SM - problem z czcionka

Temat przeniesiony do archwium.
Robie baze SM polsko-francuska. Do tej pory nie mialam problemu - ustawialam pierwsze pole na Europe Srodkowa, 2 na Zachodni, zapisywalam jako domyslne i bylo OK. Jak chcialam zrobic synonimy to przestawialam w tym jednym wypadku i reszta dzialala OK. Teraz nie wiem co sie spieprzylo, ale jak ustawiam w 1 polu to to samo sie dzieje w 2 i na odwrot. Wiec w obrebie jednostki moge miec tylko polskie lub tylko francuskie znaki. Jak zmieniam za kazdym razem to i tak w efekcie dla calego wezla zachowa ostatnie ustawienie. Zapisywanie szablonu nie pomaga. Caly wezel (a razcej "tylko" wezel) jest spieprzony. Juz mam tego serdecznie dosyc, bo ciagle cos sie zmienia bez mojej wiedzy i zgody ! A laikiem komputerowym nie jestem, wiem, kiedy mi sie cos "niechcacy kliknelo". Oczywiscie jesze zmienil mi czcionke na czarna (przy czarnym tle). A ja nie wiem jak zastosowac zmiany dla calego wezla, to tylko on tak potrafi, ciagle mam problem z kolorem czcionek :( Jak ten problem rozwiazac? Przeciez to jest cholernie upierdliwe, zwlaszzca, jezeli nei umie sie tego naprawic.
OK, nie wiem jakim cudem, ale juz dziala ok. Tzn. pierwsze po polsku, drugie po francusku. Tylko, ze jak chce wpisac synonim, to nie moge pierwszego pola zmienic na francuski mimo zapisania szablonu. Po prostu i tak francuskie znaki w 1 polu wyswietli mi jak polskie. No ale w sumie to juz pol biedy. No i te wredne kolory... w ramach i wezla (i 1 szablonu) potrafi miec kilka wersji kolorystycznych... wrrr!
Nie napisałeś której wersji SM używasz, a ma to zasadnicze znaczenie. W wersji SM2000 i następnych poprawki wprowadzone do elementu rzutują na poprawki do szablonu.

W wersji MSM tego nie ma.

Przejdź na MSM i bedziesz miał kłopot z głowy. Jest jeszcze problem z synonimami. Żeby się go pozbyć zdefiniuj sobie przezroczysty component dla synonimu i nałóż go na właściwy component (pytania lub odpowiedzi). Podobnie jest z kolorem czcionek. Ale tu możesz wybrać komponent RTF, tekst pisać w Wordzie lub innym OpenOffice'e i przez schowek przenosić do MSM.
Korzystam z MSM, wlasciwie nie wiem jak to sie stalo, ze zmienial czcionki, metoda prob i bledow udalo mi sie to przywrocic do normalnego stanu (czyli takiego, jakim zbudowalem juz naparwde pokazna baze). Mozesz mi wytlumaczyc o co chodzi z przezroczystymi komponentami? Pierwszy raz slysze (a racej czytam ;)) o czyms takim.. Dzieki za fatyge!
Jeśli masz kursor myszki na Komponencie i klikniesz prawym klawiszem, pojawi Ci sie menu podręczne. Wybierz opcję "Text" i zaznacz "Transparent". Wtedy Komponent będzie przezroczysty, tzn. Będziesz widział litery tego komponentu np. z czcionką francuską i znajdującego się pod nim komponentu z czcionką polską.

Bardzo wygodne rozwiązanie dla ambitnych bazotwórców. Ale nie dla rozeźlonych ;))).

« 

Praca za granicą