have got

Temat przeniesiony do archwium.
Dopiero zaczynam się uczyć angielskiego i mam pytanie.
Czy "mieć" to "have got" czy samo "have"? Bo nauczycielka nam mówiła że have to ale zauważyłam że niektórzy używają samego have.
>Dopiero zaczynam się uczyć angielskiego i mam pytanie.
>Czy "mieć" to "have got" czy samo "have"? Bo nauczycielka nam mówiła
>że have to ale zauważyłam że niektórzy używają samego have

obie formy oznaczaja 'miec'; jak juz sie wiecej nauczysz to dowiesz sie, 'have got' wystepuje czesciej w brytyjskim angielskim, a rzadziej w amerykanskim angielskim; rowniez, forma 'have got' w brytyjskim angielskim jest uwazana za forme nieformalna
ja zawsze uzywam 'have'...
'got' niestety dostala sie do jezyka przez piosenki i filmy...I got music, I got rhythm....
I got a lovely bunch....
have to - znaczy 'musiec' nie 'miec'
ale tu chodzi o roznice miedzy 'have got' i 'have'. o samym 'got' pytajacy pewnie nie wie :-)
dokładnie tak jak powiedział kolega wyżej:
have to - znaczy musieć natomiast --to have - znaczy mieć

ja również zastanawiałem się na początku nad tą różnicą i nie otrzymałem odpowiedzi jednoznacznej jaka jest różnica.
doświadczyłem jej dopiero "w praniu".
to znaczy: według mnie "to have" to znaczy mieć w czasie teraźniejszym prostym czyli Present Simple
np. I have many friends.
Natomiast "have got" oznacza posiadać, mieć, stać się.... itd itd (te wszystkie znaczenia słowa "get"), ponieważ jest to czas Present Perfect i rzekome "have" to tylko operator a "got" to właściwy czasownik w trzeciej formie (patrz: tabelka czasowników nieregularnych ^^)
I have got angry. (tu w znaczeniu "become")
What have you got as a christmas gifts? (tu w znaczeniu: "get" czyli dostać).

Troche późno już a ja sie rozpisałem więc jak przyjdzie tu jakiś master inglisz to niech mnie poprawi bardzo prosze bo swoją drogą to ja jestem dopiero intermidiet. PEACE NIGGA
Dziękuję Wam wszystkim za pomoc ;) czyli jeśli chcę powiedzieć że coś mam to wystarczy że użyję "have" tak? ;)
Bo mój brat jest teraz w 2 klasie podstawówki (ja angielskiego zaczęłam uczyć się dopiero w liceum) i jak przeglądałam jego zeszyt to ma on tak zdania w stylu:
I have got a bike. - Ja mam rower.
You have not got a bike. - Ty nie masz roweru.
Have you got a bike? - Czy ty masz rower?
>Dziękuję Wam wszystkim za pomoc ;) czyli jeśli chcę powiedzieć że coś
>mam to wystarczy że użyję "have" tak?
tak
A czemu często się mówi i pisze samo got jeżeli chodzi o posiadanie?
np. I got my mojo working.
I got you.
I got a woman.
to jest jezyk potoczny, opuszczanie have

Też lubię muzykę z lat '60 :-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Programy do nauki języków