Szkocja- PRACA na wakacje

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |
Hej!
Jedziemy z kolegą do Szkocji w te wakacje do pracy. Macie może jakieś namiary na pracę i na mieszkania tam? Może ktoś tam byl i moglby mi udzielić kilku informacji. [gg] [email] bede bardzo wdzieczny. Lecimy 1 lipca. Ktoś może ma jeszcze wiedzę jak tanio dostać się do Szkocji z Londynu i jaka jest cena?

Pozdrawiam Marcin
Hej! Podaj swojego maila. Ja też prawdopodobnie bede jechać do Szkocji do pracy na wakacje. Jak będę coś wiedziała to do Ciebie napiszę.
na prace i mieszkanie heh...kazdy by chcial takie namiary.Ja bylam w Szkocji ,daj znac co chcesz wiedziec ale pracy i mieszkania ci nie zalatwie bo sama szukam.Cienko w Szkocji z pracą.
Do szkocji z polski dolecisz z wawy wizzair'em do frankfurtu a stamtad do glasgow albo edynburga ryanairem.Jak chcesz to jedz autokarem,niedrogo np atasem ale do dupy :/
tanie linie lotnicze - easyjet , ryanair , skyeurope , wizzair

pozdro
Hello Aga
Zamierzam uderzyc do Szkocji 1 lipca i zastanawiam sie nad transportem (wiem ze to troche pozno). Dlaczego autobusem jest "do dupy"?? Jesli chodzi tylko o niewygode to jakos przeboleje...
Poza tym jadac busem mozna kupic bilet z otwartym powrotem a w tanich liniach nie, chyba ze sie myle?
Busem jest chyba tez zawsze taniej?
Bylbym wdzieczny za rozwianie moich watpliwosci....
pozdro
no nie wiem hmm a w ogole autokary z polski jada do szkocji?ja jechalam swego czasu autokarem z atasu i jesienia bylo ok ale latem jak jechalam oszczedzali na klimatyzacji i myslalam ze umre zanim dojade do londynu.koszmarna podroz.w dodatku musialam do szkocji lapac cos z londynu.jako ze chcialam oszczedzic jechalam autokarem nocnym placac przez net kosztuje to funta :]o to link- http://www.megabus.com/press_releases.php?pid=1
inaczej trzeba jechac internacional express pewnie przekrecilam nazwe.

o otwartych porotach juz pisalam przeto ze to zaleta.ale autokary nie nie sa zawsze tansze.sprawdz sobie i porownaj
ja lece 30.05.05 załatfiłem już sobie mieszkanie przez znajomego 240 funta za miecha ale roboty musze sobie szukać sam lece do liiwerpulu a stemtąd do edenburga jak chcesz namiar to nr 5[tel]
kurde ja tez wybieram się od lipca do Szkocji ze znajomymi i widzę że troche nas tam będzie My mamy sracha bo jedziemy w ciemno. Najpierw miala byc Anglia potem Irlandia a teraz Szkocja ale nawet jeszcze nie wiemy w ktory rejon..jak myślicie jest jeszcze czego szukać w Edynburgu?pozdr
Słuchaj, a moze Wy wyecie cos o Swallow Hotels Group w Szkocji? Za wszelkie info byłabym wdzięczna, pozdrawiam :) A jeśli chodzi o wyjazd w ciemno.. nie polecam, nie trudno wtedy o nieuczciwych pracowników. Większe miasta w sezonie są dosć zapchane, przy odrobinie szczęścia jednak pewnie coś znajdziecie- duuuuużo cierpliwości i kieszonkowego :)))))
jest 4 lipca a ty lecisz 30ego maja?o co chodzi ?heh
nieuczciwych pracownikow?chyba pracodawcow.Obojetnie czy w ciemno czy nie mozna trafic na ch...,wierz mi.Jak bym miala duzo kieszonkowego to nie musialabym nigdzie jechac :D
Jadąc z dużym kieszonkowym zakładam, ze nie tylko do pracy się wybierasz wtedy, ale też by podszkolić język i troche pozwiedzać.. a za pomyłkę przepraszam, zwykły pośpiech i potyczka słowna :)
chcesz sie dolączyc do ekipy na Glasgow (2 chl. i 1 dzie.) 1 lipca wyjazd wyslij maila. Tylko pospiesz sie bo czas ucieka a tanie bilety na busy znikają jak swieże buleczki...

chcesz wiedzieć więcej (i nie mowie tu o buleczkach..) daj znać:
[email]
Heh ja jadę 22.06 do Edi. Mieszkanie sobie wczoraj zaklepałem u Szkota :) Koło 60 funtów za tydzień od osoby.
Witam mam 20 lat nawiąze kontakt z ludzmi kturzy tez podobnie tak jak ja chca zarobic pare groszy:)moje foto znajdziecie na stronce: www.kochanek17rydy.sympatia.pl (ZAWSZE LEPIEJ WIDZIEC Z KIM SIE POJEDZIE) mieszkam w Rydułtowach(WOJ>SLASKIE) najlepiej prosze o ludzi z bliskich miejscowosci (całe województwo slaskie) moj numer kontaktowy to 661 857 197 lub domowy 32 239 73 14 internetu w domu nie mam wiec najlepiej dzwonic Pozdrawiam i czekam na odzew
Witam mam 20 lat nawiąze kontakt z ludzmi kturzy tez podobnie tak jak ja chca zarobic pare groszy:)moje foto znajdziecie na stronce: www.kochanek17rydy.sympatia.pl (ZAWSZE LEPIEJ WIDZIEC Z KIM SIE POJEDZIE) mieszkam w Rydułtowach(WOJ>SLASKIE) najlepiej prosze o ludzi z bliskich miejscowosci (całe województwo slaskie) moj numer kontaktowy to 661 857 197 lub domowy 32 239 73 14 internetu w domu nie mam wiec najlepiej dzwonic Pozdrawiam i czekam na odzew to DO JACKA
Witam, ja kompletnie nie mam opcji na robote na wakacje a w kraju to tylko umrzec mozna, takze jak ktos chce dowerbowac kogos do swojej work-ekipy to ja sie pisze... pozdro

moje gg to 6673096 a mail to [email]
Hej.
Ja też z kumplem chcę jechać do szkocji , ale w ciemno troche się boimy , chcemy jechać około 1 lipca , ale wolelibyśmy z większą grupą .
No i może ktoś wie czy warto jechać w ciemno ???
pozdrawiam...
[email]
Hej Jack. Moi znajomi są od 16tego czerwca w EDi'm. SZukają mieszkania, może ten Twój SZkot miałby jakieś jeszcze miejsca dla trzech osób. Jak masz jakies info , to bardzo proszę..:)
ziomek, a masz moze jakies wolne miejsca jeszcze ?
Bardzo bym byl wdzieczny za okazana pomoc, z checia dorzuce sie do opłat przejazdowych... 5[tel]
Hmm, poszkolić język? Oczywiście, ale pod warunkiem, że chcemy 'poszkolić' szkocki, bo z angielskim to w Szkocji może być mały problem... ;)
ja 10 dni temu przyjechalem do edynburga w ciemno. mialo byc fajnie, a jest koszmar - tysiace polakow szukajacych pracy, ktorej niestety nie ma. jak bylem w tamtym roku to bylo duzo latwiej, ale teraz to tragedia....
Ja sie wybieram z dziewczyna i 2 kumplami jakos kolo 5 lub 7 lipca do Glasgow,ponoc prace mamy miec tylko trzeba troche wybulic:/ ale wyjechali tam znajomi mojego wujka,tez zaplacili tam cos ale podobno prace maja;))
takze z chlopakiem wybieramy sie do Szkocji..na razie nie mamy zalatwionego ani mieszkania ani pracy. opcja w c iemno tez byla brana pod uwage.ale jesli ktos pomoglby znalezc mieszkanie bylabym bardzo wdzieczna...nr gg. 4612545
hej! chce sie wybrac do szkocji, ale dopiero jakos w poczatkach wrzesnia. znacie jakies tanie sposoby, a moze ktos sie w tym czasie wybiera autem i szuka kompana podrozy i kosztow oczywiscie. pozdr.
Dlaczego podróż autokarem nie należy do przyjemnych?Powód jest oczywisty-trwa długo,przejazd np. z Poznania do Edynburga zajmuje ponad 30h z przesiadką w Londynie. Zaletą podróży autokarem jest możliwość zabrania dużego bagażu, co do zasady 2 walizek po nie więcej niż 20 kg każda + bagaż podręczny- 5kg, ale wiele zależy od przewoźnika; takiego bagażu nie przewieziesz korzystając z tanich linii lotniczych, chyba że chcesz zapłacić za drugi bilet (tutaj można zabrać 20 kg + 5kg bagażu podręcznego, na 2 kg przymkną zwykle oko, ale to też zależy od przewoźnika). Co do cen to wiele zależy gdzie dokładnie chcesz pojechać, jeśli do Glasgow to są tanie połączenia lotnicze z Berlina, jeśli do Edynburga
to jest troche większy problem z tanimi lotami, najlepiej przylecieć do Newcastle, a następnie pociągiem lub autobusem do Edynburga, pociągi są niestety dość drogie (będzie taniej jeśli miejsce w pociągu zarezerwujesz odpowiednio wcześniej). Czy taniej będzie dostać się do Szkocji samolotem czy autokarem to zależy od wielu czynników, np. kiedy rezerwujesz bilet, którędy lecisz ( z przesiadką czy bez), czy potem musisz jeszcze dojechać pociągiem lub autobusem do określonego miejsca, czy też nie.
Pozdrawiam
Robert
Mysle, ze najtaniej jest autokarem, ale zalezy co chcesz zabrac. Ja ostatnio oprocz najbardziej niezbednych rzeczy do ubrania mialam ok. 40 kilogramowa torbe!!! z jedzeniem, kierowcy troche marudzili, bo byla okrpnie ciezka, ale w koncu mi ja zabrali, bez zadnych dodatkowych oplat. Nameczylam sie z nia okropnie, ale dzieki temu nie wiele wydalam w Szkocji na wyzy wienie i duzo zaoszczedzilam. Do samolotem jak ktos juz wyzej napisal nie wiele mozesz zabrac, ale komfort jazdy nijak nie przystaje do jazdy autokarem - prawie 48 h. Ja naszczescie mialam swietne towarzystwo podrozy, a to wiele zmienia. Szkoci sa swietni, Szkocja przepiekna! Jeszcze tam kiedys wroce. A wlasnym autem, tez nie jest drogo, kolega liczyl koszt podrozy, jest znosnie, ale meczoco.
Witaj Adam ja z zona wybieramy sie okolo 14 wrzesnia do szkocji ale nie pomozemy ci z dojazdem bo my wybralismy tanie linie lotnicze ryanair jestesmy z łodzi ,jedziemy w ciemno jak masz jakis pomysl do jakiego miasta sie udac to wal a jak chcesz sie z nami zabrac to daj znac bo bilety trzeba wykupic juz teraz moj mail [email]
witam.mam na imie marcin i razem z moja przyszła zona kaska:)) jedziemy do pracy w szkocji do edynburga dlaczego tam ?a no dla tego ze mamy dobre infi na temat pracy tam .jest w edyngurgu duzo job center ktore zajebiscie ułatwiaja znalezienie pracy a poza tym jest tam schronisko w ktorym w zamian za darmowe zakwaterownie trzeba pracowac na terenie tego schroniska 3 godz .mam tez fajny adres od znajomego schronisko w edynburgu w centrum 10 funtow za dobe w sali wielloosonowej szału nie ma lae jak na wrunki szkocji naprawde tanio.jeslichodzi o prace to na pewno sie znajdzie w gastronomi i restauracjach oraz setkach pabow -miasto jest jak połowa krakowa wiec nie jest zle .ja jade napoczatku pazdziernika niestety pieniadze na pierwszy miesiac pozyczamy i mozemy je miec najwczesniej w połowie wrzesnia wiec na tanie linie bedzie za pozno ale ,autobu tez ma swoje zalety jesli ktos chce sie przyłaczycv to prosze bardzo oto moj mail [email] piszcie w grupie razniej
pozdrawiam
hej!! mozesz napisać coś więcej o tym wyjeździe?? chcemy z chlopakiem wyjechać za granice do pracy we wakacje!!!
hej! ja juz mam (tak mozna powiedziec) zalatwiona prace,zakwaterowanie tez.Tylko nie wiem jak z transportem.Mialbym jechac jakos w polowie czerwca i nie mam pojecia czym tam dojechac.Zalezy mi zeby bylo jak najtaniej i jak najmniej przesiadek.Nie wiesz ile moze kosztowac przelot do Londynu,a pozniej do Edynburga? (bo z tego co wiem to nie mozna bezposrednio z Wawy) jak mozesz to opisz mi jak tam z tym transportem na moj email: [email] . Pozdrawiam:)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa