Supermemo a bazy z Profesor Henry

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o pomoc.Zastanawiam się czy jest możliwość włożenia baz z programu Profesor Henry do programu Supermemo.A jeżeli tak to jak to zrobić ?.Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje.
Taka możliwość na pewno istnieje. Na pewno jest skomplikowana, ale może da sie zautomatyzować. Tylko po co to robić? Profesor Henry ma algorytm optymalizacji powtórek, a ilość ćwiczeń dla każdej grupy słówek i liczne przykłady sprawiają, że skuteczność nauki wspomaganej PH jest większa.

Największymi wartościami SM są opracowany naukowo algorytm optymalizacji powtórek, przemyslane bazy danych i oprogramowanie narzędziowe umożliwiające korygowanie w biegu firmowych baz i tworzenie profesjonalnie wyglądających własnych.

Bardzo dawno temu opracowałem bazę SM na podstawie programu miniEuro (firmy YDP). Jak dobrze poszukasz znajdziesz na tym forum informację o takiej bazie stworzonej na podstawie programu Europlus+ Reward. Te bazy miały sens, gdyż wprowadzały algorytm optymalizacji i upraszczały dość skomplikowane interface-y programów YDP.

To co Ty chcesz zrobić jest tylko sztuką dla sztuki.
Ale czy algorytm optymalizacji powtórek w PH działa tak samo jak w SM.Mając dotychczas wersję Demo nie zauważyłem tego.Supermemo posiadam w wersij Basic i Speed up ale odczuwam brak ćwiczeń z słownictwem które są w PH.Natomiast algorytm optymalizacji powtórek w Supermemo uważam za celujący.Myśle że napoczątek dobrze by było nauczyć się słownictwa z baz PH np.optymalną dzienną watość słów czyli około 30-40 w takiej formie jakiej proponuje supermemo poczym przejść do ćwiczeń z PH dla tej grupy słów.Więc stąd moja myśl o wdrożeniu baz do SM.
Te algorytmy muszą się różnić, nie mniej jednak radzę uczyć się w tempie 2 grup słowek z PH, wykonując wszystkie ćwiczenia, które program wyznacza i wszystkie powtórki. Niezależnie od tego przerabiaj po 20 nowych wyrażeń z Basic English dziennie. Po skończeniu Basic English, zainstalluj Basic w wersji angielsko-angielskiej i ucz się po 30 dziennie. Dopiero potem weź się za SpeedUP!
Moim celem jest nauczenie się słówek do lipca następnego roku do poziomu średnio-zaawansowanego (a więc opanowanie słownictwa z PH z poziomu 1&2) do takiego w którym nie bede az tak odczuwał braku słówek .Czy jest sens uczyć się z 2 programów jednocześnie.Czy te słownictwa się nie pokrywają ?.Dlatego właśnie chciałem o ile to możliwe dostosować bazy z tych 2 programów do siebie.Aby w tym samym czasie uczyć sie tego samego słownictwa.Jezeli łatwiej to czy można przenieść bazy z SM do PH.W temacie pytałem sie o dodaniu baz do SM ponieważ czytałem ze jest to łatwiejsze.
Nie kombinuj, w przeciwnym razie naukę zaczniesz nie wcześniej niż w sierpniu!
Przyjmij, że od jutra uczysz się z SM w godzinach 6.00-6.45,
a z PH od 21.00-22.30.
W przeciwnym razie nigdy sie nie nauczysz.
Temat przeniesiony do archwium.