dunno

Temat przeniesiony do archwium.
Co oznacza słowo: dunno ?
''I don't know'' to slang.
nie tyle slang, ile zapis niedbałej wymowy (por. 'gonna', 'wanna').
niedbałej ?

młodzieżowej, more like it :)
>niedbałej
>młodzieżowej

Jedno nie wyklucza drugiego.
teraz wszyscy chca wszytko na szybko. Nawet nie dbaja o prawidlowosci jezyka, a co dopiero innych rzeczy.
Po co sie uczyc tak dlugich slow jak 'going' wanting' - toz to lepiej nayczyc sie g. w. (nawet nie trzeba 'gonna'-lepiej g. -) Nie starajmy sie robic czegos dokladnie, lepiej byle jak, co to komu zalezy na tym?
Uczyc ich po to, zeby sie poprawnie wyslawiali, poniewaz nie wszedzie jezyk nieformalny / slangowy jest wlasciwy...?
Dokladnie. Aby powiedziec, ze zna sie dobrze jezyk nalezy oczywiscie znac jego forme formalna jak i nieformalna. Jednak nalezy wiedziec kiedy ich uzywac. Slang i wiele okreslen nieformalnych dobre sa do rozmowy ze znajomymi, czy do pisania na "chat-roomach" itp, jednak nie powinno sie ich uzywac w pismach w pracy, w szkole itp...


To chyba oczywiste.
lub na forach :)
gdyż grasuje szajka połykaczy niepoprawnych form :)
dobre:P A teraz nich ci właśnie połykacze zastanowią się ilu Polaków mówi czystym polskim...
Problem, ze nie mowimy tu tylko o mowieniu, ale raczej o pisaniu, a to juz ina bajka czyz nie?
>>> A teraz nich ci właśnie połykacze zastanowią się ilu Polaków mówi czystym polskim...
Tutaj dam Ci racje - nie wszyscy.
Ale dla osob uczacych sie jez. polskiego wypadaloby cos robic poprawnie.
Prawda jest taka, ze jak Cie widza i slysza - taka maja opinie. Na wieczorowej sielance po parunastu kieliszkach dobrej wodki kazdy mowi jak tylko potrafi.
Ale tutaj jest forum 'szlifuj swoj ang.' i moze tylko dlatego powinnismy poprawnie sie odzywac/pisac. (a nie odzywac sie jez. smsowym albo non-standard English). Na to, jest jeszcze czas. Najpierw nauczymy sie poprawnie - a pozniej to kazdy moze byle jak sobie mowic. W pracy napewno wszyscy tez byle jak beda rozmawiali, no i do klientow tez mozna byle jak przeciez mowic.
Idzmy na byle jak, bez zdan, tylko jakies mruczenia, krzyki, jednosylabowe drzwieki - przeciez i tak to wszystko niema znaczenia.
może od razu zwierzyniec założyć, po co się rozdrabniać :D
Jestem jak najbardziej za ! :D
dunno to I don't know-ja nie wiem
Temat przeniesiony do archwium.