadowolony napisz list do firmy ktora ci go sprzedala
Pinformuj co i kiedy kupiles
Poskarz sie na brak reakcji na wysylene emaile
Podaj dwie wady kupionego produktu
Powiedz jakiego rozwiazania oczekujesz i wyraz nadzieje na szybka reakcje
od 120 do 150 slow
prosil bym o odpowiedz na emaila [email]
These kinda requests generally fall on deaf ear.
list z podziękowaniami za opiekę .

- podziękuj za opiekę i powiedz co ci się najbardziej podobało.
-wymień rzeczy za którymi tęsknisz najbardziej i powiedz dlaczego .
-wyraź nadzieje ze gospodarze są w dobrym zdrowiu i powiedz że czekasz z nie cierpliwością na kolejny przyjazd .
mógł by mi ktoś pomóc w poprawieniu błędów jakie popełniłam ? z góry dzięki .

thanks you very much for the care what me bestowed, I am very grateful to you .
I liked it at you very much and the most these all events .

horibly longingly for you and I still will visit you surely .
Very longingly for pusią and behind your proud cakes which I gorged the whole time so .

I hope that you are healthy and all at you in the order :)
I , to seeing in the year , oneself can not already wait the holiday ,
you this time will arrive to me.
Say adios to your translator and hit the books.
edytowany przez fui_eu: 04 cze 2011
Nie jest tak źle ;)

Dziękuje bardzo za obchodzenie, co mnie obdarzył, jestem bardzo wdzięczny.
Podobało mi się do ciebie to w bardzo i najbardziej te wszystkie wydarzenia.

strasznie tęsknie za wami i nadal będzie wizyta na pewno.
Bardzo tęsknie za twoim Pusia i dumny ciasta które najadły cały czas tak.

Mam nadzieję, że jesteś zdrowa i wszyscy na ciebie w porządku:)
I do zobaczenia w roku, nie może się już doczekać wakacji,
Ci tym razem przyjedzie do mnie.
strasznie tęskliwo za wami
Temat przeniesiony do archwium.
31-48 z 48
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa