Wybor programu do nauki na mature

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc,
za rok bede zdawal mature z jezyka angielskiego i w zwiazku z tym potrzebuje pomocy w doborze materialow do nauki. Egzamin chcialbym zdawac z zakresu rozszerzonego, ale w zadnym wypadku nie ide na anglistyke. Zastanawialem sie nad pakietem 'First Steps in English' i
'The Next Steps in English'. Zajrzalem na strone www.supermemo.net i podoba mi sie taka forma nauki (calymi frazami). Wolalbym jednak wersje na plytach CD, ktora nie odpowiada mi z tego wzgledu, ze za kazdym razem trzeba wybierac ocene, co mnie dekoncentruje tak, ze nie pamietam o czym przed chwila czytalem. W zwiazku z tym mam takie pytania:
1. Czy istnieje jakis dobry kurs, w ktorym nauka oparta jest na zapamietywaniu calych fraz?
2. Czy mozna wylaczyc opcje wyboru oceny po kazdym cwiczeniu?
Inne ciekawe propozycje mile widziane.
Moj poziom wiedzy z jezyka angielskiego nie wybiega raczej poza podrecznikowy Pre-Intermediate, ale nie mam tez z nim wiekszych problemow.
Pisałem już o tym. Pakiety SM "First Steps in English" i "The Next Steps to English" są adaptacjami kursów kasetowych. Jeśli nie odpowiada Ci metoda SuperMemo, a odpowiada Ci program tych kursów, kup te właśnie wersję. Zresztą, ja na Twoim miejscu kupiłbym obie wersje.

Nie bardzo rozumiem twojego problemu z dekoncentracją wynikającą z koniecznością samooceny. Wprawdzie program daje mozliwość oceny swojej odpowiedzi w skali 0-5, ale można wybrać tylko dwie z nich 5 - umiem, 2 - nie umiem. Będzie to miało pewien skutek na rozplanowanie powtórek, ale jestem pewien, że go nie zauważysz.

Program w zależności od wystawionej przez studenta samooceny postepuje nastepująco:
- jeśli ocenąjest 5 lub 4 uznaje, ze student zna to wyrażenie lub pozytywnie wykonał ćwiczenie, wyznacza termin następnej powtórki i w danym dniu tego ćwiczenia już nie zaproponuje;
- jęśli oceną jest 3, 2, 1 lub o, program wyznacza w zależności od tej oceny termin kolejnej powtórki ale o dane wyrażenie zapyta jeszcze raz tego samego dnia.

Pamiętaj, że oceny stawiane sobie w tym programie w żaden sposób nie dyskwalifikują Ciebie, nie wyznaczaja jakiegoś wskaźnika Twojej intelligencji one mają tylko wpływ na termin następnej propozycji wykonania tego ćwiczenia w ramach powtórki. I co najważniejsze oceny te znane są tylko Tobie. Nikt inny nie ma mozliwości zdobycia o nich wiedzy. Program nie pozwala nikomu obcemu, nawet rozdzicom odczytania stawianych przez studenta ocen.

Nie jestem pewien zgodnosci wymagań nowej matury z mertytoryczną zawartością kursów Doktora Krzyżanowskiego, ale gybym chciał samodzielnie uczyć się do matury, kupiłbym obie wersje tych kursów (kasetowy i SM) i jakieś dobre repetytorium przedmaturalne.

« 

Pomoc językowa