Super Memo - automatyzacja

Temat przeniesiony do archwium.
Tworzę bazę Super Memo ze strony ISEL - słownik frazeologiczny. Mam dopiero opracowanych około 300 haseł ang-pol i 60 fraz z polskiego na angielski. Wiecie jak to jakos zautomatyzoawać?? Robie to metodą copy/paste. 30 słów na godzinę:((( Dla każej frazy jest przykład z Longmana lub Cambridge, tego nie ominę ale cchodzi mi o to, żeby wprowadzić słowa do bazy za pomocą zaimportowania z pliku txt. dodatkowo sobie utrudniłlem, że hasła z pol na ang. wpisuje się w spell-paadach Jeśli ktoś wie jak to zrobić, byłbym b. wdzięczny!:) Inaczej bede to rok robił;)
Musisz stworzyć sobie plik tekstowy w postaci:

Q: słowo 1
Q: Przykład po angielsku 1
Q: Ewentualne tłumaczenie przykładu 1
A: word 1 / drugie znaczenie słowa 1 / trzecie znaczenie słowa 1

Q: słowo 2
Q: Przykład po angielsku 2
Q: Ewentualne tłumaczenie przykładu 2
A: word 2 / drugie znaczenie słowa 2 / trzecie znaczenie słowa 2
...

Q: słowo n
Q: Przykład po angielsku n
Q: Ewentualne tłumaczenie przykładu n
A: word 1 / drugie znaczenie słowa 1 / trzecie znaczenie słowa n


Ważne są puste wiersze pomiedzy słowami. Na końcu muszą być DWA PUSTE Wiersze.

Gdy będziesz już miał taki plik zapisany stwórz sobie pusty element bazy i zaimportuj do niego ten plik

File->Import->Q'n'A Text...

Uwaga po imporcie koniecznie zakończ program i wywołaj ponownie.
Dzięki serdecczne BJK!:) Muszę to przepróbować:) Jest to uniwersalnaa procedura? W English-Polish zrobiłem taką kolejnosć wyświeetlania , (sa 3 okna) 1. [fraza angielska] + [przykladowe zdanie w 3 oknie]
2. podczas show answer - [fraza angielska] + [tłumaczenie w oknie 2] 3. po dokonaniu oceny - [wszystkie 3 okna]. Nie wiem może mi się jakoś uda:) Dzięki !!! Jesli dam radę to parę godzin do przodu:)
You're welcome.

Jest to uniwersalna procedura, ale dla prostych baz typu "zbiór fiszek", można jednak dla ułatwienia sobie pracy korzystać z niej przy bardziej skomplikowanych strukturach elementów.

Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie składniki zaczynające się od "Q: " zostaną umieszczone w pierwszym oknie pytania, wszystkie zaczynające się od "A: " w oknie odpowiedzi lub Spellpadzie.

Później po zaimportowaniu dannych z tego pliku będziesz musiał poprzenosić składniki do właściwych okien.
A co to jest strona ISEL?
ISEL to: http://isel.edu.pl/ są tam zawarte ciekawe poorady jak efektywnie uczyć się językow obcych i w jai spoosóobb ich się NIE uczyć:). Autorzy zamieścili tam także listę 2000 najważniejsszych słów angielskich wraz z tłumaczeniami oraz listę 1300 często używanych fraz, utworzoną na podstawie tychże 2000 słów. Serwis wysyła także chętnym na maila zdania z języka potocznego wraz z tłumaczeniami.
Dzięki. "Strona ISEL" zabrzmiało mi jakoś technicznie jak strona kodowa czy coś :)
Myslę, że mogę to zrobić automatycznie. Szkoda czasu na CTRL-C i V.
Mój [gg]
Masz rację. Tylko sposób na tę automatyzację trzeba wymyśleć. Nie pomoże w tym Nr GG.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa