wyjazd do australii

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos myslal o wyjezdzie/emigracji do Australii. Od paru lat mieszkam w Londynie ale mam juz dosyc i marzy mi sie Australia. Wdzieczna bede za wskazowki.
hej.dobry wybor,bylem w Australii rok czasu,piekny kontynent,polecam,z praca tez nie jest ciezko,zyczliwi ludzie,kultura,wspaniale miejsca do zwiedzania,bylem okolice Sydney,zaluje ze wrocilem,ale kto wie moze kiedys zawitam tam jeszcze,pozdrawiam
Dzieki Darek, a na jakiej wizie pojechales? Wiem ze polacy nie maja problemow z otrzymaniem wizy turystycznej, choc moze powinnam odrazu starac sie o emigracyjna. Moj Angielski jest dobry takze nie powinnam miec problemow ze zdaniem egzaminu, choc australijski akcent czasami mnie zbija z tropu :)
Od jakiegoś czasu mam "żywy" kontakt z ludżmi z Antypodów Australia i Nowa Zelandia. Napiszę tak cudowni ludzie kraj/ kraje piękne. Właśnie wczoraj zgłębiałam wiedzę o Aborygenach i rafie Koralowej, Z tego co mi wiadomo łatwiej Ci będzie wyjechać z Londynu /GB niż z Polski. Wymogi sa b ostre.
Pozatym musisz soebie odpowiedzieć na kilka pytań bo człowiek zawsze tak ma że wmawia soebie ze gdzieś jest lepiej;)
Wiza turystyczna na niewiele sie zda ziza emigracynjna dużoe tego załatwiania. Może staraj sie o paszport brytyjski będzie łatwiej . Nie ma rdzennych australijczykó większość to napływ z Europy. Aborygenów nie ma zbyt dużo więc zastanó się co chcesz robić. Jakby co pytaj wiem coś nie coś a w razie problmów mogę zapytać rodowite australijki.
Darek australijski ackcent to nic w porwnaniu z nowozelandzkim;)) ale mozna się przyzwyczaić.
A może warto pomyśleć o New Zealand ale nie chcę mieszać piękniejszy kraj i jeszcze cudowniejsi ludzie
Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów!
Witam, ja tez juz w Australii, dokladniej w Melbourne, zachecam wszystkich do wyjazdu. Ludziska usmiechniete i wyluzowane. Co do spraw wizowych to w naszym (polakow) przypadku paszport nie ma znaczenia (tj czy brytyjski czy polski), wazne sa umiejetnosci, wiek, wyksztalcenie, znajomosc jezyka, dotyczy skilled wiz (zawodowych). Mozesz tez wyjechac jako studentka. Zgadzam sie z poores nie zawracaj sobie glowy wiza turystyczna, jesli chcesz emigrowac zrob to dobrze od poczatku. Powodzenia
Ps. Nowa zeladiia tez jest warta zwiedzenia :)

Nie wiem jak Ty wyjeżdżałaś ale wiem ze wyjazd z Polski i załatwiania emigracyjne są b trudne. Przedew szystkim jężyk wymagany jest ten nieszczęsny egzamin dosć dobrze zdany. Właściwie żeby zdobyć wizę emigracyjną (chyba tak to się nazywa) to zdobywa sie punkty m.in za znajomość ang. wykształcenia itp rzeczy.
Jeśli jesteś młoda może staraj się zdobyć wize studencką wtedy łatwiej o jakoś legalna pracę.
Proponuje wejść na stronę rządową australijską i poczytać trochę o wymaganiach w stosunku do Polaków. Wiem ze paszport brytyjski uławiłby Ci wyjazd do Australii co wcale nie znaczy że z Polskim też nie można. Po prostu więcej załatwiania. Tak jak pisałam wizy turystycznej nie proponuję bo nic nie daje chyba że legalny pobyt przez 3 miesiące.

A może byś podzieliła sie z koleżanką jak Ty załatwiałaś wyjazd??!
Witam ja wyjechalam z Londynu na polskim paszporcie. Dostalam wize - niezależna (Skilled Independent). To prawda ze trzeba zdac egzamin jezykowy ale czasami nie jest to potrzebne jesli znajomosc angielskiego mozna inaczej udowodnic (moj przypadek). I tez prawda jest ze szanse na wize oceniane sa na zasadzie punktowej. Ja korzystalam z uslug firmy emigracyjnej. Byli swietni i pomogli mi bardzo. W wiekszosci przypadkow aby zakwalifikowac sie na emigracje, nalezy: miec mniej niz 45 lat, mowic dobrze po angielsku, miec solidne wyksztalcenie ktore jest na liscie departamentu chyba (SOL) :) oraz miec doswiadczenie zawodowe. Ja spelnilam wiekszosc warunkow, poniewarz nie pracowalam w zawodzie, pomoc agenta byla mile widziana. Sprawy wizowe zajely mi kilka miesiecy ale dostalam wize i juz jestem od kilku miesiecy w Melboune.
Pozdrawiam
Witaj anushka78, czy mógłbym porozmawiać z Tobą prywatnie odnośnie emigracji do Australii? Za rok robię mgr. z fil. angielskiej, chcę być grafikiem, no i rzecz jasna... chcę wyjechać, zastanawiam się od czego powinienem zacząć i czego szukać, czy będę miał kłopoty by tam zostać czy łatwo mógłbym zdobyć pracę itd. Mój e-mail to [email]
gadu gadu - 8854518
Pozdrawiam, yogiii
Hej wszystkim, mam zamiar w grudniu tego roku wyjechać do Aus. Dużo już wiem, ale ciągle pojawiają się nowe pytania. Na tą chwilę przymierzam się do wyjazdu na podstawie wykształcenia z listy SOL. Czy zagląda tu jeszcze ktoś zorientowany w tym temacie, ew będący w stanie polecić jakąś firmę, za pomocą której można się zakwalifikować?
Anushka, jeśli jeszcze tu jesteś będę wdzięczny za kontakt mailowy, chętnie zadałbym Ci kilka pytań:)
mój mail: [email]
[gg]
Przemek
hejka, mam tez zamiar wyjechac do australii anuschka bardzo prosilbym cibeie o kontakt mam pare pytan jesli to mozliwe moja mail [email]
także chciałbym zaczerpnąć informacji o życiu w OZ .. wiec podaje [gg] , email: [email]
Hej ,ja jestem od 3 miesiecy w Australii , studiuje i pracuje w Sydney. Wszystko orgaznizowalam poprzez biuro Bridge Agency , które moge Wam polecic.Pomogli mi wybrac szkole , zorganizowac przelot , zakwaterowanie . Jesli macie jakies pytania odnosnie wyjazdu piszcie na maila [email]
Witam!
Chcę wyjechać do Australii, zawsze było to moim największym marzeniem. Skończyłam licencjat z j.ang., koszta uzupełnienia wykształcenia na miejscu są jednak dla mnie nie do przejścia. Błagam o jakieś wskazówki, możliwości opcjonalne, jeśli takie istnieją, bo prawdę mówiąc im dłużej ich szukam, tym bardziej moje marzenia się rozmywają...
Proszę o pomoc!
Kasia
Moj mail
[email]
będę wdzięczna za kontakt!
Wszystkim zainteresowanym wyjazdami do Australii polecam kontakt z Piotrem Ferenc z firmy Pacific Center z Australii. Sama korzystalam z Piotra pomocy przy wyjezdzie do Australii poszukujac aktualnych informacji o prawie emigracyjnym i programach edukacyjnych pod katem stalej emigracji do Australii, Udalo mi sie zrealizowac swoje plany. Piotr jest agentem emigracyjnym i doradza w kwestii emigracji, wizy i edukacji w Australii. Polecam, bo kazda szkola w Australii sporo kosztuje, a nie kazda daje kwalifikacje pod katem emigracji, jak rowniez nie ma sensu robic kurs w miescie, gdzie trudno o staly pobyt ze wzgledu na ogromna konkurencje. Warto najpierw sprawdzic swoje opcje, bo to spora inwestycja! Kontakt do Piotr: [email]
Jego polecasz czy nim jestes?
witam , mam dopiero 18 lat
uczęszczam do 4 letniego liceum plastycznego
obecznie 2 klasa. po maturze planuję wyjazd do Australii mniej więcej na rok
zainspirowana organizacją "gap year"
niestety ta organizacja nie ma ofert dotyczących właśnie Australii. mam jeszcze sporo czasu ale wolę się za to zabrać wcześniej i zdobyć jak najwięcej informacji.zastanawia mnie wolontariat czy praca , jestem ciekawa czy znajdę coś w stylu stażu dla niespełnionego artysty kórym będę :) odnośnie języka zamierzam zdawać na maturze oczywiście poziom rozszerzony ewentualnie mogę zaliczyć certyfikat. proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat. będę bardzo wdzięczna :)
Witam, chciałabym wyjechać do Australii tak na rok, chyba najlepiej na wizie studenckiej?? Czy ktoś z Was korzystał moze z usług pośrednika w Polsce? Ile trzema mieć zaoszczędzonej kasy na taką wyprawę? Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.