lista 1000-3000 podstawowych słówek

Temat przeniesiony do archwium.
Jak w tytule... czy wie ktoś jak moge coś takiego zdobyć? bardzo mi na tym zależy...
nie przychodzi mi nic innego jak program Basic English Super Memo - to zakres słownictwa niezbędny do swobodnej konwersacji (3 tys słów).

Sama mam ten program, inny poziom, kosztuje 59zł (w empiku lub Media Markt np, ale myslę ze w lepszym sklepie internetowym również będzie)

No i fajnie się z tym uczy :))

Nie wiem czy tobie chodzi o jakieś żródło internetowe, ksiażkę czy jeszcze coś innego.

Polecam ten program
HERRIETTE LANZER, ANNA LISE GORDON
"Aktywny słownik jezyka angielskiego"
(2500 niezbędnych słów i zwrotów w układzie tematycznym i alfabetycznym z ćwiczeniami)
Wydawnictwo Lektor - Oxford University Press
=================================

Nowsze wydanie zostało opublikowane przez Wydaawnictwo PONS
Można je dostać w księgarniach językowych, supermarketach i na stronie wydawcy.

Na podstawie tej książki (i jej wersji francuskiej, niemieckiej i hiszpańskiej) zostały opracowane bazy SM, sprzedawane jako pakiety p.t. Szybki kurs języka ...
ale chyba lepiej uczyc się z takim programem, gdzie posłuchasz wymowy, program automatycznie wyznacza Ci powtórki. Bo tak ze słownikiem, strona po stronie...brr ... to chyba dla takich z wielkim samozaparciem :))
Tylko i wyłącznie polecam super memo!
albo... np. w moim Oxford Advanced na koncu jest lista slowek uzytych w definicjach w tymże slowniku, i to sa mniej wiecej te najpotrzebniejsze slowka...
Longman do swoich wielkich srednich i małych słowników angielsko-angielskich wydał

LONGMAN DEFINING VOCABULARY in POLISH
"Uniwersalny klucz do słowników Longmana" - liczy ok, 2.000 słów, dzięki którym mozna zdefiniować i zrozumieć każde słowo z dużego słownika.
a jeżeli ktoś zna taką liste którą dostane za darmo? ;)
Look it up:
http://www.giwersworld.org/computers/linux/common-words.phtml
Brawo,

lista 1000 najczęściej uzywanych słów, zwłaszcza w kolejności frekwencyjnej może stanowić bazę do dalszej nauki. Niestety znaczenie każdego słowa trzeba znaleźć samemu w słowniku. Ot zagwozdka?
mam cos takiego, 1000 most common words, jako tabela w wordzie,
zaraz wysylam,
pzdr:)
Moglbys mi wyslac ta tabele? z gory dziekuje:) Moj adres [email] Dzieki:*
jakbys mi również mógł cos takiego przesłać byłabym wdzięczna :) [email]
Nie ma lekko ;-) Na tacy podaja tylko w reatauracji :-)
ja nigdzie tu niepodałem emaila...
[email]
z góry bardzo dziękuje
ka5ia tobie równierz piwo sie należy ;)
Lista Słów i ich częstotliwość w danym(wprowadzonym/wklejonym) tekście
na stronie:
www.mytest.za.pl

czyli można sobie wkleić/wpisać jakiś tekst i mamy zestawienie w tabelce posortowane alfabetycznie słowa i ich ilość w podanym tekście
też poproszę
[email]
>ale chyba lepiej uczyc się z takim programem, gdzie posłuchasz
>wymowy, program automatycznie wyznacza Ci powtórki. Bo tak ze
>słownikiem, strona po stronie...brr ... to chyba dla takich z wielkim
>samozaparciem :))

Masz rację. Ale na podstawie słownika, który opisałem została opracowana baza SuperMemo. Jest on do nabycia w Wydawnictwie PONS i księgarniach językowych, jako pakiet p.t. "Szybki kurs słownictwa angielskiego", czy jakoś tak. Widziałem ją pl. 2 lat temu.
>ale chyba lepiej uczyc się z takim programem, gdzie posłuchasz
>wymowy, program automatycznie wyznacza Ci powtórki. Bo tak ze
>słownikiem, strona po stronie...brr ... to chyba dla takich z wielkim
>samozaparciem :))

Masz rację. Ale na podstawie słownika, który opisałem została opracowana baza SuperMemo. Jest on do nabycia w Wydawnictwie PONS i księgarniach językowych, jako pakiet p.t. "Szybki kurs słownictwa angielskiego", czy jakoś tak. Widziałem ją ok. 2 lat temu.
ja też bym bardzo prosił o ta liste [email]
ja również poproszę jeśli to możliwe
[email]
Temat przeniesiony do archwium.