super memo advanced english speed up

Temat przeniesiony do archwium.
witam...mam pyttanie ...na czym polega nauka programie super memo advanced english speed up ...widzialem raz ten program...wyswietla sie pytanie ...nalezy nagrac odpowiedz "we wlasnym wykonaniu"..a moze nalezy nagrac roweniez tresc tego pytania? +odpowiedz....prawde mowiac nie wiem o co chodzi :]... ..a nastepnie ..klikamy na funkcje pokaz odpowiedz...i znowu mozna cos nagrac...znowu odpowiedz?.....na koncu musimy ocenic siebie.....jest chyba 5 ocen....dlaczego tak duzo....dlaczego nie ma oceny "dobrze" i "zle"?...dziekuje z gory za pomoc w znalezienu odpowiedniego programu :]
Poczytaj wątki, w których występują słowa SuperMemo i SpeedUp a szczególnie odpowiedzi . Korzystam z Jego pomocy przy posługiwaniu się tym programem. Pozdrowienia
Poruszyłeś ciekawy problem. Nauka języka polega głównie na uczeniu się tysięcy słówek, wyrażeń i zdań. Programy komputerowe wspomagają tę naukę. Mało kto jednak potrafi z nich korzystać. Program SuperMemo korzysta z baz, które są zbiorami elektronicznych "Fiszek", na każdą z nich składajś się komponenty tekstowe pytanie i odpowiedź, ich tłumaczenia oraz nagrania zarówno pytań, jak i odpowiedzi.

Nauka polega na pamięciowym opanowaniu tekstu, znaczenia i wymowy zarówno pytań jak i odpowiedzi. Jak zauważyłeś można (a nawet trzeba) nagrywać pytania i odpowiedzi, porównywać własną wymowe z wymową lektora, trzeba to robić 10, 20 a czasami nawet 100 razy.
Generalnie program zadaje (wyświetla i czyta) pytanie. Student powinien nauczyć się tego na blachę, dużo lepiej niż inwokacji do Pana Tadeusza. Gdy już opanował wymowę pytania i rozumie je powinien kliknąć przycisk "Odpowiedź" i powtórzyć tę operację znowu 10, 20 a może nawet 100 razy.
Tylko w ten sposób można nauczyć się słownictwa. Jeśli tego typu nauka komus nie odpowiada, zawsze może zamówić korepetycje po 50-60 zł za godzinę.
Przepraszam, przegapiłem pytanie o oceny. Dlaczego jest ich tak dużo? Odpowiedź jest prosta, zależy to od nawszej pamięci i naszej dotychczasowej wiedzy. Są słówka, które prawie znamy, które zapamiętujemy bez trudu i są takie, które za nic "nie wchodzą" do naszej pamięci. Jedne są podobne do słów uzywanych w języku polskim, inne zupełnie rózne, z niczym się nie kojarzą. Niektóre po pierwszym czytaniu zapamietujemy "na zawsze", na zapamiętanie innych trzeba wielu powtórek w ciągo kilku tygodni, a nawet miesięcy. Właśnie dlatego skla ocen jest od zera do pięciu. Jeśli będziemy ją inteligentnie wykorzystywać, to słowa "łatwe" będą proponowane do powtórki rzadziej, a słowa "trudne" dużo częściej.
Twoja wiedza na temat tych wszystkich kursów jest imponująca... W związku z tym mam pytanko- prośbę :) Jaki kurs z ang. polecałbyś osobie, która zdała FCE na C (niestety) dwa lata temu i w najbliższych dwóch latach zamierza przystąpić do CAE. Od roku korzystam z supermemo- espanol para ti- i jestem całkiem zadowolona z osiągniętych rezultatów i z samego kursu, ale po woli zaczyna mi się nudzić to ciągłe powtarzanie... Jaka jest róznica między The Next Steps in English 2 a Advanced English - Speed up? Który z tych kursów jest zbliżony materiałem do CAE. Czy oprócz słownictwo sa tam jeszcze zadania podobne w formie do tych na CAE? A moze polecasz coś innego?? Euro Plus + jest chyba troche przydrogi. Na reszcie się nie znam... z góry dzieki za odp.
Dziękuję za uznanie. Interesuję się metodami nauki języków obcych, za najlepszą uważam naukę wspomaganą komputerowo. Stąd moja wiedza na temat programów, w tym na temat SuperMemo.

>Od roku korzystam z
>supermemo- espanol para ti- i jestem całkiem zadowolona z osiągniętych
>rezultatów i z samego kursu, ale po woli zaczyna mi się nudzić to
>ciągłe powtarzanie...

No cóz, powtarzanie jest nudne ale konieczne.

>Jaka jest róznica między The Next Steps in
>English 2 a Advanced English - Speed up? Który z tych kursów jest
>zbliżony materiałem do CAE.

Pakiety "First Steps in English" i "The Next Steps to English" są pełnymi kursami języka angielskiego opartymi na wcześniejszym wydaniu w wersji kasetowej. Zawierają cały materiał niezbęny do samodzielnej nauki i opanowania języka w stopniu niezbędnym do konwersacji. W mojej ocenie brakuje w nich możliwości nauki pisania esejów.

Numerki przy nazwach oznaczają tylko i wyłącznie numer płyty. Kursy kasetowe kiedyś były wydawane jako jedną całość, później wydawca zmienił to i zaczął wydawać FSE w dwóch częściach. Kursy komputerowe zostały za zgodą autora podzielone na FSE - 3 części, NSE - 2 części. Oznaczo to, że Dr Krzyżanowski uważa, że przeciętny student powinien FSE uczyć się 3 lata, a NSE 2. Oczywiście zdolny i umotywowany student może ten materiał opanować wczśniej.

Firmowe kursy SuperMemo, wchodzące w skład pakietu "EXTREME" zawierają tylko słownictwo na różnym poziomie zaawansowania. Na potrzeby CAE wystarczy Power Words! Ale jest to baza tylko angielsko-angielska, nie powinno to stanowić jednak przeszkody.

Każda, nawet SuperMemo Basic English, baza może stanowić podstawę do przygotowywania się do każdego egzaminu, nawet CPE. Jednak przygotowuąc się do niego musisz korzystać z oryginalnych podręczników, wypisywać z nich każde trudne i ciekawe słowo/wyrażenie, tłumaczyć je i wprowadzać do cyklu nauki SM. I powtarzać do znudzenia.

Takiego programu, który gwarantował by Ci zdanie jakiegokolwiek egzaminu na A nie ma. Żeby nauczyć sie języka i zdać egzamin " trzeba mieć 3 rzeczy:
Olej w głowie , ołówek w ręce i ołów w dupie ;-)"

To cytat z innego wątku, nie pamiętam autora, ale n ie zapomne treści.
a ile kosztuje takie super memo speed up???
Sprawdź na stronie www.supermemo.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa