superMemo-jak to działa

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie: jak obsługuje się SuperMemo? Zupełnie nie łapie się w tym programie a podobno jest świetny do nauki słówek. Będę wdzięczna za pomoc w tej materii :)
supermemo obsluguje sie intuicyjnie. nie bedziesz mial zadncyh problemow z jego instalacja i obsluga.
Trudno prosto opisać jak działa SuperMemo, zwałaszcza gdy nie wiemy jakie doświadczenie komputerowe i językowe ma osoba pytająca.
Sam program wcale nie działa. O jego wartości stanowią tzw. bazy wiedzy czyli zbiory słówek, wyrażeń i ćwiczeń gramatycznych. Takimi bazami są: Basic English, Speedup!, Proficiency!, Power Words, First Steps in English i kilkaset innych.

Praca z nim wygląda tak:

Po uruchomieniu program zadaje pytanie, którym jest słówko/wyrażenie angielskie, polskie lub ćwiczenie gramatyczne.
Student powinien odpowiedzieć sobie w myslach lub na głos i kliknąć na przycisk "Pokaż odpowiedź" Program pokazuje prawidłową odpowiedź i wyświetla klawiaturkę służącą do nauki mowy.
Teraz student powinien kliknąć na przycisku dźwięku, wysłuchać go raz lub więcej. powtórzyc na głos i nagrać swój głos, po czym porównać swój głos nagraniem lektora. Te czynności powinien powtarzać raz drug, trzeci, czasami dziesięć razy, ajak trzeba to i STO! Gdy stuudent jest zadowolony ze swojego nagrania wystawia sobie ocenę od 0 (zera) do 5. I przechodzi do następnego pytania. Gdy ocena jest mniejsza niż 4 program trochę póxniej ponownie zada trochę póxniej to pytanie. Po przećwiczeniu w ten sposób 10 wyrażeń (początkujący) lub 30 (zaawansowani) należy zakończyć wprowadzanie nowych wyrażeń i przejść do ćwiczenia tych, które były ocenione na 3,2,1 i ) (zero). Dopiero po poprawienu i nauczeniu sie wszystkich wyrażeń mozna zakończyć pracę z SuperMemo.

Dla każdego z wyrażeń przerabianych w danym dniu program wyznacza optymalne terminy powtórek. Zależą one od oceny danego wyrażenia i czasu reakcji tj czasu jaki upłynął od zadania pytania do udzielenia odpowiedzi. Po dwóch lub więcej dniach program zaczyna pracę od zadawania pytań powtórkowych. Teraz wiele odpowiedzi padnie szybciej, a i ćwiczenia wymowy mogą trwać krócej (np. można powtarzać i nagrywać swój głos nie 30, a 10 razy).

Biorąc pod uwagę, że bazy wiefdzy SM mają różne ilości wyrażeń praca z nimi powinna trwać różne odcinki czasu.

Basic English zawiera 3000 wyrażeń, mozna je wszystkie wprowadzic do cyklu nauki w ciągu 100 dni (po 30). SPEEDUP i PROFICIENCY mają po 20.000 wyrażeń można je wprowazdzic do cyklu nauki w ciągu 2 lat.

Są wprawdzie nawet na tym forum użytkownicy, którzy chwalą się, że uczą się 100, 200 a nawet więcej niż 300 wyrażen dziennie ale to są albo kłamcy, albo głupcy.

Oczywiście ludzie na poziomie ponad CPE mogą pozwolićsobie na naukę 100 i więcej słówek, ale oni zazwyczaj mają bardzo wygimnastykowaną pamięć i silną motywacje do nauki.
Wielkie dzięki bejotka :) tylko skąd te bazy wziąść....?nie da sie tego ściąnąć?
Profesjonalnych baz raczej nie da się ściągnąć. W działach download na stronach www.anglista.org i www.angielski-online.pl znajdują się bazy tworzone przez użytkowników tego programu. Można je ściagnąć i wypróbować przed zakupem pakietu profesjonalnego. Jesli masz sam program (też go mozesz ściągnąć z tamtych stron) to możesz takie bazy tworzyć samodzielnie.
ściągnełam twoją baze ale jakos na 98 nie chce mi chodzic. szuka pliku z rozszerzeniem *kno. i co teraz?
Baza SuperMemo składa się z kilku, kilkunastu a czasami kilkudziesięciu tysięcy plików, dlatego na serwerach jest zapisywana w tzw postaci spakowanej. Moje bazy są pakowane programem ZIP.

Musisz plik, który ściągnęłaś, rozpakować (z zachowaniem folderów) do podfolderu systems programu sm98. Potem po uruchomieniu programu SM otworzyć własnie plik z rozszerzeniem kno. (File->Open->itd).
mam program SM ale nie dziala mi.. jakie programy trzeba miec zainstalowane na komputerze, zeby super memo zaczal dzialac?
Na to pytanie masz odpowiedź wyżej.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Nauka języka