matura maj 2009 angielski podstawowy

Temat przeniesiony do archwium.
prosze o pomoc w napisaniu listu i wiadomosci z tej matury:
http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/7/j/Jezyk_angielski_poziom_3297220.pdf

PILNE!! potrzebne na jutro ;/ czekam ;]
Ale z ciebie leń.
dzieki eva, jakbym mial czas to bym sobie napisal, tylko ja nie znam za dobrze angielskiego
Brak czasu litościwie pominę.

Podejścia do nieumienia nie rozumiem. Nie nauczysz się odpisując.
Może być tak?

Soz,got flu&cant cum nxt wk.Doc sez i must lie in bed.Wotcher up 2 4 vac8n? Prob we go 2 mountns wen im fine

Jako uczeń bym się chyba nie odważył, ale jako sprawdzający postawiłbym co najmniej 4 punkty, bo wszystkie wiadomości są przekazane w sposób zrozumiały dla odbiorcy - rówieśnika z Anglii, nieprawdaż? A poprawność? No cóż, w tym stylu tak się pisze - poproszę więc jednak o 5 punktów :)
vindex mozesz tak bez skrotow napisac bo ja to jestem ciemny z ang, jak 12 w nocy ;//
Bez skrótów nie zmieściłoby się w sms-ie. Dłuższego mi się (powiem szczerze) nie chce pisać. Ale jak Ty napiszesz, to ktoś (może ja) poprawi.
no to kiszka ;/
mam takie cos pomoze mi ktos cos z tego sklecic z sensem ?? ;>

LIST- PROŚBA O RADĘ, STYL NIEFORMALNY

NOTATKI

Dear James,

I wonder if you could help me with a problem

As you know, in June I /graduate from high school /take my final exams/ .

I've decided to take a year gap. I am very tired/ want to do something different/ / to be independent

First, I am going to find an interesting job / go to work to make some extra money /( a waiter, a nanny, a bartender). (...)

(...)

Then, I am planning a trip to an exciting place( gain some experience, meet new people)

(...)

Finally, when I am back I will be ready to decide what I really want to do in my life( study- where or work again )

Most of my friends say that it is fantastic// I absolutely should realize my dreams / it is an excellent idea/and they would do the same if they were me. The biggest problem is you know- my parents. I'm afraid they won't accept my decision / will not let me go/ will have thousands of reasons against/ will be shocked/ ,though /I don't know.

Could you tell me what do you think about my plans// what is your opinion about?

Please, tell me how I should persuade my parents

All the best/ See you/ Bye/ Kisses/

XYZ

WIADOMOŚĆ- STYL NIEFORMALNY

NOTATKI

Steve,

I am so sorry/ I hope you will understand when I say I can't visit you.

I am seriously ill/ have some health problems/ had an accident but nothing serious has happened/

I have to stay at home / take some pills/ avoid stress/ rest/ do some exercises/visit the doctor next week.

Have you got any plans for coming holidays?/ What are you doing in June/ July- we can spend summer holidays together/

How about going to mountains? /the Tatra mountains/ when I get better

See you/ CU/Bye for now

XYZ
Wiesz co? Od 20:30 już byś to był napisał sam i miał to sprawdzone i poprawione. Popatrz ile czasu straciłeś na kombinowanie jak by tu nie odrobić zadania samemu. Wcale się nie dziwię, że brakuje Ci czasu, bo go po prostu tracisz na głupoty.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego