Co jest złego w tych zdaniach?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,

Czy może ktoś mi powiedzieć co jest złego w tych dwóch zdaniach?

1. If you WILL BE in Zakopane and then you will ask a tourist, why actually he decided to GO there, probably you will hear...

2. Local _ kwaśnica or _ gofry _ don't taste anywhere as good as here.

Wyrazy Z DUŻEJ LITERY zostały podkreślone jako błędy językowe, a '_' to oznaczenia nauczycielki, że czegoś tam brakuje.

Czekam na szybką odpowiedź,
teodorus1990
1. If you ARE in Zakopane and then you will ask a tourist, why actually he decided to COME there, probably you will hear...

2. Local "kwaśnica" or "gofry" don't taste anywhere as good as here.
jeszcze
1. bez will przed ask i bez przecinka po tourist
That "actually" in the first sentence bothers me. Was it used correctly?
ale o co pytasz bo za bardzo nie wiem :P mozesz mi pomoc z tym listem ??
actually i probably są w złym miejscu

why he actually decided...
you will probably hear...
Witam, prosze mi powiedziec gdzie tkwi blad w tym zdaniu i dlaczego? A: Morning, what can I get you? B: I wonder if you would mind giving me a packet of Benson & Hedges. Dziekuje
jedno zbyt potoczne, drugie zbyt grzeczne?
chyba jestes na dobrej drodze, ale chyba trzeba twoja odp bardziej rozwinac. napewno jest blad gramatyczny. Wydaje mi sie ze w drugim zdaniu...
Gramatyczny? Wskaz, gdzie dokladnie w drugim zdaniu.
wydaje mi sie ze powinno byc 'I wonder if you could give me...', albo 'I was wondering if you would mind giving me....', ale nie mam pewnosci. jesli macie inne pomysly, piszcie
na p[ewno I wonder if you could... jest najbardziej naturalne, podobnie jak "would you mind...' [to by bylo nadal zbyt grzeczne], ale nie jestem pewien, czy wersja oryginalna jest bledna gramatycznie. To raczej pragmatyka
zgadzam sie z toba, te zdania nie pasuja do siebie, bo pierwsze jest informal a drugie bardzo formal. ale tu nie chodzi o zmiane struktur zdan, tylko raczej o jeden blad :/
gramatyka jest w porzadku, nie ma to nic wspolnego z nastepstwem czasow.
to ja nie mam pojecia gdzie jest blad:(
moze to chodzi o forme pytajaca
'I wonder would you mind giving....?'
to dopiero byloby niegramatyczne
A kto Ci powiedział, że tam jest błąd gramatyczny?
to jaka odp proponujesz??
blad gdzies jest napewno,
np. w napewno :)

Kto powiedział, że jest tam błąd GRAMATYCZNY?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa