nauka-praca

Temat przeniesiony do archwium.
mam 30 lat i dość dużo doświadczenia zawodowego w Polsce (m.in. bank, administracja publiczna, tworzenie i realziacja projektow, marketing), ale potrzebuje szybko nauczyc sie angielskiego. bylem w Londynie 2 tyg. na intensywnym kursie, ale to wszystko malo. szukam jakiegos rozwiazania, gdzie moglbym pracowac w zamian za nauke jezyka, nie szukam lukratywnej zarobkowej pracy. moj poziom jezyka jest intermediate. moze ktos z was ma wiedze na ten temat bede wdzieczny.pozdr
Gdybyś był dziewczyną poleciłabym Ci program Au pair (teraz mogą wyjezdzać osoby majace ponad 29 lat - Mother's help). Są tez praktyki hotelowe. Przeglądałam oferte takich praktyk w GB: 40 godzin/tydzień i 110 F tygodniowo, bezpłatne zakwaterowanie, w niektórych przypadkach bezpłatne wyzywienie. Nie jest to zachęcajaca oferta.
Kursy językowe ESOL w Angli są bezpłatne, tylko trzeba znależc odpowiednia szkołę. Dotyczy to pewnych poziomów, słyszałam że chodzą nawet na bezpłatne kursy przygotowujące do FCE.
wiesz... bez bardzo dobrej znajomosci jezyka na poziomie CPE to twoj rodzaj doswiadczenia na niewiele sie zda w UK. Zreszta tam pelno Polakow z wyzszym wyksztalceniem, podobnym doswiadczeniem, albo i dluzszym czasowo z CPE, a bez pracy.
Ale jesi interesuje cie praca fizyczna to nie widze problemow. Poziom intermediate do sprzatania, na budowie, w kuchni, malowaniu scian itp wystarczy.
Sa szkoly np.Uniwersity of Westminster gdzie sa kursy za darmo dla czlonkow unii. Musisz tylko odpowiednio wczesnie sie zapisac.

« 

Studia językowe

 »

Szkoły językowe