Znaki IPA - skąd się wziął symbol 'a'?

Temat przeniesiony do archwium.
Moje pytanie dotyczy symbolu 'a' używanego w zapisie fonetycznym IPA, choć nie jest on podany w spisie symboli. A tym samym jak to się ma do symbolu ʌ.

Napiszę po kolej:

Na stronie: http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/grammar/pron/sounds/
zostały wypisane wszystkie symbole w tym takie jak 'ʌ', czy 'æ'.
Jednak jednego nie napisali, mianowicie 'a', choć sami go w swoich instruktażowych filmikach używają, choćby w instruktażu o literce 'v'. Podają tam słowo 'live' z wymową 'laıv'.
To nie dziwi, bo taki zapis stosuje większość słowników (m. in. LDOCE, czy PWN-OXFORD).

Tylko właśnie moje pytanie jest więc następujące - jak ma się 'ʌ' do 'a'. Na czym polega różnica, i jeśli ktoś wie, dlaczego niema go w spisie symboli.

Jak można, prosiłbym o wypowiedź osób które wiedzą, a nie 'domyślają się'.

Za wszelkie pomocne odpowiedzi dziękuje, mam nadzieję, że rozwiążecie moje wątpliwości.
/a/ występuje tylko w dwugłoskach ai (oczywiscie z krotkim i) i au (oczywiscie z odwroconą omegą) - na tej stronie, którą podałeś, też tam jest, wśród diphthongs
prawdopodobnie ten symbol jest uzywany dlatego, ze ta gloska jest zblizona do odpowiedniej cardinal vowel.
Heh, dzięki. Sam bym się nie domyślił (chociaż dało się to zauważyć).

Jeszcze raz dzięki, teraz wiem, co jest grane. ;)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie