plurals

Temat przeniesiony do archwium.
Mam następującą wątpliwość:

'custom' w liczbie pojedynczej znaczy 'zwyczaj', w liczbie mnogiej ('customs') oznacza 'kontrolÄ™ celnÄ…'.
Czy 'customs' oznacza tylko 'kontrolę celną' czy również 'zwyczaje'?
I czy 'customs' w sensie kontrola celna wymaga użycia czasownika w liczbie mnogiej czy pojedynczej?

Czy 'means', 'series' czy 'species' mogą być użyte w zależności od kontekstu w czasownikiem w liczbie mnogiej lub pojedynczej?
l.mnoga od 'custom' jako zwyczaj to 'customs'
jezeli chodzi o 'customs' jako kontrola celna to czasownik bedzie w formie l.pojedynczej
means, series oraz species sa obojniakami, ze tak powiem - maja taka sama forme liczby poj. i mn.
jakos dziwnie piszesz, weszlam tu przypadkiem i slabo zrozumialam to co chcialas/es wytlumaczyc tej osobie. BTW nie ma takiego slowa jak 'obojniak' co najwyzej 'obojnak'. znajomosc jezykow obcych ok, ale braki w jezyku ojczystym...
no dobra sprubuje jeszcze raz:

'custom' (zwyczaj); w liczbie mnogiej 'customs' (zwyczaje)
'(the) customs' (kontrola celna) wystepuje tylko w liczbie mnogiej; jezeli '(the) customs' jest podmiotem zdania, wowczas czasownik odnoszacy sie do 'customs' jest w formie 3 osoby liczby pojedynczej (a nie mnogiej):
Passport inspection takes no more than a minute (visas are not required for an increasing number of Westerners), and CUSTOMS IS a quick walk-through.

formy liczb pojedynczej i mnogiej sa takie same dla means, series oraz species
*sprobuje ;)
hehe spoko :) ja to wiem, ale gdybym nie wiedziala to po twojej pierwszej odp bym nic nie zrozumiala. teraz ok. nie wiem jak osoba ktora o to pyta...
"Even a blind pig finds a truffle now and then."
:)
dziękuję, zrozumiałam (mam nadzieję ;p)
I mam nadzieję również, że w przypadku 'manner', 'expense, 'headquarter' czy 'work' które również tworzą formę liczby mnogiej o innym znaczeniu zasada z czasownikiem w 3 osobie liczby pojedynczej obowiązuje. Nie mylę się? ;)
jak można nic nie rozumieć z tego, co napisał engee?
jak dla mnie wszystko jest jasne.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicÄ…

 »

Programy do nauki języków