TEE Katowice - nie polecam

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Piszę odnośnie organizowanych przez biuro "praktyk" w UK. Sama nazwa "praktyki" jest mocno myląca, oni po prostu organizują wyjazdy zarobkowe do pracy.
Wysyłają ludzi na totalne odludzia, gdzie nawet nie ma zasięgu, sklepu, Internetu, tylko jeden hotel w szczerym polu. Wszędzie daleko, a bilety bardzo drogie bo to "teren turystyczny". Do cywilizacji trzeba jechać min 2 h w jedną stronę żeby zrobić podstawowe zakupy.
Firma ta bardzo mnie zawiodła ponieważ informują tylko o opłatach i zarobkach. W moim przypadku później okazało się, że do pracy mam 25 min pieszo, a nie 5 min tak jak mnie poinformowano. Mieszkałem z 6 osobami, a nie z 1. Nie miałem do swojej dyspozycji, żadnej kuchni, a więc o kawie, herbacie, ciepłym posiłku po pracy mogłem pomarzyć. Jedzenie w pracy to zupa, kanapka z serem i szynką - codziennie to samo.
Okazało się też na miejscu, że właściciel pobiera pierwszą tygodniówkę na poczet kaucji (oczywiście po zakończeniu pracy kaucji nie otrzymałem) także tyrałem cały tydzień za darmo.
Poza tym ja i moja dziewczyna mieliśmy być kelnerami/barmanami a okazało się, że ona musiała sprzątać pokoje (17 pokoi na 5 h pracy).
Pomijam już takie rzeczy, że pracowałem kilka godzin rano kilka godzin wieczorem czyli 1,5 h poświęcałem na dojście do pracy (przy angielskiej pogodzie, często nocami).
Jak się pojawiały jakieś problemy z płatnościami ze strony pracodawcy to otrzymaliśmy jedynie słowne zapewnienia, że skontaktują się z naszym pracodawcą po czym temat był bagatelizowany.
Na sam koniec kiedy już wróciłem do Polski w żaden sposób nie pomogli mi odzyskać pierwszej tygodniówki mimo, że niczego w pracy, ani w miejscu zakwaterowania nie zniszczyłem. Dotrzymałem terminu wypowiedzenia.
Swoją drogą człowiek u którego pracowałem to ordynarny prostak, jakiego jak żyję nie spotkałem.
Także jak chcecie jechać to przede wszystkim o wszystko szczegółowo pytajcie i najlepiej proście o pisemne potwierdzenie.
I przede wszystkim nastawcie się na to, że musicie liczyć tylko na siebie - pomocy ze strony TEE nie otrzymacie.
Pozdrawiam
RadomiRRR

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa