JAkie ceny w angli

Temat przeniesiony do archwium.
Jakie są oriętacyjne ceny w Anglii (chleb, masło jakieś owoce etc.)?!


Wyjezdzam w lipcu. Pracę i mieszkanie już mam załatwioną. Ile mam wziąść kasy, żeby przeżyć do pierwszej wypłąty?!


Pozdrawiam!
Zalezy czy bedziesz czekal tydz czy miesiac czy jeszcze nie wiadomo - a kasy to jak najwiecej - licz tak na bardzo skromne jedz (min) 25-30F na tyg - bez napojow, papierosow i innych.
chleb to zalezy jaki, ale nie szykuj sie ze bedziesz jadl taki jak w Polsce. Cena od 70p bialy, (w najtanszym) do £1.40 albo wiecej. Maslo (nie wiem, nie uzywam) lepiej pojdz na margaryne.
Zaraz ktos napisze ze sa tansze ceny - ale to zalezy gdzie jedziesz i czy supermarkety sa daleko.
Ceny mozesz sprawdzić na

www.tesco.co.uk
www.sainsburys.co.uk

masło kosztuje od ok. 80 pensów za 200 gram. Zdecydowana większość jest solona. Chleby w Tesco to od 20p do ok 1 funta (wszystkie barzdo mierne w jakości i smaku). Pieczywo z wypieków to również w Tesco kwota ok 70 p do 1,5 funta za bochenek. Oczywiście są prywatne piekarenki gdzie chelb jest smaczniejszy, ale i odpowiednio droższy.

30 funtów tygodniowo wystarczy moim zdaniem na dość przyzwoite jedzenie.
te od 20p do ok. funta to chleby pakowane i krojone, tostowe.
Tak - ale zawsze miec lepiej ciut wiecej pieniedzy.
Ku.RWA za drogo!!!!!!!!!!!
Chyba nie myslales, ze ceny beda takie jak w Polsce - bochenek 2zl - mniej wiecej 30p i inne - jak zarobki sa wyzsze to i ceny sa wyzsze - to chyba jest normalne.
Generalnie wez jak najwiecej mozesz, wszystko zalezy od tego gdzie jedziesz , czy bedziesz placil za mieszkanie od razu , czy bedziesz mial jakis pokoj z firmy . Zakladajac druga opcje - to powiedzmy 3[tel]F wystarczy . Co prawda mozna juz przezyc nawet za 200 - ale bida z nedza przeplatana glodem ( Chyba ze masz znajomych ktorzy ci pomoga) . Koszt dojazdu w samej Angli juz jest drogi np . bilet na pociag w jedna strone do Nottingham - 35 F . Chyba ze bedziesz w Londynie to przejazd ci odpada - ale koszt utrzymania wzrosnie .

PS Dobra rada - idz do dentysty przed wyjazdem
>PS Dobra rada - idz do dentysty przed wyjazdem

Dobre ;). Napisz jeszcze dlaczego :).
Domysl sie

Generalnie wszyscy lekarze w Anglii sa drodzy, ale jak cos Ci sie stanie , wymagajacego natychmiastowej interwencji , szczegolnie przed pierwsza wyplata ( jak u mnie zab) - to sa nie lada problemy

Wiem wydaje sie smieszne - ale prawdziwe :)
I to pewnie rzędu nawet kilkuset funtów jeśli chodzi o dentystę.
Takie wlasnie sa ceny , a jak jedziesz jeszcze na tych funtach z PL to sytuacja robi sie nie ciekawa . Na szczescie u mnie skonczylo sie na wstepnych 25 ( tymczasowe wyleczenie ) i za tydzien spowrotem do kontynuacji leczenia . Ale juz mialem wyplate w kieszeni wiec nie bylo tak zle. Generalnie jak masz problemy zdrowotne z czyms to napraw to przed wyjazdem .
To trochu tak jak bys mial jechac maluchem dookola swiata - musi chodzi tip top . Otherwise - surprise !
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa