Work & Travel - z jakiego biura?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 67
poprzednia |
Witam,
Ostatnio ostro mysle o wyjezdzie do US w wakacje 2005 (Work & Travel). Nie wiem tylko, z ktorego biura najlepiej jechac.. Jesli jest ktos, kto korzystal z ktorys z nich, prosze podpowiedzcie, ktoremu warto zaufac.. Jest ich bardzo wiele: "campus", "BTC", etc.. a ja mam pustke w glowie.. Ceny sa bardzo podobne, wymagania tez.. Za wszelkie podpowiedzi bede bardzo wdzieczna :)
Pozdrawiam!
Ja jechałem z interexchange. Niby wszystko było ok tylko że robote miałem tylko do końca września. Problem rozwiązał się gdy wziąlem sprawy w swoje ręce i załatwiłem sobie pracę na własną rękę. Propozycja przeniesienia się kilka tysięcy kilometrów na północ mi nie odpowiadała.
A i nawalili jak przyjechaliśmy, kilka godzin czekaliśmy na loytnisku na reprezentanta firmy. Ale kto wie może się coś zmieniło od tamtej pory bo było to cztery lata temu.
Ja jechalam z Guliwera. Ale wybralam opcje independent, wiec sama szukalam pracy przez internet. bywalo ciezko, ale wyjazd uwazam za udany. powodzienia
Moja rada wybierz sobie jak najtańszą ofertę a dobrą pracę znajdziesz sama. Nie polecam Student Adventure - wzieli kase jak za kasyna a wylądowaliśmy w podrzędnym hotelu jako housekeeping. Najważniejsze zebyś wjechała na teren Stanów Zjednoczonych a dalej już sobie poradzisz. Lepiej jedź ze swoimi znajomymi na początku wtedy jest łatwiej szczególnie z wynajęciem mieszkania.
BTC - pewne, wychodzi najtaniej, można sobie wymęczyć dobrą ofertę no i ogólnie jest bardzo ok. przy czym tak naprawdę to jest ruletka i dopóki nie pojedziesz i nie sprawdzisz na własnej skórze nie bedziesz wiedziała jak to wygląda w rzeczywistości. Jak masz jakieś pytania to pisz na maila, a chętnie odpowiem. Dla mnie to było doświadczenie życia i już planuję przyszłe wakacje w tym samym miejscu :)
Nie jedz z FURNELem!!!
i w ogole zobacz moj post w drugim temacie z work&travel 2005
Osobiscie z reka na sercu moge polecic Youth Travel Polska. Nie rozdrabniaja sie na wszystkie rodzaje turystyki, a skupiaja sie jedynie na studentach i uczniach, co powoduje, ze maja dla nich czas i obsluguja profesjonalnie. I dlatego sa najwieksza firma w branzy W&T. Szczerze polecam!
NIE JEDZ Z YTP!!!!tragedia!placisz im kupe kasy, a oni traktuja cie jak...(moze lepiej nie pisze jak,bo musialabym uzyc niecenzurowalnych wyrazen).bardzo czesto dowiadywalam sie od nich,ze cos trzeba bylo zrobic na wczoraj.przesada!a skad ja mialam to niby wiedziec skoro wczesniej nikt o tym nie poinformowal! a no i jeszcze za pomylenie numeru ich konta przy wplacie pieniedzy zostalam wykreslona z listy uczestnikow.oczywiscie mozglam powrocic do programu, ale za oplata.jedyne $200.moglabym jeszcze pisac i pisac jak beznadziejne jest to biuro,ale nie mam ochoty terz psuc sobie humoru.pa
NIE JEDZ Z YTP!!!!tragedia!placisz im kupe kasy, a oni traktuja cie jak...(moze lepiej nie pisze jak,bo musialabym uzyc niecenzurowalnych wyrazen).bardzo czesto dowiadywalam sie od nich,ze cos trzeba bylo zrobic na wczoraj.przesada!a skad ja mialam to niby wiedziec skoro wczesniej nikt o tym nie poinformowal! a no i jeszcze za pomylenie numeru ich konta przy wplacie pieniedzy zostalam wykreslona z listy uczestnikow.oczywiscie mozglam powrocic do programu, ale za oplata.jedyne $200.moglabym jeszcze pisac i pisac jak beznadziejne jest to biuro,ale nie mam ochoty terz psuc sobie humoru.pa
goraco polecam Almatur, np.katowicki. Jechalam za ich posrednictwem i naprawde jestem zadowolona. Powdzenia
hmmm...a nie wiecie czy cos podobnego dziala i na UK ??
pozdrawiam
ja jechałem z Lingwisty go drukarni "Quad Graphics", praca jest ciężka ale kase tez niezłą można przywieźc, zarabialiśmy 8,5 dolca za godzine, a na nadgodzinach 13 dolców. Ja jestem zadowolony, ale decyzja należy do Ciebie
Anvers prosze jeśli bedziesz mieć czas napisz mi coś więcej o tym jak spędziłeś czas w USA w ramach work&travel i w ogóle cos więcej jak to wyglądało bo bardzo chce wyjechać w ramach tego programu na lato2005 jak bedziesz miec czas to mój nr [gg] z góry dziękuje pozdrawiam
wejdz na www.ytp.waw.pl

i zastanow sie raz jeszcze nad biurem, z ktorym pojedziesz do usa.....
wejdz na www.ytp.waw.pl

i zastanow sie raz jeszcze nad biurem, z ktorym pojedziesz do usa.....
www.ccusa.hk.pl Zapraszam
Jechalem z Almaturu i niestety nie obylo sie bez problemow. Targi pracy, na ktore sie wybralem w lutym okazaly sie niewypalem (a za uczestnictwo w nich ponosi sie dodatkowa oplate) - przepychanki, balagan, a moj pracodawca (HMS Host), jak sie okazalo na miejscu w USA, mial juz wieksza liczbe uczestnikow W&T niz mogl zatrudnic. Inna kwestia to ubieganie sie o zwrot podatku po powrocie - odradzam, stanowczo odradzam taxback.com, reklamowany zarowno przez Almatur jak i zapewne wieszkosc biur i czesc pracodawcow w USA - to co mozna powiedziec o taxback.com jest ponizej poziomu krytyki - do dzis nie otrzymalem pieniedzy, a od momentu, kiedy mialem je dostac, minelo juz 5 miesiecy - po wielu mailach otrzymalem odpowiedz, ze nie mozna bylo odzyskac calej kwoty, a moje kolejne maile zbywane sa milczeniem. Gdzie sa moje pieniadze - tego sie nie moge dowiedziec.
Polecam samemu ubiegac sie o zwrot podatku lub zdac sie na bardziej kompetenta firme.
A nie przyszlo Ci Anka czasem do glowy, ze to Ty jestes beznadziejna? Nie umiesz czytac i pisac, to nie czepiaj sie innych. Podpisalas pewnie umowe, w ktorej pewnie jak wol stal numer konta i pewnie jak wol stalo, ze jak wplata nie dojdzie na czas, to placisz kare lub wylatujesz z programu. Wiec moze troszke samokrytyki.
tez chialabym pracowac w USA w najblizsze wakacje, mysle ze drukarnia o ktorej piszesz bylaby idealna, dlatego wielka prosba: moglbys napisac mi na maila dokladniejsze info o Lingwiscie, jak si skontaktowac z tym biurem??bede wdzieczna przeogromnie :) napisz prosze napisz:) mail: [email]
www.youthexchange.pl sprawdzcie sami:))))

pozdrawiam:))
Quad Graphics ma tylko Adventure Club Polska www.adventure.org.pl i wiele innych fajnych ofert, jeśli chodzi o mnie to ja od nich byłem już dwa razy ( w tym roku też jade) i jestem zadowolony, acha i targi pracy też mają i nie są one płatne.
ja z Adventure Club Polska byłem w magazynach C&S. 12 USD za godz. niestety praca tylko dla mężczyzn.
DLA TYCH KTÓRZY BYLI W USA Z WORK&TRAVEL
Chcę przestrzec wszystkich przed korzystaniem z usług firmy TAXBACK.COM. W styczniu 2004 roku złożyłam w tej firmie wszystkie dokumenty potrzebne do odzyskania podatku. Obiecywali, że proces zajmie maximum 4 miesiące, tymczasem dotąd nie odzyskałam swoich pieniędzy. Kilka razy zagubili moje dokumenty, musiałam je wielokrotnie dosyłać. Ignorowali moje e-maile i telefony. W końcu dowiedziałam się, że nie mogą odzyskać całej kwoty 380 dolarów, którą obliczyli na początku, a jedynie 154 dolary, czyli nawet nie połowę początkowej kwoty. Całą winę zrzucili na rząd USA, który w kwietniu 2004 zaostrzył przepisy podatkowe. Prawda jest taka, że gdyby szanowna firma TAXBACK.COM zajęła się moją sprawą wtedy kiedy powinna, czyli od razu po złożeniu przeze mnie dokumentów, zdążyliby odzyskać podatek do kwietnia, w całości. Nie wspominam już o tym, ile przez ten czas dolar stracił na wartości.
Kiedy wreszcie przysłali mi czek opiewający na zawrotną kwotę 483 złotych, okazało się, że nie mogę go zrealizować w banku, bo na czeku wpisali złe nazwisko. Obiecali przelać kwotę na moje konto bankowe. Mieli to zrobić do końca ubiegłego tygodnia. Kiedy okazało się, ze nie zrobili przelewu do piątku, poinformowali mnie, że zrobią to do końca bieżącego tygodnia. No a dziś powiedzieli, że już na sto procent zrobią przelew do końca przyszłego tygodnia. To jest po prostu żenujące. Ciekawe, czy dołączą również odsetki za zwłokę? Za każym razem kiedy pytam, dlaczego mają takie opóźnienia, wymyślają najprzeróżniejsze wymówki. Na przykład że są problemy z przelewem, bo chyba mają zły numer konta, albo że brakuje im jakiegoś dokumentu, albo że pieniądze są w Urzędzie Skarbowym. A wszystko po to, żeby przedłużyć proces w nieskończoność i obracać cudzymi pieniędzmi. Ja już im w ogóle nie ufam i uważam, że najnormalniej w świecie wykorzystują nieświadomych klientów. Poprosiłam ich o kopie czeków z moim zwrotem podatku, które otrzymali z USA, bo chciałąm się dowiedzieć kiedy je otrzymali i ile pieniędzy tak naprawdę zabierają dla siebie. No więc dostałam kopię czeku ze zwrotem podatku federalnego. Była na nim data 7 maja 2004 roku, a mi wcześniej nakłamali, że zwrot dostali w lutym tego roku. Kopii drugiego czeku mi nie przysłali, bo podobno już został zrealizowany w banku i go nie mają.
Sami oceńcie, czy można ufać firmie TAXBACK.COM.
Ja jestem bliska tego, żeby złożyć na nich doniesienie do Ministerstwa Finansów.
Ja zlozylem u nich papiery w grudniu 2003 roku do tej pory nie dostelem zwrotu!!!
Ta Firma oszukuje ludzi
I tak jak u Ciebie wyliczona przez nich kwota byla smieszna 30% tego co powinno byc z podatku federalnego
OSZUSCI TAXBACK to OSZUSCI
JA wyjechałem do Grecji w tamtym roku na WORK & TRAWEL koszty jakie poniosłem to 800zł plus dojazd m zarabiałem 750 Euro na rękę plus napiwki i jestem zadowolony a na USA się nie pcham bo wiem że tam więcej kasy trzeba włożyć.
witam zapisalem sie do emakopolu i musze Wam powiedziec obsluga jest tragiczna nie wspomne juz o cwaniakachw biurach itd. jade teraz 5 raz na job fair i jeszcze pracy nie mam tragedia
Hello , Ja jechałem na trawela w tamtym roku z motyl i jestem zadowolony. w tym roku tez jadę !!
Anka, ma racje biuro YTP jest tragiczne , umowa fakt ze jest na 8 stron i skonstruowana maksymalnie na niekorzyść uczestnika, spoznisz sie dzien z dokumentami albo wplata i mozesz wyleciec na zyczenie YTP z programu placac niemalze cala kwote za program. Nie dostaniesz wizy tracisz minimum 1500zl. A co ciekawe placac za wersje full nie dostajesz umowy o prace , ani propozycji pracy , zadnego papierka podpisanego przez pracodawce a jedynie oferte co sprowadza sie w zasadzie do otrzymania jego adresu. A to czy Cie przyjmie na miejscu to zalezy jak mu bedzie szedl interes i czy mu sie bedzie oplacalo.
Takze zdecydowanie ODRADZAM YTP , jezeli tylko cos pojdzie nie tak jestescie w plecy min 500$!!
wie ktos cos na temat biur btc i foster ?? [email]
BTC jak najbardziej ok, leciałam z nimi dwa razy i nie było żadnych problemów, wszystko załatwione na czas i mila obsluga w biurze
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 67
poprzednia |