Spozniony do Home Office

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Bylem w odpowiednim topicu na forum ale nie znalazlem w nim odpowiedzi na konkretne pytanie (w sumie to nigdzie nie znalazlem)... Mianowicie: pracuje w Wielkiej Brytanii juz 7 miesiecy (u tego samego pracodawcy) ale dopiero teraz dowiedzialem sie ze w ogole jest cos takiego jak WRS i Home Office :P Jak rozumiecie nie dopelnilem wiec obowiazku zarejestrowania sie w WRS/HO, a moj pracodawca nie wie w ogole o niczym takim. Moje pytania brzmia:

1a) Czy aktualnie pracuje w UK nielegalnie?
1b) Co mi grozi jesli tak?
2a) Co powinienem zrobic?
2b) Jesli odpowiedz brzmi "zarejestrowac sie w koncu" to czy powinienem przyznac sie ze pracuje juz 7 miesiecy?
3) Czy jesli przepracuje rok w ten sposob (a pewnie spokojnie moglbym) to mam z glowy WRS/HO czy nic to nie zmienia?

Prosze o pomoc i z gory dziekuje za kazda pewna/sprawdzona odpowiedz.
Bardzo dziwny pracodawca, ktory nie wie, ze powinnienes byc zarejestrowany.
Ciekawi mnie czy daje ci payslipy na ktorych jest wszystko napisane (np tax i NI)
Jak najszybciej sie zarejestruj i przyznaj sie, ze po prostu nie wiedziales itd.
Nie, nie masz z glowy HO - chociaz przepracujesz 2 -3 lata.
Payslipy dostaje normalnie placac tax i NI. Wypelnilem P-46 wiec place w miare niskie stawki. Dodam jeszcze ze nie mam tez NIN (mam tymczasowy w literka M) :P Ale to bede zalatwial po zalatwieniu HO. A tak w ogole co mi jest potrzebne zeby zglosic sie do HO? Bo slyszalem ze od pracodawcy tez mam cos wziac?
Powinienes wyslac potwierdzenie zatrudnienia, dowod wplaty 90F, chyba 2 podpisane zdjecia i dowod tozsamosci (DO lub paszport), chyba wszystko.
Zglos to jak najszybciej w Home Office. Ciekawe, ze pracujesz juz pare miesiecy a pracodawca nie powiedzial zebys zrobil normalny Nat Ins no. W razie wypadtku, chociaz bedziesz ubezpieczony to wszystko wyjdzie na jaw.
Witaj,
To link do pobrania WRS from: www.admin.ox.ac.uk/ps/managers/appoint/permits/otherforms/workerap.doc -
Należy go wypełnić i wysłać tak jak Terri pisała wraz z dowodem lub paszportem oraz 2 zdjęciami paszportowymi- podpisanymi. Dobrzebyłoby żebyś załączył list od pracodawcy. Pamiętaj wpisać dane na pierwszej stronie dotyczące płatności- np karty, konta, sort code itd- odciągną Ci z konta 90Ł, podobno w nowym roku podatkowym ma to wzrosnąć. Jak masz spoko pracodawcę to możesz się z nim dogadać i jak będzie Ci wystawiał list potwierdzający zatrudnienie to niech zmieni datę. Większość moich znajomych tak robi i nikt nie miał problemów. Poza tym to też wina pracodawcy - to on może ukarany grzywną w wysokości ok 5.000Ł Pamiętaj, żeby to wszystko wysłać recorded mail na poczcie, będziesz miał pewność że doszło. Dowód tożsamości zwracają w przeciągu 2 tygodni a cała reszta może trwać miesiąc lub nieco dłużej.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie pomogę.
Pozdr@w1am
Dziekuje wszystkim za pomoc. W weekend pogadam z szefem wszystkich szefow a w nowym tygodniu zalatwie co trzeba. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje :)
>Dobrzebyłoby żebyś załączył list od pracodawcy


To jest wymog. Musisz zalaczyc list z podaniem daty kiedy zaczales prace i nie wchodz w zadne machlojki ze zmiana daty, za spoznienie nic raczej nikomu nie zrobia, chyba, ze by cie oni zlapali, ze nie masz WRS, a za matajstwo, ktore mozna wykryc na podstawie NI i tax mozna sie juz przejechac...
owszem, należy wysłać list od pracodawcy, ale jak ja wyrabiałam HO u drugiego pracodowcy, to wysłałam formularz bez listu i jakoś nie było problemu;P

Jeżeli chodzi o zmianę daty to napisałam o doświadczeniach moich znajomych - a nie "wal to, wciskaj kit jak się da i lej na reszte" :)

Poza tym liczy się intencja i ... nikt nie podpala domów za czyjąś poradą.

Pozdr@w1am
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie