Supermemo - który poziom wybrać???

Temat przeniesiony do archwium.
Uczę się angielskiego na poziomie zaawansowanym (przygotowuję się do CAE, chociaż nie wiem, czy zdać je za niedługo czy jeszcze się pouczyć i zdać CPE - tradycyjny dylemat;)). Bardzo lubię uczyć się języków za pomocą komputera, pomyślałam więc o niezbyt drogiej aplikacji uczącej zaawansowanego słownicwa. W końcu to lepsze niż wkuwanie ze słownikiem...
Oczywiście pierwsza myśl - Supermemo.
Druga myśl - czy warto wyrzucać pieniądze, przenież mogę wypożyczyć jakieś książki z biblioteki....
A trzecia, najważniejsza - o to właśnie chcę Was prosić - jaki pakiet wybrać? Czy Supermemo Speedup! czy Advanced Proficiency?
Jestem nieco skołowana, bo doszłam do wniosku, że Speedup! będzie zawierało wiele słów, które znam, a z kolei Advanced Proficiency wiele słów, które nigdy mi się nie przydadzą...
hej- ja własnie zamiarzam zdać ( to znaczy zapisałam się juz) CAE w grudniu.Sama korzystam z Supermemo.Od razu moge Ci odpowiedziec na Twą druga mysl :) - nauka z Supermemo jest dużo bardziej przyjemna i co najważniejsze efektywna ! - ja mam problem z nauczeniem się slówek z ksiązek - to z czasem robi się nudne i czesto nie wracałam do słów których nie znałam i je zapominam.
Co do programu - ja korzystam z Speedupa i uważam, ze jest on na odpowiednim poziomie trudności. Na poczatku były bardzo łatwe, ale już koło 1000 zaczęło sie sporo których nie znałam, a 1000 to dopiero poczatek. Z tego co wiem w proficiency (ma go moja kuzynka ) słownictwo jest juz naprawdę bardzo zaawansowane- np.pierwiastki, związki chemiczne itp.- raczej dla prawdziwych pasjonatów języka( ja po polsku często nie wiedziałam co to jest :) albo bym i tak z tego nigdy nie skorzystała).
Ja się bym bardziej zastanowiła nad Next Steps In English- ale o tym tylko słyszałam, nie miałam okazji niestety zobaczyć :(.
Pozdrawiam
Trudno powiedizec ile slow z speed up bedziesz znala, smiem twierdzic ze wielu nie bedziesz znala. Natomiast w Proficency jest wiele slow moim zdaniem zbednych i jako czlowiekowi nieco wyksztalconemu nigdy nie byly mi potrzebne nawet po polsku.
Podsumowujac:
Speed up na pewno tak, Proficiency tak, ale po odrzuceniu niepotrzebnych dla ciebie dzialow.
Wskazowka: w sklepie dla idiotow dostaniesz obydwie bazy za 49.90/szt.
Pisalisy w tym samym czasie i opinie sie zgadzaja, ty bardziej osad jest bardziej obiektywny....
Ktoś juz o tym pisał, bodajże bejotka. Nie ma ani podręcznika, ani programu, który będzie tak samo dobry zarówno dla false beginners jak i false advanced. Jeśli uczysz się kilka lat, to musisz nawet w najbardziej zaawansowanych kursach spotykać słowa dobrze Ci znane oprócz tych nowych.
Wielkie dzięki za rady :)
To może głupie pytanie, ale o co dokładnie chodzi z tymi "bazami"?
Wystarczy mieć jeden program z serii Supermemo (ja niedawno kupiłam Español para ti), żeby nie kupować kolejnego tylko bazę słów?
Ech, tępa jestem... ;-)
Tak jakby. W zasadzie każdą bazę może czytać ten sam program. Tzn. Program z bazy Speedup! Może otworzyć zainstalowaną na Twoim komputerze bazę Espanol Para Ti. I jesli w włożysz do urządzenia płytkę z Espanol Para Ti to program będzie pracował z nią tak, że tego nie zauważysz. Ale nie mozesz kupic pakietu z samą bazą. Po prostu pakiety sa sprzedawane w kompletach. Najnowsza wersja programu SuperMemo, baza tytułowa i baza demonstracyjna tzw. ABC. Wyjątkiem są Basic English. Na płytce znajdują się 3 bazy - Basic English, English Grammar i Irregular Verbs + ABC. Drugim wyjątkiem jest Extreme English, tu na jednej płytce DVD znajdują się bazy z Basic English, Power English i połączone w jedną całość bazy Speedup! i Proficiency.

Możesz też tworzyć własne bazy np. na podstawie podręcznika, z którego się uczysz.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa