Przypomnienie angielskiego (potrzebne do pracy w UK)

Temat przeniesiony do archwium.
Pod koniec roku mam zamiar wyjechać do UK do pracy, potrzebuję odświeżyć i poszerzyć angielski, bardzo proszę o rady.

dotychczas uczyłam się angielskiego ze słuchu, mieszkałam w USA i miałam do dyspozycji jedynie amerykańską telewizję, z czasem zaczęłam rozumieć, pomagały mi napisy po angielsku, sprawdzałam znaczenie słów w słowniku, w pracy miałam styczność z angielskim ale nie musiałam dużo mówić.
Rozumiem prawie wszystko z mowy potocznej, codziennej, w wiadomościach BBC rozumiem zagadnienie ale niekoniecznie wszystkie słowa. od 2 lat znowu jestem w Polsce i szkoda mi tego czego się nauczyłam, bo powoli zapominam. Proszę o radę gdzie mogę zaleźć programy po angielsku, najlepiej z napisami po angielsku. Mam telewizję satelitarną, jedyne angielskie programy to wiadomości biznesowe, to trochę nudne i trudne. Jakim sposobem mogę oglądać telewizję tylko po angielsku, jak zrobić aby były napisy?
Boję się, że różnica między amerykańskim a brytyjskim będzie zbyt duża, może nie będę w stanie zrozumieć Brytyjczyków?
Chcę też poznać zasady gramatyki, bo znam je tylko intuicyjnie, a także poszerzyć zasób słówek, przejrzałam forum i wiem że wiele osób proponuje Super Memo i Prof. Henry - fajnie, tylko że ja pracuję głównie przy komputerze, i mam już dość patrzenia w monitor, preferuję książkę w ręku, telewizor, płyty CD. Jak to wszystko połączyć w jedną całość? Może Super Memo, tam jest przecież książka?
Proszę wszystkich doświadczonych o porady, z góry dziękuję.
Na początek proponuje odwiedzenie strony polskiej sekcji BBC: http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/

Są tam różne kursy na poziomie początkującym i średnim, a skrypty do kursów są w formacie pdf, więc możesz je zapisać na dysku i wydrukować kiedy będziesz potrzebowała.
Cytat: UKKA
Na początek proponuje odwiedzenie strony polskiej sekcji BBC: http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/

dzięki wielkie, zajrzałam tam, faktycznie super strona, na pewno poćwiczę gramatykę. Ale do słówek przydało by się coś bardziej zaawansowanego, 95% słówek znam. Może macie jakiś pomysł?
Cytat: kakadu-pl
Cytat: UKKA
Na początek proponuje odwiedzenie strony polskiej sekcji BBC: http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/

dzięki wielkie, zajrzałam tam, faktycznie super strona, na pewno poćwiczę gramatykę. Ale do słówek przydało by się coś bardziej zaawansowanego, 95% słówek znam. Może macie jakiś pomysł?

I could advise you to listen to, read, translate (although professional translations are available) Conan-Doyle's novels and short stories about Sherlock Holmes. Both texts in ASCI and recordings by professional actors are available on GUTENBERG.ORG. Take 32-bit versions as they provide you with better sound quality. Take note to take human-read, not machine-read recordings unless you like to listen to something sounding like Steven Hawkins (with all due respect to him).
The are read by professional British actors, who cunningly mimic foreign accents, including American.
E.g. www.gutenberg.org/ebooks/9551

I also recommend specially to your attention BBC RADIO 4 - intelligent radio programmes, similar to Polish Radio III. It is also worth mentioning that Cambridge Exams listening tests are either based on these or represent very similar level and content.

www.bbc.co.uk/radio4/podcasts/

Still another source are articles from 'The Guardian' and 'The Observer' (Sunday edition of 'The Guardian') - they represent level and content similar to "Rzeczpospolita", and you can find articles, exercises and answer key on onestopenglish.com + another interesting things as well.

www.onestopenglish.com/skills/news-lessons/mont...

If its not enough- just buy yourself SAT I preparation course - with explanations not just answers. It represents level comparable to IB.
It forces you to stretch your intelligence not just language skills.

Enjoy!
dziękuję za wszystkie wskazówki,

jestem na etapie słuchania Sherlocka Holmesa, nie jest to łatwe dla mnie, naprawdę są duże różnice w wymowie między angielskim a amerykańskim, melodia języka jest inna, nie wszystko rozumiem (dużo tam archaicznych zwrotów), ale na pewno jest to świetny sposób!
Do słuchania radia i czytania artykułów jeszcze nie dotarłam, ale na pewno wypróbuję.

Nie wiedziałam, że w sieci jest tyle fajnych i darmowych możliwości, lekcje z BBC też są super! Dzięki.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia