Od czego zaczac nauke?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam wielka prosbe, skonczylem juz szkole srednia ale moj angielski jest na poziomie zerowym, jakos przebrnalem przez szkole ale mozna powiedziec ze nie umiem nic moze to dziwne ale naprawde nie znam angielskiego mysle ze dzieci z podstawowki wiedza wiecej odemnie, wiec mam pytanie jaki program kupic do nauki? super memo, profesor henry czy jakie tam sa jeszcze programy? Nie wiem co kupic zebym mogl kiedys pojechac za granice i mogl sie normalnie porozumiewac, czy czytajac jakis tekst rozumial co oni pisza, pojechalem do angli i czulem sie jak osiol, nie rozumialem doslownie nic.... :( bylo mi glupio jak cholera, dlatego tez prosze was o pomoc, co kupic zebym mogl na spokojnie w wolnych chwilach usiasc i uczyc sie jezyka.
Ten post można by wydrukować i wieszać w klasach angielskiego w celu motywacji :)
To się nazywa 'self-criticism'. Ale nie masz się czym martwić, Jak oni przyjeżdżają do Polski to pewnie nie czują się dużo lepiej.
Tak ale ja chce sie nauczyc angielskiego a nie pocieszac sie tym ze ktos nie umie polskiego... prosze o pomoc. bo nie wiem na jaki program sie zdecydowac,nawet glupio mi isc na jaki kolwiek kurs dlatego tez chce nauczyc sie agnielskiego na ile tylko to mozliwe w domu a pozniej ewentualnie zapisac sie na jakis pozadny kurs.
Pomoze ktos?
Nie przejmuj się głupimi komentarzami. Jest tu kilka osób, które lubią się dowartościowywać wypisując złośliwości pod adresem tych, którzy z różnych względów angielskiego nie znają zbyt dobrze.

Po pierwsze, nie zawracaj sobie głowy żadnymi programami do nauki słówek - strata czasu i pieniędzy.
Jeżeli koniecznie chcesz korzystać z programu do nauki języka to moim zdaniem najbardziej kompletnym jest EuroPlus+ Reward, ale jest dość drogi. Program jest na poziomie od A1-B2. Niezłą alternatywą jest Profesor Henry Intensywny kurs. Demo tego programu możesz ściągnąć ze strony producenta:
http://www.jezykiobce.pl/profesor-henry-intensywny-kurs,465.html

Ten kurs jest również na poziomie A1-B2, a dodatkową dołączona jest książeczka z ćwiczeniami. Ja mam z tej serii Profesora Klausa Intensywny kurs i jestem dosyć zadowolona. Chociaż dla mnie jest to tylko urozmaicenie nauki, gdyż przede wszystkim korzystam z książek.

Jeżeli byś się zdecydował na naukę z książek to polecam Ci Język angielski dla początkujących (z nagraniami), autorzy: Irena Dobrzycka, Bronisław Kopczyński Wiedza Powszechna - dobra do zdobycia solidnych podstaw gramatyczno-leksykalnych. Obszerne wyjaśnienia po polsku, słowniczek do każdej lekcji bardzo ułatwiają pracę samoukom. Do opanowania języka mówionego dobra jest inna pozycja Wiedzy Powszechnej Mówimy po angielski L.L. Szkutnika (również z nagraniami).

Poza tym bardzo polecam korzystanie ze strony BBC Polska:
http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/

Jest tam wiele kursów dla początkujących i średniozaawansowanych z nagraniami, można ściągnąć skrypt w pdf i wszystko jest za darmo ;)

Pamiętaj, że podstawą sukcesu jest systematyczna nauka, regularne powtarzanie i cierpliwość.
Powodzenia :)
Cytat: UKKA
Po pierwsze, nie zawracaj sobie głowy żadnymi programami do nauki słówek - strata czasu i pieniędzy.

Też tak kiedyś myślałem, że programy do nauki słownictwa/języka obcego (pomijam już kwestię czy to jest Anki, SuperMemo, Profesor Henry czy inne z algorytmem powtórek) i tworzenie własnych baz to strata czasu i, że to nic nie daje...
Teraz tworzę własną bazę słownictwa, mam około 800 słówek i widzę efekty - te powtórki dają bardzo dużo, w moim przypadku było tak, że słówko niby umiałem, ale jak miałem coś powiedzieć to nie mogłem go sobie przypomnieć. Teraz, dzięki tym powtórkom słowa te same "wpadają" podczas mówienia, nawet nie muszę się zastanawiać.

A co do nauki angielskiego, staraj się dużo rozmawiać, nawet jak dopiero zaczynasz, to proste pytania o mieszkanie, wakacje, znajomych.
Z własnego doświadczenia wiem, że takie coś pozwoli "wyłączyć" myślenie po polsku a "włączy" myślenie po angielsku. Mówiąc coś po angielsku nie staraj się układać zdania po polsku i tłumaczyć go na ang, "myśl" po ang i mów.
@sztajeru

Polecam Ci naukę z programami - w moim przypadku dużo pomogła, także w podtrzymaniu kontaktu z językiem po zakończeniu szkoły. Przy zachowaniu regularności nauki pozwala znacząco zwiększy słownictwo - jedną z głównych blokad przy mówieniu.

Programy które wymieniłeś są oba godne polecenia - zależy od Ciebie co bardzie przypadnie Ci do gustu. Jeszcze jeden program wymieniony przez duszek000 - Anki. Jego przewaga polega na tym że jest za darmo; działa podobnie do SM i PH; i możesz sobie sprawdzić czy taki sposób nauki Ci pasuje.

Dwa linki do poczytania:

http://www.program-do-angielskiego.pl/anki ->Opis Anki
http://www.program-do-angielskiego.pl/jaki-program-wybrac ->Jaki program wybrać do nauk
edytowany przez marcin_wosinek: 23 lip 2011
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie