Nauczycielka w Anglii...

Temat przeniesiony do archwium.
To tylko moje gdybania także prosze od razu na mnie nie 'krzyczeć', że jeszcze studiów nie skończyłam a już się o takie sprawy pytam. A ja uważam, że zawsze lepiej wiedzieć za wcześnie niż za późno.

Także, moje pytanie- czy istnieje możliwość po studiach licencjackich kierunek filologia angielska oczywiście ( na UAMie dokładnej) dostać pracę w szkole w Anglii ?

Interesuje mnie to z tego względu, iż będę musiała czekać rok na nabór na pewną specjalizację na studiach magisterskich, bo nabory są co 2 lata, a nie chciałabym tego czasu zmarnować.
Myślę, że prędzej jako teacher assistant (jeśli w ogóle), a największe szanse to miałabyś jako volunteer na tzw. pomoc klasową, ale to jest za darmo.
A po magisterce również byłyby małe szanse? nie przyjmują w UK nauczycielek z polski?
Wydaje mi się, że marne szanse są na to. Rozmawiałam z 3 tygodnie temu z jedną dyrektorką ze szkoły w Brighton. Powiedziała, ze ogólnie brytyjskie szkoły nie są otwarte na ludzi z zagranicy, nawet na studentów w ramach praktyki czy asystentury. Choć z drugiej strony moja koleżanka pracowała w jakiejś placówce oświatowej w Londynie, nie wiem czy nursery school czy primary, z tym że skończyła college w Anglii i też nie pracowała jako nauczyciel tylkok toś w rodzaju pomocy.
Aha, rozumiem :) także jeśli będę miała ochotę na roczną przerwę to pomyślę o innym sposobie utrzymania się w UK, może inna branża albo au pair :)

No cóż... Zobaczymy :) Miałam dylemat którą specjalizację wybrać, ogolną czy nauczycielską, ale teraz widzę, że nie ma co sobie pracy dokładać, ew. poźniej na magisterce zrobię sobie kurs pedagogiczny :)

dziękuję za odp!:)
Jeśli myślisz o pracy jako nauczyciel angielskiego ale poza granicami PL, to zawsze możesz zrobic sobie CELTE lub TEFL. Kurs pedagogiczny jest raczej uznawany tylko w PL.
'Jeśli masz uprawnienia do nauczania w Polsce, automatycznie zyskujesz takie samo prawo w Wielkiej Brytanii. Uzyskanie QTS jest więc formalnością. ' cytat z pewnego forum.

Także, raczej trzeba mieć uprawnienia :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa