Extreme English with Supermemo

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, co sądzicie o kompilacji wszystkich części programu supermemo zawartych na jednej płycie dvd i jego wbudowanego w program systemu rozpoznawania mowy, który umożliwia rozpoznawanie odpowiedzi udzielanych ustnie i ocenia je?
Chyba źle przczytałeś informację o tym pakiecie
(http://www.supermemo.pl/index2.php?top=3&PHPSESSID=2ce5b08feb62daad5c22eb8b79837df8)

Extreme English!
W naszym sklepie internetowym oraz w salonach Empiku w całej Polsce jest już dostępny nasz najnowszy pakiet Extreme English! Ten nowatorski program jest wyposażony w system rozpoznawania mowy, który umożliwia naukę bez używania myszy i klawiatury. Pakiet tworzy zestaw 4 popularnych i docenionych przez naszych Klientów Systemów Intensywnej Nauki Słownictwa. Pozwala on szybko i skutecznie opanować ponad 45 tysięcy słów i wyrażeń angielskich, od poziomu podstawowego do ekstremalnie zaawansowanego.

Z tego tekstu wcale nie wynika, że system rozpoznawania mowy jest tu używany do "rozpoznawania odpowiedzi udzielanych ustnie".

Komputer Świat nr 6/2005 umieścił instrukcję nauki z tym pakietem. Nie ma w niej ani słowa o systemeie rozpoznawania mowy.

Zresztą mijałoby się to z celem. Systemy rozpoznawania mowy sa dalekie od doskonałości. Porównują wymowę studenta z wymową jakiegoś pana Smitha, czy innego Pana Browna zamiast z wzorcową wymową w danym języku.

Wprawdzie są programy, które ten algorytm zawierają (Tell me More, EuroPlus+ Reward, Reflex English, English +). Tylko jego zastosowanie w EuroPlus+ Reward i Reflex English zasługuje na dobrą ocenę. W pozostałych programach raczej zraża do nauki angielskiiego niz do niej zachęca.
Ja posiadam już program SuperMemo Advanced English Speed up! ale byłem zaciekawiony wprowadzeniem w tej modyfikacji czyli w Extreme English systemu rozpoznawania mowy z myślą że będzie lepiej oceniał moje wypowiedzi i bardziej obiektywnie niż ja sam. Obecnie też jest możliwość nagrania sie samemu w obecnym programie i odsluchania sie ale jak już wspomniałem zależy mi na ocenie, tylko z tego co piszesz nie wiadomo jak do końca z tym jest, czy rzeczywiście to działa jak powinno.
System rozpoznawania mowy dobrze działa tylko w programach EuroPlus+ Reward Millenium i Rozmówkach YDP (dawny Reflex English), trochę gorzej w English+ i Tell me More.

Kiedyś na forum Reflex English najwięcej postów dotyczyło rzekomo niesprawnych mikrofonów, które firma dodawała do prenumeraty. Była to nieprawda. Żeby program zaliczył ćwiczenie musisz powtarzać zdanie 10, 20 a często nawet 100 razy. Dlatego uważam, że ten algorytm nadaje sie głownie do sterowania programami, nie do oceniania wypowiedzi studentów.

P.S. w swojej uwadze nie napisałem nic o tym algorytmie w EuroPlus + Angielskie z Cambridge, ale nie miałem okazji go rozpoznać.
Zainstalowalem system mowy w extreme english ale nie wiem gdzie sie wlacza czy moze ktos wyjasnic ? Bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam
Przeczytaj wcześniejsze posty w tym wątku. Jesli chcesz korzystać z systemu rozpoznawania mowy, kup sobie "Tell me more". Wtedy za 400 zł przekonasz się, że ten system nadaje się do wszystkiego z wyjątkiem nauki wymowy.

No, nie. Z ceną trochę przesadziłem, TMM wcale nie kosztuje 400 zł. On kosztuje TYLKO 399.
Przymierzam sie do zakupu jednego z programow serii SuperMemo, a konkretnie Extreme English. Co sadzicie o tym programie? Czytam, ze niektórzy z Was korzystają juz z tego programu, a także mają doświadczenia z innymi programami. Dodam tylko, że jestem zainteresowany nauką słówek, a nie gramatyki. Co sadzicie o Extreme English??
Podobnie jak poprzednia osobach ciałbym kupić Extreme English. Czy warto??!!
A co sądzicie o: Słówka angielskie - bardzo szybka nauka metodą relaksacyjną SMG (zestaw 9 płyt CD) ??!!
>A co sądzicie o: Słówka angielskie - bardzo szybka nauka metodą
>relaksacyjną SMG (zestaw 9 płyt CD) ??!!

To pytanie już byo na tym forum. Skorzystaj z wyszukiwarki. Znajdziesz odpowiedź.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa