podatek - anglia

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 53
poprzednia |
czesc! mam pytanie, pracowal ktos z was w anglii za granica? ja rozliczalem sie w anglii i teraz nie wiem co dalej. Prosilem o zwrot na adres domowy, przyszlo mi jakies pismo z kwota..i teraz nie wiem czy mam czekac jeszcze na jakis czek. I musze rozliczac sie tez w Polsce, czy nie? Jak ktos mial taka sytuacje lub wie cos na ten temat to prosze o info! Dzieki!
z tego co wiem ludzie ktorzey pracowali w uk musza zaplacic jakis podatek w polsce - oczywiscie wiekszosc tego nie robi :) a co do kasy to powinni ci przeslac na konto - jak nie podawales im konta to powiini wyslac czek na wskzany przez ciebie adres
o zwrot podatku musisz starac sie sam! nikt ci czeku nie przysle. nalezy sie skontaktowac z ambasada lub konsulatem, tam dadza ci info co i jak. ponadto musisz sie takze rozliczyc z polskim urzedem skarbowym ktory zarzada doplaty do podatku w wysokosci jej roznicy jaka zaplaciles w UK. zastanow sie czy warto. poki co zaplaciles pewnie ok 7% podatku, jak go odzyskasz to polski urząd zabierze ci 19 %. ja siedze cichutko i nikt nie wie ile zarobilam i gdzie
zgadzam sie co do odebrania podatku w angli, ale kwestia płacenia podatku w angli to juz inna sprawa. o ile sie nie myle to w 1976 roku Polska i Anglia podpisały umowe o unikaniu podwójnego płacenia podatku. Na mocy tej umowy masz obowiązek zapłacić różnicę podatku jaki zapłaciłeś w Angli a jaki zapłaciłbyś w Polsce. Podatek w Polsce musisz zapłacić wtedy kiedy jesteś podatnikiem polskim i tu można już troszkę naszym US utrudnić życie. Należy w angielskim US wypełnić formularz p86 co wiąże sie z tym że ubiegasz sie o rezydenture podatkową w Angli. Teoretycznie powinienes dostac certyfikat że jesteś rezydentem podatkowym Angli jednak powiedziano mi że jest to niemożliwe. Osobiście wyłudziłem od nich pismo które drukują np francuzom pracujacym w Angli. Pismo to mówi że mieszkasz, pracujesz i płacisz podatki a angli. To pismo wystarczy okazać we Francji jednak nie wiem czy bedzie to akceptowane w polsce. Kolejną rzeczą jest okres jaki przebywasz w UK. jeśli jesteś w Angli więcej niż 184 dni to i wypełniłeś p86 to polski urząd nie ma się do czego przyczepić, natomiast jeśli pracujesz w Angli krócej to zaczynają się czepiać. Faktem jest też że wg angielskich przepisów nie jest ważne jak dlugo przebywasz za granicą. W p86 po prostu deklarujesz że chcesz zostać w Angli dłużej niż te 184 dni i to wystarczy. Problemy stważają tylko Polskie niedoinformowane US. Jeśli komuś udało sie uniknąć płacenia podwojnego podatku to pleaseee powiedzcie jak, bo ja ide jutro walczyć o swoje a nie wiem czy papiery jakimi dysponuje umożliwią mi uniknięcie płacenia owego podatku...
hej i jak załatwiłes problem z tym podatkiem bo ja mam zamiar wyjechac do angli izastanawiam sie co zrobic po powrocie odpisz jak mozesz mój gg to 6699129
Ja praowalam w anglii w wakacje, prawie 4 miesiace. P45 dostalam poczta do Polski wiec musialam sie stad rozliczac ;/
Wyslalam wypelnone p86, p85 i p85(s) wszystkie dostepne na stronie http://www.hmrc.gov.uk/, trzeba sobie tylko w pasku wpisac nazwe formularza i zaraz sie pojawi. Do tego dolaczylam moje p45 oraz krotki tekst typu
To: Inland Revenue Inspector of taxes
From: swoje imie i nazwisko

Dear Sir/Madam,

I am claiming tax refund for year to 5 April 2007 as a non resident and I state that I am a resident of Poland. Please find attached forms P85, P86 and P45.

Oczywiscie data i podpis pod spodem

Czek dostalam po ok 3 miesiacach
dokad wyslalas te formularze? no i czy rozliczasz sie tez w polsce?
Hej jeśli chcecie dostać swój podatek z Anglii bez pośrednictwa żadnych BZDURNYCH firm ,bez dodatkowych "prowizji" a do tego nie czekiem ,ale na konto w banku angielskim to piszcie na adres [email] . Chętnie pomogę - BEZ ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW
jesli nie ma dodatkowych, to jakie sa normalne koszty? :P ..ja sie doczytalem na http://www.dzak.topworld.org/ ze w eurotaxsie jest do 14% od kowty lub minimalna jakas tam stawka..a u Ciebie? za free?:P
Pracuje w anglii od sierpnia,a wlasciwie od listopada. Nie zaplacilem tutaj ani pensa podatku. Dopiero teraz na nowy rok mi zaczeli pobierac. W Polsce bede musial zaplacicjakis tam chorry podatek ,czy sa jakies progi od ,ktorych nie musze placic?
Dziekuje
>Pracuje od listopada. Nie zaplacilem podatku. Dopiero teraz zaczeli pobierac.
...Moze zauwazysz, ze na twoich 'payslip' jest napisane 'tax code'. Ta code daje ci prawo zarobic pieniadze bez placenia podatku-rok podatkowy w UK to 5 Kwietnia to 4tego. Napewno, dopiero teraz przekroczyles limit i podatek zabieraja.
hmmm ostatnio bylem w skarbówce i sie o to pytalem; powiedziano mi ze ma byc zmiana umowy i nie trzeba bedzie placic juz w polsce. ale trzeba to jeszcze sprawdzic, bo osoba, która mi to mówila nie wygladala na przekonana o slusznosci tego co mówi
...bo osoba, która mi to mówila nie wygladala na przekonana o slusznosci tego co mowi... Tak, cos takiego bylo mowione, (ale chyba od 2008) niewiem, czy juz zostalo podpisane. Trzeba sprawdzic.
A co do takich osob, to bardzo czesto spotykam takie, nie tylko w skarbowce, ale i w urzedach miasta.
Co do odzyskania podatku to trzeba rozróżnić podatek i NADPŁATE podatku. Do zwrotu tej drugiej czyli NADPŁATY każdy ma prawo, bo zazwyczaj płaci się więcej niż trzeba (po prostu pobierają tam zaliczki na podatek a nie rzeczywistą kwotę podatku). Ja korzystałem z damyprace.pl. Odzyskali mi mój nadpłacony podatek bez problemów, prowizja 12%. Polecam
a nie koniecznie.. bo ponoc sejm rozpatrza jakas ustawe zeby jakos tam uniewaznic podatki za poprzednie lata :) pisali o tym chyba na gazetaprwana.pl ..tylko ja bym tam na nasz rzad nie liczyl :P


----
http://www.dzak.topworld.org/
cześć mam pytanie,jak rozliczyć sie z anglią jaki formularz trzeba wypełnić?a i jak zrobić żeby nie zostać nakrytym przez polski US? może inny adres?wogóle to jestem przerażona i niewiem jak to wszystko wypełniać.poradz coś proszę

MÓJ [email]
wiesz ja już wróciłam i powiem ze niezła jazda z tym podatkiem.jak bym tam jechała i pracowałam na legalu raz jeszcze. to podała bym sie za kogoś innego. a z drugiej strony to chyba ma wejść ustawa ze od 2007 nie bedzie trzeba podwójnie płacić. to możesz sie dowiedzieć w US w polsce
a co z polskim US? scigali cie do zapłaty w polsce podatku?
skąd wiedziałaś ze należy wypełnić p86 i p85?
z angli mam tylko p45 i to dwa razy bo pracowałam w 2ch pracach równocześnie, i co ja mam zrobić, ratuj proszę

mój mail: [email]
a co z polskim US? scigali cie do zapłaty w polsce podatku?
skąd wiedziałaś ze należy wypełnić p86 i p85?
z angli mam tylko p45 i to dwa razy bo pracowałam w 2ch pracach równocześnie, i co ja mam zrobić, ratuj proszę

mój mail: [email]
andrew yo napisał:

"Ja korzystałem z damyprace.pl. Odzyskali mi mój nadpłacony podatek bez problemów, prowizja 12%. Polecam"


WŁAŚNIE TO MNIE IRYTUJE!!!!!!!!!!!

Nie korzystajcie z tych pierdzielonych firm!!!!!!!! Sami możecie odzyskać podatek - BEZ GŁUPICH PROWIZJI!!!!!!!!!!

Piszcie na [email] - pomogę.

KASY NIC NIE WEZMĘ!!!!!!!

OLAĆ TE PSEUDO FIRMY!!!!! SAMI ZROBICIE WSZYSTKO LEPIEJ I SZYBCIEJ!!!!!!!
A co z osobami, które nie znają angielskiego albo znają ledwo co? Ja akurat wyjechałem przez erte i nie narzekam. Jak wróce to prawdopodobnie skorzystam ze zwrotu podatku u nich bo nie biorą tak dużo jak w innych firmach a ja nie musze już sie tym zajmowac.
Jak nie znają to też pomogę
Bardzo się cieszę ,że tak tłumnie odpisujecie na mojego posta.
Proszę się nie denerwować, jeśli nie dostaniecie odpowiedzi tego samego dnia - na pewno odpiszę na każdego maila...gwoli ścisłości - nie mam na imię ANIA tylko PRZEMEK:)

Jeśli chcecie również dowiedzieć się jak taniej (1,5 funta) przelać kasę z Anglii do Polski to również piszcie - sposób jest jak najbardziej legalny.

Pozdrawiam i czekam na pytania:

[email]
Hejka
Czy mial ktos moze problem z otrzymaniem czeku za zwrot podatku z Angli.
Ja pracowalam tam przez kilka miesiecy i po powrocie od razu rozliczylam podatek i wyslalam do HM REVENUE Po okolo 4 miesiacach przyslali mi czek jednak w tym samym czasie rozliczalam tez siostre i niestety ona nie otrzymala czeku mimo iz minelo juz pol roku.
Czy ktos moze mial podobny problem lub wie co zrobic czy wyslac do HM REVENUE jakies pismo jesli tak to co w nim napisac? Bo juz sama nie wiem a kwota jest nie mala.
Pomozcie prosze
Hej, czy możesz dać znać jak rozwiązałaś ten problem? Czy siostra odzyskała podatek? Ja osobiscie odniosłam P45 do Revenu i miałam podatek otrzymać juz 2 miesiące temu (tak mi powiedzieli). Teraz jestem w Polsce i nie moge osobiście sie do nich wybrać, żeby sprawdzić, dlaczego mi pieniędzy nie oddają. Czy wysłałyście z siostrą jakieś pismo do Revenu? Jak można tą sprawe rozwiązać? Prosze od odpowiedź
pozdrawiam
[email]
czy ktos potrzebuje informacji o zwrocie podatku w angli?
tak, ja potrzebuje... pracuje w Anglii ok 4 miesiecy, niedlugo zamierzam wracac (skoncze pracowac tu przed koncem roku) nie pobieraja mi nic taxu, tak wiec czy musze rozliczac sie w Polsce z zarobionych tu pieniedzy, jesli tak to pewnie zaplace sporo pieniedzy, czy moge sobie cos odliczyc w ramach tego ze moj dochod byl nieopodatkowany tutaj? dzieki za odp, pozdrawiam
Witam serdecznie. Mam prośbe o pomoc w odzyskaniu podatku z Anglii. mam p 45 i 2
payslipy. Czy w takim przypadku musze pisac o przysłanie zamiast payslipów to p45?
Pozdrawiam Marek
>Witam serdecznie. Mam prośbe o pomoc w odzyskaniu podatku z Anglii. mam p 45 i 2 payslipy. Czy w takim przypadku musze pisac o przysłanie zamiast payslipów to p45?
Wszystko zalezy ile zarobiles, ile podatku zaplaciles, kiedy pracowales itd. Jest mnostwo firm ktore sie tym zajmuja.
zajrzyj na:

www.angielskipodatek.ovh.org
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 53
poprzednia |

« 

Studia za granicą

 »

English only