jak ćwiczyć

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do Was pytanie. Jak mozna ćwiczyć słówka w zdaniu(w zdaniu bardziej złożonty), bo ja znam duzo słowek których nie umie wykorzysatć, zawsze używam tylko prosych zdań ;(
Jeszcze jedno kiedyś koleżanka mnie sie pytała jak powiedziec: nie jesteś tylko moim przyjacielem ale kimś więcej może być tak you aren't only my friend but you are somebady more
I would create 3 lists:

"advanced" verbs: think about the verbs you use all the time and find at least two alternatives for each.

"advanced" adjectives/adverbs: replace simplistic adjectives (big, little, fast, slow itd) with more advanced adjectives. Introduce more adverbs into your speech.

connecting words/phrases: obviously, as usual, in addition, consequently, although, however, in my opinion, initially, currently, finally itd

Then start introducing these more complex words into your writing/speech.
nie
>jesteś tylko moim przyjacielem ale kimś więcej może być tak you
>aren't only my friend but you are somebady more

"You aren't only my friend but you are something more" accurate, but very literal translation. Brzmi "po polsku"

Ja bym napisala: "You are more than just a friend to me" :)) i lec kup kwiatka!
thank you so very much. I'll try out it
Najlepiej słówka w zdaniu prezentuje program "Profesor Henry - Słownictwo". Pisałem o tym kilkakrotnie. Niestety nie ma albo nie znam wersji friko tego programu, jest jednak metoda on-line. Wejdź na stronę http://www.slowka.pl/ i zarejestruj się na niej. W archiwum znajdziesz zestawy słówek z przykładami z kilku ostatnich lat.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą