pare malych pytan...

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

O to pytania:

1. Czy to zdanie jest poprawne - chodzi mi o uzycie czasow: "I'm trying to make the most of the free time that's remaining before I start the school" - w jakim czasie tutaj uzyc 'remain'? Czy presten continous jest Ok?

2. Jak jest program na studiach? Czy moze byc po prostu 'programme'? Czy lepiej uzyc tutaj 'syllabus'?

3. Jaki preposition bedzie jezeli chce powiedziec, ze na ostatnim roku studiow? ON the last year?

4.'scurrying side to side THROUGH the pavement' jest OK? Czy 'through' pasuje?

5. Jezeli chce powiedziec, ze ktos kreci glowa zszokowany na widok czyjegos zachowania czy uzycie tutaj 'shaking his/her head' bedzie pasowalo? Jaki mozna do tego dodac przymiotnik, ktory jakby jeszcze bardziej nada temu 'shaking head' dramatic wydzwiek? (mam nadzieje, ze lapiecie o co mi chodzi)

6. Postawic kogos do pionu/ utemperowac po ang. to sort sb out?

7. Jak powiedziec: 'nie wiem jaki mial w tym cel' ??

8. Czy uzywa sie w angielskim tak jak u nas w polskim zwrotu: 'you wish!', ktory mowimy kiedy ktos czegos by chcial, ale sa tego marne szanse. Np. dwoch kumpli zaklada sie o to, ze poderwa jakies dziewczyny i jeden mowi, ze uda mu z pewnoscia poderwac Panne X, ktora jest jakby to powiedziec nie do... zdobycia, bo jest bardzo ladna, itp. i kumpel mu odpowiada na to: "you wish", czyli w tlumaczeniu na polski: "Chcialbys!" ??
I czy mozna mowic tez: 'keep dreaming on'? czyli: marz sobie dalej

Troche duzo, ale na wiekszosc jest odpowiedz, wystarczy tylko potwierdzic lub zanegowac ;-)

Dzieki!
Pzdr

6.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia