Supermemo- wybór opcji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

jak zmienić w SM Advanced z opcji losowej nauki wyrazów na naukę słówek dzial po dziale?
Jak można dodać cały jakiś dział do nauki, a reszta losowa?

dzieki
1.

>jak zmienić w SM Advanced z opcji losowej nauki wyrazów na naukę
>słówek dzial po dziale?

Kto Ci pozwolił wchodzić na opcję nauki losowej? To jest przeznaczone dla doświadczonych uzytkowników SuperMemo!!!!

2. >Jak można dodać cały jakiś dział do nauki, a reszta losowa?

Na stronie Contents znajdź i zaznacz tytuł interesyjącego Cię działu i kliknij na przycisku "Review".

3. Na pytanie jak wrócić z opcji losowej na tym forum już odpowiadałem. Poszukaj!!!
>Kto Ci pozwolił wchodzić na opcję nauki losowej? To jest przeznaczone
>dla doświadczonych uzytkowników SuperMemo!!!!
Nikt nie pozwolił, spokojnie... ;) Tak, zdaje się, ten program jest domyślnie ustatwiony. U mnie było tak samo.
>Kto Ci pozwolił wchodzić (...)

Nieprawda, domyślnie program jest ustawiony na sekwencyjne przetwarzanie bazy. Jeśli ktoś chce eksperymentować powinien najpierw zabezpieczyć sobie możliwość powrotu do poprzedniego stanu.
>Kto Ci pozwolił wchodzić (...)

Ja pozwolilem!!!!!!
Sorry, trochę mnie poniosło. Odpowiem jeszcze raz"

>jak zmienić w SM Advanced z opcji losowej nauki wyrazów na naukę
>słówek dzial po dziale?

Bazy Advanced English (Speedup i Proficiency) są posortowane tematyczno-częstotliwościowo. Znaczy to, że są ułożone działami, a wramach poszczególnych działów wyrażenia są ułożone zgodnie z ich częstotliwoscią występowania w tysiącach tekstów, w których się znajdują. działy też są ułożone w kolejnosci częstotliwościowej. Dzieki temu uzytkownik najperw poznaje wyrażenie, których wystąpienie w czytanym tekscie lub rozmowie jest najbardziej prawdopodobne.

Często powoduje to wrażenie, że mamy do czynienia z wyrażeniami dobrze znanymi i trochę zniechęca do nauki. Autor programu stworzył w związku z tym mozliwość zmiany kolejnosci testowania nowych wyrażeń. Mozna tak ustawić opcje programu, żeby testowanie było losowe. Niestety, to ustawienie sprawia wielu uzytkownikom spore kłopoty, a powrót do przetwarzania sekwencyjnego jeszcze wieksze. Ten temat kilkakrotnie na tym forum był poruszany.

Testowanie w ramach powtórek jest z założenia losowe. tu również, to domyslne ustawienie mozna zmienic. jednak grzebanie w opcjach może przynieść poważne szkody i czasami spowodować konieczność reinstalacji bazy. Nie jest to problemem, gdy zdarza się po wptowadzeniu 1[tel]nowych wyrażeń. Gorzej jest, gdy musimy reinstalować bazę po wprowadzeniu 5.000 wyrażeń. Oznacza to, że przynajmniej pół roku pracy zostało zmarnowane. Dlatego niezmiernie ważne jest, by przed eksperymentowaniem w opcjach zabezpieczyć sobie możliwość odtworzenia stanu sprzed eksperymentu.

>Jak można dodać cały jakiś dział do nauki, a reszta losowa?

Na to pytanie odpowiedziałem jednoznacznie w poprzednim poście.
Temat przeniesiony do archwium.